28 марта 2024, четверг, 17:21
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 11
+41 +
ў, 12:23, 19.09

у меня ощущение, что парни попали в министерство культуры Бангладеш, а не в министерство культуры в СОБСТВЕННОЙ СТРАНЕ (((((

какие трусливые, самовлюблённые, злые и несвободные чиновники!!! рабы, одним словом!!!

Ответить
+7 +
и я такого мнения, 13:15, 19.09

Вот где первыми одели кандалы- чины в Минкультуре. Каюк этой системе... ..

Ответить
+10 +
алесь, 13:40, 19.09

Какие управленцы? Какая культура у них мозг если он там вообще существует смотрит только в корыто.

Ответить
+1 +
партызан, 21:39, 19.09

Усё гэта Дзмітро ды іншыя робяць для сябе ў першую чаргу (бо жыць інакш не могуць).

У другую чаргу для нас з вамі. Каб мы змянілі саўковыя сімвалы на Пагоню і БЧБ без сумневу і пытанняў "ці трэба, ці ня трэба". А далей зменім і так званых "чыноўнікаў", як старую скуру, якая сама ўжо адвальваецца, толькі дунь.

Ответить
+36 +
Северо-Западный край, 12:33, 19.09

В своей же стране доказывать что в этой стране есть свой национальный флаг? Значит это уже страна под оккупацией

Ответить
-18 +
Copycat, 12:42, 19.09

БЧБ в нунешнем виде предложил К.С.Дуж-Душевский в 1918 году. Вот и вся история вкратце. Кому интересно - материалов в Интернете очень много на любом языке. Читаем, просвещаемся.

Ответить
+14 +
To Copycat, 14:06, 19.09

Ужо на Хартыі размясцілі 50 гістарычных фактаў аб вытоках бел-чырвона-белага сцяга ў якасці дзяржаўнага. Чытаем, прасвятляемся. У сацсетках дзелімся з сябрамі і падпісчыкамі. Спадзяюся, мадэратар прапусціць спасылку на гэтую выдатную гістарычную падборку, за якую асобнае дзякуй.

Ответить
+21 +
Spadar, 12:48, 19.09

Цікава а якое "навуковае" абгрунтаванне есць ў існага калгаснага "сцяга" і "герба", які намалявалі з нагоды уступлення ў ААН "шырокай калонай" 16 савецкіх "незалежных" рэспублік. Ніякай гістарычнай ці "навуковай" каштоўнасці існуючая чырвона-зяленая ануча і "закат над балотам" не маюць, ў адрозненні ад нашай Пагоні і БЧБ сцяга. А даказаць ідыетам , што яны ідыеты немагчыма.

Ответить
+13 +
Ігар, 13:21, 19.09

Однако чиновники потребовали "научного обоснования", и теперь его получили.
-----------------------------------------------------------------------------
Вначале Минкульту не мешало бы востребовать научное обоснование красно-зелёного флага. Напомню, что цвета и сочетание цветовых сегментов и расположение цветов на этом флаге полностью противоречат правилам и нормам вексилологии - науке о флагах.

Ответить
+17 +
Cuba, 14:10, 19.09

Дмитрию Дашкевичу огромная признательность за сильную гражданскую позицию и мужество. Однако выскажусь по этому поводу так: все в Минкульте знают. И то что делает Дашкевич- это метание бисера перед свиньями. не более. Если, например, на площади, совершенно бесплатно раздавать диски с фильмами Марка Захарова: Убить дракона, Барон Мюнгхаузен, Дом, который построил Свифт... Поверьте, они признают их вредными и опасными. А распространителям вкатают за мат на площади... И все это будет МИН...КУЛЬТ. У них своя культура. Но это я так, пофантазировал...

Ответить
+3 +
мішка, 15:38, 19.09

«За некалькі дзён да абмеркаваньня пытаньня аб дзяржаўнай сымболіцы старшыня БНФ Зянон Пазьняк арганізаваў у фае перад Авальнай заляй адмысловую выставу, прысьвечаную «Пагоні» і бел-чырвона-беламу сьцягу. Стэнды аформілі Алесь Марачкін, Мікола Купава, Яўген Кулік, Уладзімер Крукоўскі, Лявон Бартлаў. Тэкст пра сьцяг рыхтаваў Вінцук Вячорка, пра герб – Міхась Ткачоў. Дэпутаты БНФ Валянцін Голубеў і Алег Трусаў тлумачылі іншым парлямэнтарыям асобныя эпізоды беларускай гісторыі, пра якія не пісалася ў савецкіх падручніках.» (З афіцыйнай хронікі). Што яшчэ трэба? И якімі жлабамі трэба быць у мінкультуры, каб нешта яшчэ патрабаваць і ,тым больш, не разумець! Даўно гэта дзяржустанова сябе скампраментавала і яе пара распусціць, каб не мазоліла врчы, ці перавесці сектарам у мікультуры РФ, да пана Мезынскага. Іх штодзённая работа -- не служба незалежнай Беларусі, а Расеі. Ужо ванітуе ад гэтай установы!

Ответить