28 марта 2024, четверг, 21:13
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 6
+8 +
Влад, 11:44, 11.10

"Для іх няма розніцы, хто трапіў пад руку: падлетак, інвалід, стары чалавек, жанчына."

А если ни в одну из этих категорий не попадаешь , бить людей можно?

Ответить
+2 +
взаимозависимость, 12:36, 11.10

Человек рождается абсолютно беспомощным и полностью зависимым от тех, кто о нём заботится (родителей) и от родителей и всех остальных окружающих его людей зависит вырастет ли он свободным.

Ответить
+13 +
ЯЗЭП, 14:40, 11.10

Вельмі важную тэму закрануў Законнікаў! І разкрыў яе, як ён гэта робіць заўжды, глыбока і ўсебакова! Каб не паўтараць яго аргументы дадам некалькі думак сваіх. Чаму ў постсавецкіх краінах адбываюцца супрацьпраўныя дзеянні самімі праваахоўнікамі? Гэта савецка-камуністычная школа, якая падрыхтавала і выпусціла сёняшніх дыктатараў і аўтакратаў! І яны зараз вычвараюць на сваіх тэрыторыя тое, чаму вучылі! А гэта пазбаўленне народа грамадзянскіх ініцыатыў і канстытуцыйных правоў! Яны лічаць сябе самымі разумнымі, таму і іхнія паняцці, якія яны навязваюць народам павінны быць мацней тых тэзісаў, якія прадугледжаныя канстытуцыямі! Вось і атрымліваецца, што канстытуцыя пішацца для "захада", каб бачылі нашу дэмакратыю! А па факту прымушаюць свае народы жыць па іхніх паняццях. А каб іх узаконіць "кішэнныя" дэпутаты "даюць на гара" столькі законаў, каб абыйсці канстытуцыю, колькі закажа "дыктатар"! Вось і атрымліваецца, што тыя магутныя нацгвардыі і МУС ніякія не праваахоўнікі, а ўладаахоўнікі!

Ответить
+10 +
Уладзімер, 16:22, 11.10

Моўчкі нічога не адбудзецца.

Ответить
+2 +
Адам, 17:55, 11.10

"караць вінаватых, каб іншыя не лютавалі". А хто будзе караць: такія самыя гобліны, толькі ў мантыях?

Ответить
+4 +
Булавецкі, 7:43, 12.10

Вельмі своечасовы, праўдзівы, ды актуальны артыкул.
Прачытаць бы яго людзям, якія яшчэ давяраюць уладзе (ў асноўным, канечне, па інерцыі). Але ж, на вялікі жаль, гэтыя людзі Хартыю не чытаюць і, ўвогуле, акрамя зомбаскрыні, ніякіх крыніц інфармацыі не маюць.
а аптымізм Законнікава я падтрымліваю. Не можа бясконца так быць. Нічога не бывае сталым. Усе змяняецца. І не абавязкова к дрэннаму. Калі напражэмся, дык будзе і вынік. Добры вынік для Беларусаў. Дастаткова паглядзець навокал, на Свет. І будзе яскрава відаць, што шлях толькі адзін. І нам яго абавязкова трэба прайсьці.

Ответить