25 апреля 2024, четверг, 11:33
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 23
-18 +
костя, 17:09, 14.06

По глазам виден ужас происходящего, пусть старается. Верим что получиться, наверное реально увидел как всё закупается с накрутками и от тупизма и откатов порохоботов пришёл в ужас. Держись мужик.

Ответить
+25 +
Хто такі Зеленскі, 17:41, 14.06

Кастусь,

Вы хоць трохі галавой думаеце???

У Зеленскага 41 (!!!) мільён незадэклараванных баксаў у афшорах, большая частка якіх ад Каламойскага!!!!!

Зеленскі і ёсць частка гэтага карупаваннага клана!!!!
Яны яго і паставілі!

Ответить
-15 +
Бедный еврей, 17:54, 14.06

Клан клану рознь!

Ответить
+20 +
Клан, 17:59, 14.06

Для народа - абодва бандзюкі, які крадуць у народа.

"Лідер партії «Батьківщина» і парламентської фракції цієї партії, звичайно, Юлія Тимошенко радить президенту Володимиру Зеленському не скасовувати свій указ про розпуск парламенту, навіть якщо Конституційний суд України визнає його таким, що не відповідає Основному Закону.

Якщо Зеленський цього не зробить, вважає лідерка «Батьківщини», тоді указ буде продовжувати діяти, і ЦВК змушена буде його виконувати, незважаючи на рішення конституціоналістів"

- вось пра гэты клан (Каламойскі-Цімашэнка-Кучма-Пінчук) начале з Зеленскім што можаце сказаць???!!!

Ответить
+9 +
Й, 18:03, 14.06

А это хитрый ход от Жули - она его подставить хочет. Ему - импичмент, ей - устранение главного конкурента 😀💃

Ответить
+17 +
СХЕМИ, 19:20, 14.06

Паглядзіце, калі ласка, «Країна мрій» для Коломойського: що потрібно олігарху від України? («СХЕМИ» | №217), там добра апісана чаму Каламойскі вярнуўся в Ўкраіну (і паставіў Зеленскага).

Зараз Каламойскі жадае яшчэ і газ здабываць у Чорным моры («Укрнафтобуріння»), вось дзеля гэтага Зеленскі і трэба - каб прасоўваць інтарэсы Ігара Каламойскага ўсюды дзе яму трэба.

Ответить
-13 +
Могу сказать, 18:07, 14.06

Что вам срочно нужна шапочка из фольги.

Ответить
+26 +
Працяг, 18:16, 14.06

Зеленскі (Каламойскі) прызначыў бандзюка Кучму (!!!), на руках якога кроў Гангадзе!, кіраваць працэсам Менскіх дамоўленасцяў. (ўдзельнікі працэсу маюць недакранальнасць!)

Таксама, Зеленскі сустракаецца з ўсімі алігархамі, але чамусьці не жадае называць іх прозвішчы (у інтервью ўкраінскай Радыё Свабода ў Брюселе).

Ўсё гэта сведчыць аб тым, што клан Каламойскага аб'яднаўся з іншымі бандзюкамі (Пінчук-Кучма-Авакаў-Цімашэнка) і перамаглі клан Парашэнка.

Для Ўкраіны - нічога не змянілась ў лепшы бок!

Ответить
+2 +
ммм, 19:18, 14.06

а вас Кучма при пете не смущал?)
чеж Петя за 5 лет не навел порядков.
вот вы за Авакова вспомнили. но пару лет назад был так званый скандал с "рюкзаками Авакова" где был замешан его сынок.. и что?? Петя его уволил? сынка посадили за растрату бабла? нет.. кум Порошенки ( тобиш генпрокурор ради которого поменяли закон.) чтото сделал?-нет.

насчет олигархов есть такая идея амнистия капиталов. условно олигархи платят 5-10% от имущества и начинают с чистого листа. нарушат закон дальше- будут судть
я считаю это плюсом. ведь тот же Петя тех же Ахметовых не посадил... да и врятли до топ олигархов руки дойдут.. а уже сейчас получить лишние 10-20 лярдов это очень помогло б.

Ответить
+7 +
Працяг, 19:27, 14.06

Вы правільна кажаце - Парашэнка павінен быў іх пасадзіць! Але ён гэтага не зрабіў, чаму?

Таму, што, як кажа палкоўнік Мельнічэнка, на Парашэнка ёсць кампрамат у Кучмы, і ў Медведчука (кума Пуціна).

Таму Парашэнка - пад суд!
Зеленскаму - імпічмент!

Ответить
+9 +
Працяг, 19:30, 14.06

"насчет олигархов есть такая идея амнистия капиталов. условно олигархи платят 5-10% от имущества и начинают с чистого листа".

Тут з Вамі нельга пагадзіцца, абакрасьці Ўкраіну на 100%, а вярнуць 5-10% гэта нават нарка-дылерам не сьнілась.

І Ахметава, і Піньчука і астатніх трэба судзіць. Але Зеленскі гэтага рабіць не можа, бо тады трэба судзіць і Каламойскага, а навошта ён тады клоўна ставіў?

Ответить
-3 +
Украина, 19:37, 14.06

Ну ЧТО, вы , не зная деталей политического и законодательного устройства Украины пишете что в голову лезет.
А что, уЗеленского посадит Ахметова, сына Авакова он посадит , расстанется с Аваковыв старшим ???
Ну КАК так можно озвучивать пришедшие мысли ?

Ответить
+7 +
Працяг, 19:45, 14.06

1. Вы трохі ў парадак свае сказы вышэй прывядзіце.

2. Яшчэ раз - алігархі і злачынцы засталісь ва ўладзе (Ахметаў, Пінчук, Кучма, Каламойскі, Цімашэнка, Авакаў) і гарант іх свабоды - Зеленскі.

Як ён гарант узбагачэння клана Каламойскага і ўсіх, каго будзе выгадна Каламойскаму.

Ответить
+12 +
Авакава на нары!, 18:25, 14.06

Яшчэ ў сьпісе "Слугі народа" ёсць людзі злачынца Авакава...

Ответить
+6 +
Кланнет, 19:28, 14.06

Клан клану глаз не выклюет.

Ответить
-11 +
литвин, 19:38, 14.06

ХТО ТАКІ ЗЕЛЕНСКІ, 17:41, 14.06
Гэта ён сам табе у асабистай завмове паведамиу!? Ци, можа, персанальна табе, дэкларацыю прадставиу?

Ответить
+10 +
"Литвину", 19:49, 14.06

а) Гэта звычка шклоўскага лукакі ўсім тыкаць, "литвин".

б) Тое, што ў Зеленскага больш 20 аўфорных кампаній пісалі шмат СМІ, у тым ліку ўкраіньска Радыё Свабода, і ні да кога Зеленьскі ў суд не падаў.

в) Пра $ 41 млн незадэклараваных афшорных грошаў Зеленьскага казаў нават карупцыянер Парашэнка. Ізноў - Зеленскі ў суд не падаў, што гэта хлусьня. Чаму???

Ответить
-7 +
литвин, 20:13, 14.06

Собака лает - караван идёт!

Ответить
+14 +
З України, 18:04, 14.06

Я , как порохобот , отвечу зеленоботу.
УЖАС в глазах у "чувака" от того , что он начинает понимать КАК его подставили с этим президенством, начинает приходить в себя после эйфории и находится в оцепенении : типа. --- "и от меня вот это ВОТ все ждут, и это Я должен это говорить, а потом ещё и делать ???"

Ответить
+14 +
Супраць По і Зе, 18:33, 14.06

Наўрацці.

Калі Зеленскі атрымоўваў грошы ад Каламойскага і абліваў брудам канкурэнтаў группы "Прыват" ён не ўяўляў што рабіў?

Ўсё ён разумеў і разумее - прызначыць такого як Авакаў, гэта шмат аб чым сьведчыць - Зеленскі проста робіць тое, што кажа яму яго гаспадар, не будзе дзіўна калі яшчэ 2 млрд $ з бюджэту Ўкраіны яму дасць.

Ответить
+15 +
Віктор Татьков, 19:24, 14.06

Верховний суд Ўкраіны визнав незаконним звільнення Віктора Татькова, який переховується від українського правосуддя за кордоном, з посади судді Вищого господарського суду України – ще за часів президентства Віктора Януковича.

А, отже, це означає, за словами юристів, його поновлення в статусі судді із поверненням недоторканності, що ускладнить роботу слідству.

Крім цього, наприкінці травня Подільський районний суд скасував арешт із частини майна, оформленого на близьке оточення Татькова – це чотири квартири, три гаражі і нежитлове приміщення в елітному комплексі Києва «Новопечерські липки».

І ўсё гэта пачынаецца адбывацца, апасля прыходу да ўлады Зеленскага - бандзюкі вяртаюцца, хто з Расеі, хто адкуль

Ответить
+12 +
Твой день, 19:40, 14.06

Безнравственный и безпринципный человек, который просто производил смех не заморачиваясь моралью. Вопрс Гордона: нам не будет за вас стыдно? Нет, сто процентов, такой я парень. (Базар тее нада)

Ответить
+15 +
Погляд з боку, 19:55, 14.06

Так і ёсць - паглядзіце ўважліва на вочы гэтага скамароха - увесь час непрыемна бегаюць туды, сюды, ўсё баіцца, што людзі ўбачаць як ён хлусьціць.

Ответить