30 красавiка 2024, aўторак, 16:51
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 6
+6 +
Дмитрий, 12:47, 24.11

Trymajsja, Brace, u baloce!

Адказаць
+14 +
годнасть, 13:19, 24.11

жадаю каб нашыя людзi не хварэлi...!

Адказаць
+35 +
Галіна, 13:31, 24.11

Калі мая маленькая дачушка адразу з радзільнай залы трапіла ў рэанімацыю для немаўлят, я была ў іншай бальніцы і не магла яе наведваць. Мы сустрэліся з дачкой толькі на 12-ты дзень, і ўвесь гэты перыяд у вызначаны час я тэлефанавала ў рэанімацыю, пыталася, як яна. Вельмі часта мне адказваў беларускамоўны ўрач-рэаніматолаг, і я яму верыла, чакала. Пазней, ужо пасля выпіскі, я знайшла ў дзіцячай картцы ягоныя запісы на беларускай мове. На той час у мяне не было магчымасці аддзячыць доктару (разам з дачушкай у мяне нарадзіўся сын, і я ўся аддавалася сваім двайнятам). Але сёння мне надзвычай радасна ўбачыць нашага доктара. Я ўпэўнена, ягоная праца будзе багата ўзнагароджана, бо дабро абавязкова вяртаецца дабром - і для таго, хто яго стварае, і для ягоных нашчадкаў.

Адказаць
+24 +
на чемоданах, 13:41, 24.11

Пришел электрик, с порога заявил, сколько он хочет в свой карман, чтобы он соизволил прийти еще раз с инструментами и сделать то, что его сразу просили. Всем известно, какие суммы требуют за ремонтные работы. Преподаватели вузов и врачи просто обязаны объявить бойкот пролетариату. Надоело, что головой все бесплатно, а кривыми руками - за большие деньги.

Адказаць
+10 +
Ирина, 15:36, 24.11

Я поработала врачом 7 лет, хорошо получалось, и пациенты любили. Но невозможно было пережить соотношение огромной ответственности и унизительной зарплаты. В итоге какое-то время я совмещала полставки в медицине с бизнесом, а после рождения первого ребенка забросила медицину совсем. Прошло 15 лет, у меня трое детей и небольшой семейный бизнес на пару с родственником.
Первые годы немного жалела о своем выборе, а теперь поняла, как верно я поступила.

Адказаць
+8 +
мама, 18:04, 24.11

У меня сын сейчас учится в медуниверситете. Как сложно поступить, еще сложнее учиться, не могу сравнить ни с одним вузом. Потом работа ответственная. Очень хочется, чтобы его желание стать практикующим врачом сбылось, но так жаль , что это нынешнее государство только думает о своих чиновниках, чтобы костюмчик поприличнее имели возможность купить. Господин , лукашенко, а ногу лечить , так к доктору надо.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны