28 марта 2024, четверг, 13:05
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 6
+68 +
Uladzimir, 19:20, 12.10

Надо начинать это дело. Дорогу осилит идущий и, даже самый долгий путь начинается с первого шага.

Ответить
+60 +
Базыль з Вызны, 19:35, 12.10

Канешне, mаскоўскіх папоў трэба гнаць з Беларусі. Але папераду трэба выкурыць адсюль прыблуднага "біралуса з mаскальскіm знакаm нейкай іхняй якасці".

Ответить
+33 +
Кропля у чашы, 20:14, 12.10

І сказана: "не убій, не скрадзі"
РПЦ ящэ павінна вярнуць людзям cкрадзеннае.
РПЦ павінна беларусам-ліцвінам вярнуць іх касцёлы і грэка-каталіцкі царквы, якія яна крывёю і забойствам хрысціян адабрала у іх і зрабіла шайтан-царквамі.
Паглядзіцё зоуні на гэтыя цэрквы РПЦ. То ё хрысціянскія касцёлы.
Той хто ходзіць у РПЦ, той ходзіць да sатан=šайтан. РПЦ сама собе самапрагалосіла аутацэфалію. Няма на ёй ніякай святасці. Няма там Хрыста. Зоусім няма! там толькі салодка гучны сатанінскі хлуст та прызоу да вайны з усіма хрысціянамі.

Ответить
-3 +
Базыль з Вызны, 20:40, 12.10

Давялося з год ці два таmу паслухаць аповяд неmаладой кабеты, што прыслужвае ў праваслаўныm храmе, як яна дапаmагала светару на Вялікдзень (Пасху) на mОгілках. Назбіраў раб божы (батюшка) поўны партфель грошай ( а людзяm прыходзіцца лажыць, каб кадзілаm паmахалі, не mенш сторублеўкі) Пытаюся: ну, а табе штосьці перапала? Кажа: адкрыў бацюшка партфель, а таm па саmы верх; усунуў руку ўсярэдзіну, і колькі пядзей ( далонню)узяў, аддаў mне. Напэўна, быў у добрыm настроі, бо, калі раней прасіла ў яго ж пазычыць (з аддачай) 10 рублеў на хлеб, то не даў. Так што і mаскоўскія папЫ зрэдку бываюць шчодрыmi.

Ответить
+19 +
Алексей, 22:07, 12.10

Томос надо , а главное в бога верить надо , а не в попов -батюшек с офицерскими званиями. Как можно ходить в церковь ? где с утра молются за здравие бандита гундяева....разогнать сначала , а затем выстроить новую белорускую церковь...вера нужна,веры нет.....

Ответить
+4 +
девочка, 12:32, 13.10

"Белорусским православным надо", чтоб церковные чиновники не вмешивали из в свои дрязги.
Где Бог, где духовность - а где все эти разборки?
Они только отталкивают людей от церкви.

Ответить