16 апреля 2024, вторник, 23:21
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 18
+18 +
ДЗЕД ЯЗЭП, 13:30, 19.09

Вядома, што Украіна- найбліжэйшая да нас і геаграфічна і па сваяцкім адносінам (браты ўсёж)! Таму хацелася, каб яны нас лепей разумелі! Каб не было такіх не своячасовых пытанняў , "А як апазыцыя РБ адносіцца да Крыма" і т.п. Вядома, што вы яшчэ маладая незалежная еўрапейская краіна! Яшчэ няма ў вас моцных стратэгаў і палітыкаў! Гэта прыйдзе з вопытам! Але стратэгічна вы павінны ўжо вызначыцца, якая вам суседка патрэбная! Ці не прадсказальная дыктатарская? Ці дэмакратычная еўрапейская, як і вы. І ў тым напрамку павінны ійсці і ініцыятыва і іншыя намаганні! Прыкладам у гэтым могуць служыць две другія нашыя суседкі Польшча і Літва! Слава Украіне! і "Жыве Беларусь!

Ответить
+3 +
З України, 15:15, 19.09

Можливо, поважний пане, ви маєте рацію, але хочу зауважити, що питання "чий Крим" є важливим не тільки для українців а й для білорусів .
Бо це питання є принциповим, аби зрозуміти, чи буде наступна Влада Білорусі демократичною, чи буде ця Влада дотримуватись міжнародного права та принципів недоторканності територій та суверенітету Европейських країн.
Можливо, на цей час тиснути на білоруських політиків цим питанням і не варто, але , якщо, заздалегідь відомо , що політик не підтримує суверенітет України та її цілесність , то про які стосунки на Вищому Рівні може йти мова ?
Можливо,для білорусів це питання не на часі, але для нас воно важливе, принципово важливе.....як нам ставитися до білоруських політиків які бояться висловити одну просту думку :
- ТАК, Крим - то є Україна , але тимчасово окупована агресором Расією.
Це ж дуже просто, чи не правда ?

Ответить
+16 +
BDFY, 15:43, 19.09

З України, 15:15, 19.09
=====================================
Cтаўленне беларусаў да таго што адбылося з Крымам у 2014 адназначнае - анэкciя, Крым гэта Украіна. Кропка!

У мяне да вас пытанне. Скажыце, калі ласка, што перашкаджае Офісу прэзідэнта Украіны прызнаць пераможцай выбараў С.Цiхановскую, асудзіць брутальныя дзеянні г-на Лукашэнкі ў адносінах да народа Беларусі?

Ответить
+2 +
З України, 16:06, 19.09

Я вже багато разів писав і підкреслюю ЩЕ РАЗ !
Сьогоднішня українська влада - не є українським народом.
Відокремлювайте , будьласка, Квартал 95 від українського народу, це абсолютно різні речі , різні люди....(якщо дуже коротко казати).
Дякую за розуміння.

Ответить
+1 +
Україна, 16:35, 19.09

Перешкоджає сам офіс "президента" України. Чи відоме вам таке ім'я як Єрмак ? путінський агент , саме він зараз керує Україною.

Крапка.

Ответить
+1 +
Відповідь, 17:52, 19.09

Нічого не перешкоджає .

Ответить
+1 +
З України, 17:56, 19.09

Проясніть, будь ласка, Це питання до мене чи до "офісу" ?

Ответить
+2 +
BDFY, 20:06, 19.09

З України, 17:56, 19.09

Проясніть, будь ласка, Це питання до мене чи до "офісу" ?
==
Беларусы ні ў якім разе не атаясамліваюць украінцаў з Офісам прэзідэнта. Таму калі ОП не гаворыць аб прызнанні С.Цихановской пераможцам на выбарах, мы ў праве чакаць, што пра гэта заявяць шараговыя ўкраінцы, але на жаль, мы не чуем гэта ні ад ОП, ні ад простых украінцаў.

Ответить
+6 +
ДЗЕД ЯЗЭП, 16:00, 19.09

"З Украіні"! Паспрабую растлумачыць дадаткова! Беларусь зараз знаходзіцца на стадыі барацьбы за незалежнасць! Прычым незалежнасць не толькі ад унутранай дыктатуры, але і магчымай анексіі РБ агрэсіўнай усходняй суседкай! З прэзідэнтскімі выбарамі ў нашай краіне Вы ведаяце што адбылося! Нагалаю Вам, што ўладу ў краіне сілавым метадам ізноў захапіў дыктатар! Пры гэтым адбыліся масавыя пабоішча свайго народа з вечара пасля закрыцця выбарчых участкаў і на працягу 3-х дзён! Сярод тысяч пабітых шмат пакалечаных, ёсць і забітыя, ёсць і прапаўшыя без звестак! Якіх відаць ніхто ўжо не знойдзе! Хто біў запытаяце Вы? Людзі ў чорным і ў масках! Мо гэта толькі беларускія сілавікі, а мо і расейскія! Бо і катавалі наш народ яны вельмі бязлітасна! Не верыцца, што так маглі дзейнічаць беларусы супраць сваіх землякоў! Усе прэтэндэнты на прэзідэнтства былі арыштаваны дыктатарам і на іх сфабрыкаваныя розныя фальшывыя справы! Апынулася так што жонкі арыштаваных вымушаны былі працягваць справу сваіх мужоў!

Ответить
+2 +
З України, 16:31, 19.09

Шановний Друже.
Мені добре відомо про те , що коється у вашій країні, я щодня стежу за розвитком подій. Я майже щодня читаю Хартію і я з вами !
Я не можу знайти слів , аби висловити своє обурення , дивлячись на той жах , який робить ця гнида - Лука.
У коментарі я лише висловив свою думку, сперечатися з Вашою думкою я не стану , бо я її поважаю. Зазначу, що я декілька разів підкреслював мою думку - словом "можливо".
Бажаю вам, білорусам , перемоги і Нової Вільної Білорусі.
І ще одне, не ототожнюйте , будь ласка , "українську" владу з українським народом, з українцями, бо це буде помилкою.

Ответить
+2 +
З України, 17:54, 19.09

Я Вас зрозумів.

Ответить
+3 +
BDFY, 20:33, 19.09

З України, 15:15, 19.09
==
На момант утварэння РФ ў 1991 Крым быў у складзе Ўкраіны. Для простых беларусаў Крым гэта Украіна. Гэта адназначна. РФ спачатку акупавала, а затым анексавала Крым, які ёй ніколі не належаў з моманту адукацыі РФ у 1991 годзе. Беларусы не згодныя з анэксіяй Крыма і акупацыяй Данбаса. Мы падтрымліваем вас у вашай барацьбе за вызваленне зямель, захопленых у вас РФ. Беларускія добраахвотнікі пад бел-чырвона-белымі сцягамі ваююць на баку Ўкраіны. Спадзяюся, вы чулі пра атрад "Пагоня". Для нас не стаіць пытанне "Чей Крым". Мы ведаем адказ на гэтае пытанне.
Мы не ведаем ад вас, хто для Украіны з'яўляецца пераможцам на выбарах прэзідэнта Беларусі, не ведаем рэакцыю Украіны на бязмежжа, які творыць лука пасля сваёй паразы на выбарах.
Мы чакаем сведчання ад Украіны, што С.Цiханоўская з'яўляецца законна абраным прэзідэнтам, а лука з'яўляецца чалавекам, які незаконна захапіў уладу ў свае рукі. Кропка!

Ответить
0 +
Кривой Рог, 18:46, 19.09

"Ці дэмакратычная еўрапейская, як і вы." - а Вы юморист "ДЗЕД ЯЗЭП, 13:30, 19.09"....

Ответить
+7 +
Белорус, 14:43, 19.09

Молодцы украинцы! Я поступил правильно, когда выбрал себе страну для постоянного жительства, убегая из РБ - это была Украина(Киев).

Ответить
+6 +
Адам, 15:03, 19.09

ну, нарэшце сказалі нешта канкрэтнае. А то: ОП заяўляе, што Украіна займае нейтральную пазіцыю па беларускіх падзеях

Ответить
+12 +
Оксана, 15:30, 19.09

Все верно. Лучше поздно чем никогда. Хотя, конечно , плохо , что Зе так долго думает над тем, что очевидно .

Ответить
+11 +
БИМБОМ, 16:02, 19.09

Ермак агент российских спецслужб и если он такое сказал, значит Россия " таракана" точно сливает.

Ответить
+1 +
ДЗЕД ЯЗЭП, 16:22, 19.09

П.С! ..Вось гэтыя жанчынкі ад кухні і сям'і апынуліся ў гушчы палітычнага вадавароту! Адзін на адзін са злачыннай сістэмай, якую стварыў дыктатар! Зараз яны вымушаны хавацца ў замежжы бо на свабодзе тыран іх не аставіў! Гэта і падтвярдзіла адна з іх М.Калеснікава, якой прыдумваюць артыкул КК РБ, каб пасадзіць яе ў турму! Зараз становішча ў краіне такое, што няма лідара апазыцыі! Бо як толькі ён паявіцца, яго адразу арыштуюць! Нават Нобелеўскую лаўрэатку С.Аляксеевіч удалося абараніць міжнародным паслам у РБ! Таму адказваць пра Крым няма каму! Хаця ад народа шмат каментароў выказвалі свае лагічныя погляды! Аб гэтым напісаў і эксміністр замежных спраў Саннікаў! Я таксама далучаюся да тых лагічных і справядлівых каментароў! Я пасля "Крымнаш" мноству рускіх шавіністаў прыводзіў такі прыклад. Давайце я прыйду да вас у кватэру з двума моцнымі зяцямі і "адцісну" у вас адну комнату! Напляваць мне на законы на вашыя правы і на вас! .

Ответить