19 апреля 2024, пятница, 3:14
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 5
+23 +
Смит, 21:19, 7.07

Рада БНР должна обратиться не к Беларуси, а к правительствам западных стран и Гаагский трибунал.

Ответить
+18 +
ВІТАЎТ, 21:31, 7.07

20 гадоў таму Лукашэнка забіваў сваіх канкурэнтаў, сёньня ён садзіць іх за краты. Ягоныя мэты засталіся тыя самыя ўсе гэтыя гады, ахараніць саю дыктатуру. За ўсе гэтыя забойствы й чвэрць стагодзьдзя прыгнёту, Лукашэнка ўжо хутка будзе адказваць, канец дыктатуры блізкі. Народ узварушыўся й ня быдзе цярпець дыктатара больш.

Ответить
+16 +
Ian, 21:32, 7.07

Рада БНР, как дитя малое. Кого она призывает произвести объективное и полное расследование исчезновений Захаренко Ю.Н. и других перечисленых лиц. Доведите до этой Рады инфу о том, кому подчиня-ются все следаки синеокой, маленькой но очень гордой страны Беларусь. И хочет ли их главный начальник подобной объективки.

Ответить
+6 +
ВІТАЎТ, 22:05, 7.07

Што Рада БНР патрабуе расьсьледаваньня зьнікненьня Завадзкага І іншых апанентаў Лукашэнк зусім на мейсцы. Лукашэнка ўжо доўга напэўна не ўтрымаецца й тыды такое расьледваньне будзе, будуць судзіць Лукашэнка й лукашыыстаў як раней судзілі нацыстаў. Патрабаваньні Рады БНР будуць важныя. Гэта адзіны легітымны беларускі ўрад які існуе ад 1918 году, на экзылі із за бальшавікоў, але ён не страціў свайго правамоцтва.

Ответить
+6 +
КАЗІМІР, 22:09, 7.07

Трэба звярнуцца да кандыдата ў прэзідэнты Лукашэнкі І не толькі Радзе, але і працуючым партыям і аб'еднанням! А таксама іншым кандыдатам у прэзідэнты ў якіх разкрываецца рот! Бо гэта трэба было рабіць і раней! Бо мне здаецца,што гэтае важнае пытанне пусцілі на "самацёк"! 20 і болей год прайшло, а мы фактычна нічога і не зрабілі. Нават ужо самі забойцы даюць паказанні! Толькі няма каму іх узяць! Хто забараняе працаваць следчаму камітэту? Што афіцыйна адказваюць СК, Пракуратура, КДБ? Што мы за людзі такія-беларусы! Мы не выканалі свой грамадзянскі абавязак перад загінулымі патрыётамі! Ёсць жа вінаватыя ў тых злачынствах! Украінцы за 1 год знайшлі і выканаўцаў і заказчыкаў смерці алнаго свайго журналіста!
Выбачайце радня і сваякі загінулых за нашае бяззубае грамадства! За трусасць беларусаў! Вы былі вышэй за нас усіх, разам узятых! Слава загінулым Героям!

Ответить