20 апреля 2024, суббота, 0:11
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 13
+95 +
морозов, павлик, 20:00, 18.08

Куда мы катимся ????
Заложили его то местные жители.

Ответить
-9 +
Гость, 20:27, 18.08

Ну дошел бы он до ЕС, а там - в лагерь для беженцев. Через пару месяцев - депортация за счет РБ и закрытие шенгена на лет 5. При прибытие домой, с него бы потребовали возмещение убытков. Так что дешево отделался. Вывод: бежать надо с умом и не таким образом.

Ответить
+51 +
местный житель, 20:31, 18.08

У нас строго! Первым заложат того, кто не заложил первым.

Ответить
+3 +
karl gustaf, 0:15, 19.08

Куда мы катимся ???
------------------------------------

Уже никуда... Конечная ...

Ответить
+35 +
пес алый, 20:11, 18.08

Граница - на замке! Дело Карацупы живет и побеждает!

Ответить
+70 +
указ нумер раз, 20:12, 18.08

Беглых холопов - вертать, садить в острог! Особо злостных - клеймить!

Ответить
+43 +
Виталь, 20:48, 18.08

1.дурак
2. Дурак, что попался
3. Реально дурак, потому что сына я отправил официально в Вильно учиться, а этот не смог
4.дурень вообще, потому что при желании можно через 2-3-4 границы официально свалить

Ответить
+52 +
Долой Луку, 21:06, 18.08

Скоро все так будем бежать

Ответить
+21 +
мыкола, 21:39, 18.08

Как-же так? Из сасуда, и бежать? От папыколи? Он бедняжка бьётся как рыба об лёд, а тут кругом враги!

Ответить
+27 +
EU, 21:07, 18.08

Оформил бы себе визу, и нормально бы пересёк границу. Так ведь нет...

Ответить
+44 +
сож, 21:26, 18.08

Тутэйшыя калгаснікі адпомсьцілі хлопцу за тое, што хацеў выбрацца з гаўна, ў якім яны самі сядзяць ўжо 25-ты год па-ўласным жаданьні...
Фактычна па-тому ж прынцыпу дзейгнічае й тая ж "беларуская міліцыя", якая набрана, выключна, з' весак і селаў (калгасаў, саўгасаў)...

Прыклад - тыя ж Курапаты, дзе "милиция, ДПС" - тыя самыя калхознікі, на якіх апранута міліцэйская форма - з'дзекуюцца й глумяцца з абаронцаў Курапатаў, якія ўсе з'яўляюцца адукаванымі й проста інтэлігентнымі, сумленнымі людзьмі, якіх немажліва застрашыць!
Менавіта ад тога, што тыя міліцыянты (выхадцы з калгасаў і саўгасаў,) ня могуць апусьціць Абаронцаў Курапатаў да свайго нікчэмнага ўзроўню, яны ж і шалеюць!..
А больш за ўсё ад тога шалее - Прадсядацель Саўгаса Дразды Лукашэску!

Ответить
+28 +
сож, 22:12, 18.08

Якая адметнасьць паміж яўрэямі й беларусамі?
-------------------------------------------------------------------
Яўрэі цягнуць адзін-аднога, за рукі, ўверх!
Беларусы,ж цягнуць адзін-алнога, за ногі, ўніз, у яму...

Ответить
+4 +
ММА, 11:22, 19.08

Бежать из страны для жизни? Запрэциць! Жэстачайшэ!

Ответить