banner1 banner1 banner1

24.01.2013

Марек Бутько: В борьбе с Лукашенко не должно быть бюрократии важная новость 40

13:04, — Интервью

Марек Бутько: В борьбе с Лукашенко не должно быть бюрократии

Против режима Лукашенко необходимы не символические, а  реальные экономические санкции....

Комментарии

сяргей-паляшук, 13:10, 24.01      -   +91   +  
"- Многие годы я повторяю одно и то же: необходимы не символические, а только реальные экономические санкции, включая эмбарго на торговлю."

Попробуйте убедить в этом милинкевича , основного прнпятствия на пути введения экономических санкций в отношении диктатуры.
Ответить
я, 14:57, 24.01      -   +42   +  
нужно чтобы координаты вашей организации постоянно были на виду
т.к. люди по прежнему безвинно страдают...
нужно собирать информацию на всех причастных к репрессиям лиц...
все проходит.... и диктатура однажды пройдет... и тогда мы должны наказать всех собак режима....
Ответить
Наблюдать противно, 19:34, 24.01      -   +25   +  
- Многие годы я повторяю одно и то же: необходимы не символические, а только реальные экономические санкции, включая эмбарго на торговлю. Когда-то Советский Союз, а теперь и диктатор Лукашенко понимают только один язык - язык силы. Других способов нет.
=================================================================
Лука - ненормальный и лечить его нужно в условиях стационара. А вот жёсткие санкции необходимы в отношении всех, кто даже опосредованно сотрудничает с преступным режимом. Сообщники и подельники мозаичного режима должны быть поставлены вне закона. А для этого луфашистский режим должен быть осужден международным трибуналом. Или ЕС ждёт пока Лука станет Гитлером? Или существует норма на убийства и иные преступления, которую режим должен превысить?
Ответить
Палыч, 13:16, 24.01      -   +81   +  
Дзякуй, Марэк!
Ответить
Про, 13:22, 24.01      -   +81   +  
Национальное движение, против диктатуры + реальные экономические санкции = Конец режима.
Ответить
Роберт Гейтс, 19:58, 24.01      -   +9   +  
+ "Морские котики" США для Лукашенко, как Усама бен Ладена. А то будет как в Сирии, тем более Путин рядом.
Ответить
я, 13:33, 24.01      -   +98   +  
Мы собрали обширные сведения о тех, кто непосредственно управляет механизмом репрессий
--------------------------------------------
хорошая программа! пора объединять наши "расстрельные списки", ведущиеся независимо друг от друга, в один общий
Ответить
котофей, 13:41, 24.01      -   +67   +  
Готов поделиться своими материалами! Ни одна мусорская шавка, даже самая мелкая, теперь не отвертится от Народного трибунала! Помним всех поимённо и припомним все злодеяния.
Ответить
я, 14:32, 24.01      -   +79   +  
как много, оказывается, у нас единомышленников!
"Центр документации..", Народный трибунал, сайт "Пособники", наши расстрельные списки... Подполье созрело, пора объединять усилия не только в сборе информации, расклеивании листовок и вывешивании флагов, но и переходить к силовому решению лукашистской проблемы: поджогам автомобилей и коттеджей лукашистов, ликвидации отморозков, давлению на их семьи... Мы о них знаем всё, они о нас ничего! Земля будет гореть под ногами у выродков!!!
Ответить
согласный, 20:07, 24.01      -   +22   +  
я, 14:32, 24.01 А ведь Вы реально правы. Стоит только начать и им полный абзац.они только над слабыми издеваться могут.
Ответить
михалина, 16:09, 24.01      -   +29   +  
Для реальной борьбы нужен сайт где будут встречаться и договариваться о
конкретных акциях настоящие - а не виртуальные борцы с режимом .
И я хочу подарить сайту Хартии одну идею .
Идея гениальная и очень простая – как и все гениальное :))
У посетителей сайта часто возникает необходимость в обмене конфиденциальной информацией .
Для этого предлагаю создать такую услугу как Vip - комната или Vip - room .
Посетители сайта которые желают воспользоваться услугами Vip - room должны будут пройти регистрацию . При регистрации указываются - ваш ник - Vip - имя и Vip - пароль .
После общения tet - a - tet вся информация в Vip - room удаляется и комната свободна
для новых посещений .
Если сайт заинтересуется - могу расписать все это по шагам .
Обращайтесь . Рада буду помочь .
Ответить
Чегеварвар, 18:40, 24.01      -   +14   +  
Неабходнасьць аб'яднаньня высілкаў насьпела даўно.
Ідэя вельмі патрэбная дзеля тых, хто не мае асяродку аднадумцаў, а такіх вельмі шмат.
Згодны з Вашаю прапановаю.
Ответить
сяргей-паляшук, 19:06, 24.01      -   +12   +  
"Неабходнасьць аб'яднаньня высілкаў насьпела даўно."

Але этого не понимают и не хотят понимать руководители оппозиции как в стране так и за рубежом..... Каждый выживает сам по себе... А БЫДЛО-ЛУКА рад.
Ответить
трасiтеся вырадкi, 20:33, 24.01      -   +14   +  
Прыде час,усе усплыве,асаблiва чакаю пакарання гэтых вырадкау!Жыве Беларусь!!!
Ответить
смит, 14:21, 24.01      -   +54   +  
Спасибо МАРЕК! Храни Тебя Бог ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ !!!!!!!
Ответить
Цiмафей, 14:33, 24.01      -   +31   +  
Цалкам згодны, што патрэбны рэальныя эканамiчныя санкцыi , а так сама падтрымлiвю дзейнасць на то, каб кожны лукафашыст быу выкрыты, каб потым паустау перад судом. Нельга пакiдаць тых звяроу, якiя працуюць на акупанцкi рэжым, i думаюць, што iм усе сыйдзе з рук. Iначай мы атрымаем лукафашызм-2.
Ответить
Дударев К.И., 14:41, 24.01      -   +51   +  
Деньги идут на банду Лукашенко А.Г. Количество спецслужб немерено. Когда нехватает банде денег. Урезаються социальные программы. Подымаються налоги. Забираються фабрики. Не давайте банде денег.
Ответить
Чегеварвар, 15:51, 24.01      -   +31   +  
Пачынаючы чытаць гэты артыкул, думаў, што ў ім, як звычайна, будуць голыя заклікі, як ад большасьці прадстаўнікоў ЭЗ.
Але тое, што прачытаў, вельмі ўзрадавала:
==========================================================
Мы сабралі шырокія звесткі аб тых, хто непасрэдна кіруе механізмам рэпрэсій, а таксама аб радавых выканаўцах, якія нават не падазраюць, якімі падрабязнымі звесткамі пра іх мы валодаем. Пасля таго, як улада ў Беларусі зменіцца, мы перададзім гэтыя дадзеныя новаму дэмакратычнаму кіраўніцтву вашай краіны. Гэтыя дакументы будуць выкарыстаныя для таго, каб перад судом паўстаў кожны, хто меў хоць якое-небудзь дачыненне да рэпрэсій супраць сваіх суайчыннікаў.
==========================================================
Хай лукавыя мянты і судзьдзі надалей распісваюцца ў "лаянкавых" пратаколах - дзеля гісторыі і дзеля матар'ялаў пана Марека.
Ответить
За Беларусь без урода!, 16:18, 24.01      -   +22   +  
Галоунае каб таkiя як Марэк пераканалi у гэтым еурачыноунiкау
Ответить
Чегеварвар, 18:11, 24.01      -   +17   +  
Гледзячы па ўсім, Марэк - чалавек актыўны.
Гэткі гарэза, але з розумам.
Высновы зрабіў правільныя:
=================================
Акрамя нас (фонду «Свабода і дэмакратыя»), рэальную дапамогу падае Швецыя і трохі Літва, Еўразвяз выдзяляе сродкі на падтрымку ЕГУ. Усё астатняе - фікцыя, звычайныя размовы еўрапейскіх бюракратаў, у якіх няма нічога канкрэтнага. Аб якой жа «еўрапейскай дапамозе» мы гаворым?
=================================
Спадзяюся, што зрабіўшы такія высновы, ён свае намаганьні ён павядзе ў правільным кірунку.

А ўвогуле вельмі спадабалася інтэрв'ю.
Цяпер да сваіх ўлюбёных аналітыкаў-палітыкаў з задавальненьнем дадаю пана Марэка Буцько.

Ответить
ШОС!, 15:58, 24.01      -   +18   +  
Саня поедет Гаагу, поедит в Гаагу- все будет окей!
Ответить
talash, 17:03, 24.01      -   +27   +  
Не надо в Гаагу, лучше в наш СПК трактористом на 30-ти летний МТЗ-80 и на нашу з/плату.
Ответить
гость, 10:23, 7.02      -   +1   +  
И за что Вы так не любите землю? Что может сделать с безмолвной землей чудовище. Нет жаль, что нет у нас такого наказания, как у турков раньше. Нарушителя сажали в бочку с дермом и возили по неровной дороге. Каждый раз, когда была ямка голова оказывалась в дерьме. Вот таким образом удобрять поля - самое лучшее наказание и польза (земля получит дополнительное питание) и получит "истинное наслаждение" за великие заслуги ученый -агроном.
Ответить
Ната, 17:00, 24.01      -   +34   +  
Побольше бы таких людей, как вы, Марек!
Ответить
хася, 19:53, 24.01      -   +18   +  
- .." по долгу службы мне приходилось читать бредовые каракули Якубовича, Зимовского или Чергинца. . То, что они врут – это пол беды, за это им платят и такова их собачья роль, но их топорный стиль и полное отсутствие таланта отбивают всяческое желание читать их опусы. Только в советской системе такие посредственные личности могли сделать карьеру. В нормальной стране им бы не позволили даже редактировать стенгазету с кулинарными рецептами..."
------------------
А ещё в нормальной стране их тираж был бы ниже плинтуса и они пошли бы работать на завод, а не кормились бы за наш счёт, пописывая всякую ахинею.
Ответить
михайловна, 19:03, 24.01      -   +17   +  
Плохо что среди белорусов мало таких людей.В основном сидим и ждём пока добрый дядя придёт и наведёт у нас порядок.Спасибо Мареку за активную позицию.
Ответить
ЯДвига, 20:39, 24.01      -   +12   +  
Я сейчас скажу то, что большинству не понравится. Во-первых, я не верю, что через Интернет можно организовать серьезную и эффективную борьбу, тем более, с нуля. Оповестить в последний момент о какой-то подготовленной
Ответить
Кастусь, 20:55, 24.01      -   +9   +  
Паменьш дыпламатыi з фашысцкiм вырадкам i ягонай бандай
Ответить
ЯДвига, 21:03, 24.01      -   +29   +  
Сорвался коммент. Так вот, повторяю: я не верю, что через Интернет посетители сайта могут организовать серьезную и эффективную борьбу, тем более, с нуля. Сообщить на последнем этапе о каких-то действиях хорошо подготовленного мероприятия, - пожалуй, но и то, в зависимости от контекста этого мероприятия. А, вообще, скажу честно: я поняла, что мы можем расчитывать либо на случай, либо на тех, кого здесь пренебрежительно называют "чарочниками", "шкварочниками", "быдлом" и "стадом". То есть - на народ: на рабочих "Гранита", работниц "Брестских ковров", и т.д. Я с уважением отношусь к лидерам и активистам оппозиции, но абсолютно убеждена: с этой стороны ждать нечего. Свержение режима невозможно без объединения всех сил, а оппозиция объединяться не хочет: каждый кует свое маленькое счастье. Считается едва ли не провокацией упоминать 2015-й год, а ведь уже 2013-й! И самый раз думать о 2015-м! Кстати, я без всякого уважения отношусь к "правой руке" Некляева - Дмитриеву, и мне для этого неуважения хватило его интервью 20 декабря 2010 года, но должна сказать, что "Говори правду" - сегодня, пожалуй, единственная политическая структура, которая не кричит: "Ура, как хорошо, что цены растут, наконец-то шкварочники выйдут на площадь, чем хуже, тем лучше!", а реально пытаются помочь людям, медленно, но верно завоевывая у них авторитет. Моя соседка рассказала о безобразиях в поселке, где живут ее родственники: те и жаловались везде, и дорогу перекрывали, но ничего не помогло. Они обратились в "Говори правду", и те откликнулись мгновенно. Мне скажут: они работают на КГБ! Возможно. Но, в отличие от остальных, они работают грамотно и хоть что-то делают. И завоевывают авторитет у людей. Короче: не верю я ни в наши теоретические изыскания здесь, ни в партии: если режим ляснется, то только благодаря работягам и примкнувшим к ним врачам, учителям и т.д. Правда, желающих воспользоваться плодами сразу же найдется уйма! Пану Бутько - огромное спасибо за все, и повторю мысль, которую уже высказывала: он создал фонд для гражданского общества, так пусть в первую очередь подумает о поддержке ребят с "Гранита" и остальных, реально противостоящих режиму, и оказавшимся в таком же положении! Пока их мало, но это только - пока. Потому что ненавидят режим уже почти все.
Ответить
live, 22:12, 24.01      -   -10   +  
А вы заметили что ЯДвига, 20:39, 24.01 и ЯДвига, 21:03, 24.01 набрали
одинаковое число лайков ? Похоже вас даже не читают - вы просто превратились в икону !
Ответить
ЯДвига, 23:53, 24.01      -   +3   +  
live, 22:12, 24.01
Я более высокого мнения о присутствующих, чем Вы: меня часто и минусуют. Полагаете, тоже не читая? Впрочем, если хотите, могу ник поменять.
Ответить
За!, 21:17, 24.01      -   +13   +  
Досыць размауляць, час дзейнiчаць! Санкцыi супраць злачынцау ва уладзе!
Ответить
azhbeta, 23:08, 24.01      -   +13   +  
Вельмі цікавае інтэрвью, з задавальненнем прачытала. Цяпер я ведаю вас, пан Марек, мой сын шмат пра вас распавядаў і мне вельмі хацелася б вас пабачыць, а тут такі сюрпрыз! Дзякуй Вам, за вашу працу, вы робіце вельмі добрую справу і для Польшчы і для Беларусі, якая таксама для вас з'яўляецца часткай вашага жыцця. Мы цэнім і заўжды будзем памятаць тых, хто дапамагае нам у гэты смутны для нашай краіны час і спадзяемся, што промні сонечнага света праб'юцца праз гэты шэры туман цемрашальства, хамства і нянавісці для ўсяго праграсіўнага і народ наш атрымае такую доўгачаканую СВАБОДУ!!!
Матулі вашай мая ўдзячнасць і павага!
Ответить
Кастусь, 11:48, 25.01      -   +1   +  
Вось не чакаў. Марко, Ты малайчына. Мала што праўбзіва, але й разумна. Аналітычна.
Ответить
Чегеварвар, 13:26, 25.01      -   +2   +  
Ня бачу нічога благога ў тым, каб стварыць магчымасьць аб'яднаньня дзеля тых актыўных людзей, якія адчуваюць сябе здольнымі штосьці рабіць дзеля Беларусі, не чакаючы мітычнага 2015 году.

Адно другому ня шкодзіць - можна зараз працаваць над гэтай ідэяй, і ў 2015 год вайсьці з гатовымі напрацоўкамі, ды (ў ідэале) з аб'яднанай часткай актыўных грамадзянаў краіны.

А прыведзены прыклад з працоўнымі з "Граніту" і "Дываноў Брэсту", якіх нібыта хтосьці лічыць "чаркашкварачнікамі" - відавочна няўдалы, бо з-за іхняй АКТЫЎНАСЬЦІ й адбываецца АДУКАЦЫЯ ды ВЫХАВАНЬНЕ замбіраванай большасьці, УСЬВЕДАМЛЕНЬНЕ імі агульначалавечых каштоўнасьцяў (падтрымка, супольніцтва, сумленьне, ўласнае непрыняцьце здрады да бліжняга і г.д.).
То бок, АКТЫЎНЫЯ (з "Граніту" і "Дываноў Брэсту") ператвараюць астатніх (і ня толькі на сваіх прадпрыемствах, а ў тым ліку праз СМІ) з чаркашкаврачнікаў у людзей.
Ведаю, што пішу, бо на ўланым прыкладзе праходзіў і праходжу гэта зараз - людзі перастаюць баяцца гаварыць тое, што думаюць насамрэч, калі чуюць гэта ад іншага.

("Вот потому, что вы говорите, то, что не думете, и "думете" то, что не думаете, вот поэтому вы в клетках и сидите" - к/ф Кин-Дза-Дза)

Дык чаму, разумеючы перавагі АКТЫЎНЫХ, не даць ім магчымасьць выконваць тыя ж мэты адукацыі, выхаваньня ў замбаванай часткі грамадзтва пацуцьця датычнасьці да Радзімы, велічнасьці нашай гісторыі, альбо проста не змаўляцца аб правядзеньні акцый і г.д.?
======================================================
"...жаловались везде, и дорогу перекрывали, но ничего не помогло. Они обратились в "Говори правду", и те откликнулись мгновенно.."
---------------------------------------------------------------------------------------
З рэсурсамі, якімі валодаюць таварышЧы, стварыўшыя гэтую арганізацыю, з іх палымяным жаданьнем падымаць аўтарытэт сваёй партыі - гэта ня так цяжка зрабіць насамрэч.
Яны хутка яшчэ й дарогі будуць класьці, і аграгарадкі будаваць, калі спатрэбіцца - справа толькі за тым, хто за гэта будзе плаціць НА САМОЙ СПРАВЕ.
Ответить
ЯДвига, 15:02, 25.01      -   +6   +  
Чегеварвар, 13:26, 25.01
Ня бачу нічога благога ў тым, каб стварыць магчымасьць аб'яднаньня дзеля тых актыўных людзей, якія адчуваюць сябе здольнымі штосьці рабіць дзеля Беларусі, не чакаючы мітычнага 2015 году.
---------------------------------------------------------------------------------------
Да на здоровье! Кто ж против? Я говорю не о желании кого-то с кем-то объединяться, а о реальной эффективности этого.
---------------------------------------------------------------------------------------
А прыведзены прыклад з працоўнымі з "Граніту" і "Дываноў Брэсту", якіх нібыта хтосьці лічыць "чаркашкварачнікамі" - відавочна няўдалы, бо з-за іхняй АКТЫЎНАСЬЦІ й адбываецца АДУКАЦЫЯ ды ВЫХАВАНЬНЕ замбіраванай большасьці, УСЬВЕДАМЛЕНЬНЕ імі агульначалавечых каштоўнасьцяў... АКТЫЎНЫЯ ператвараюць астатніх (і ня толькі на сваіх прадпрыемствах, а ў тым ліку праз СМІ) з чаркашкаврачнікаў у людзей.
---------------------------------------------------------------------------------------
Приведенный мною пример - более, чем удачный, поскольку демонстрирует то, во что я не очень-то верила: самоорганизацию людей, в частности, рабочих. Их "нибыта хтосьци личыць "чаркащкварачниками"? Почему - хтосьци? Вы же и считаете: "АКТЫЎНЫЯ ператвараюць астатніх (і ня толькі на сваіх прадпрыемствах, а ў тым ліку праз СМІ) з чаркашкаврачнікаў у людзей". То есть "гранитовцы" с Вашей точки зрения - УЖЕ не "чаркашкварачники", а все остальные - "чаркашкварачники"? И их, как человекоподобных обезьян, надо превратить в людей? Однако! Любопытную Вы придумали градацию! И оскорбительную для белорусов. А Вы лично, пардон, к какой категории относитесь?
-------------------------------------------------------------------------------------
З рэсурсамі, якімі валодаюць таварышЧы, стварыўшыя гэтую арганізацыю, з іх палымяным жаданьнем падымаць аўтарытэт сваёй партыі - гэта ня так цяжка зрабіць насамрэч.
--------------------------------------------------------------------------------------
Я их платежные ведомости не видела, и не думаю, что поддержка сельчан требует каких-то огромных ресурсов. А желание "поднимать авторитет своих партий" есть у всех лидеров, только они поднимать его не умеют, поскольку одними лозунгами его не поднимешь. То, что некляевцы работают на КГБ, - пока всего лишь наши домыслы. Не исключено, что они имеют под собой основания, но ведь я вела речь не об этом, а о том, что они делают конкретное дело. И имеют возможность солидаризировать на местах тех, кого Вы считаете недочеловеками. Как и кем эта солидарность будет потом использоваться, я не знаю. Но, на мой взгляд, это пример, достойный подражания для всех остальных оппозиционных движений и партий, в том числе, и тех, на кого никогда не падала тень подозрения в подобном сотрудничестве.
Ответить
Чегеварвар, 18:41, 25.01      -   +3   +  
Перш за ўсё выправіў пастаўлены Вам кімьсці "мінус", нават не чытаючы:
бо, па-першае, каб адзначыцца, што я ўбачыў Ваш адказ на гэтае маё паведамленьне (хаця-б на гэтае);
а па-другое, ня першым разам назіраю, што пасьля цалкам "сфарміраванай" камэнтарамі тэмы, якую можна быо-б лічыць зачыненай, у ёй пачынаючь мяняцца адзнакі. Ня ў вялікай ступені, канечне, але ж такое ёсьць (назіраю, што гэтая з'ява боль уласьцівая да артыкулаў, якія тычацца Расеі). З-за гэтага таксама вяратаю ўзад чыйсьці "мінус". Магчыма, Вам гэта, як той казаў, "да аднаго месца", але мне неабыякава ))

Цяпер паводле сказанага раней:
================================================================
Я говорю не о желании кого-то с кем-то объединяться, а о реальной эффективности этого.
-------------------------------
Эфектыўнасьць 1* ("чаканьня 2015") меньш за эфектыўнасьць 2* ("дзеяў да 2015"). Гэта, я мяркую, Вы абвяргаць ня будзеце. Канкрэтнай прапановай сп. Міхаліны было стварэньне ўмоваў паводле п.2*.
Магчыма, Вы маеце рацыю, ставячы пад сумненьне эфектыўнасьць гэтай ідэі. Але вылучыцца тое можа толькі праз досьвед яе зьдзейсьненьня. І колькі мы-б не спрачаліся тут аб выніковасьці гэтай прапановы, - толькі эмпірыка можа падцьвердзіць альбо абвергнуць тую ідэю.
Разумею яе хібы: зарэгіцца здольны й кадэбіл пад нікам "Чегеварвар" ці "Ядвіга" і г.д.
Але праблема сапраўднага аб'яднаньня - таго вартая (і яна мне вельмі блізкая), тым больш, што яе выказаў чалавек, меркаваньні якога я "плюсую" перад прачытаньнем (а іх вельмі й вельмі няшмат, каб супадзеньне думак было амаль стоадсоткавае)
Чаму-б не пашукаць шляхі да ейнага здзейсьненьня? Даўно насьпела нейкая хартыйная суполка сталых карыстальнікаў. Чаму не?
Досыць лаканічная крытыка кшталту "я ня супраць, але гэта малаэфектыўна" - гэта занадта проста. Нават прімітыўна. Я ўпэўнены, што Вы здольныя на прапановы. І на падтрымку ідэі, што трэба шукаць шляхі да аб'яднаньня тых, хто покуль "сам па сабе".
=================================================
То есть "гранитовцы" с Вашей точки зрения - УЖЕ не "чаркашкварачники", а все остальные - "чаркашкварачники"?
-------------------------------------------------------
"Страшно далеки они от народа" - гэта, мусіць, пра Вас. Магчыма, Вам пашанцавала, і Вы не карыстаецеся паслугамі грамадзкага транспарту, ня жывяцё ў шматпавярховым доме, ня бачыце чэргі ў крамах.
У іншым выпадку (ну калі вы "карыстаецеся ", "жывяцё" й "бачыце", то мне цяжка паверыць, што Вы не заўважылі ТАТАЛЬНУЮ абыякавасьць, п'янства, мацершчыну, боязь (нават боязь выказаць свае думкі - звышвычварэнства над чалавечай асобай трэцяга тысячагодзьдзя), горы сьмецьця на прыпынках і ў пад'ездах..
Гэта ўласьцівасьці НАЦЫІ ці быдла?!
Досыць ханжаства. Расплюшчыце вочы - пра Каліноўскага ведае ў лепшым выпадку 5%. Колькі % гаворыць на беларускай? - столькі-ж. Колькі людзей ведае, хто такі Уладзімер Арлоў, Вадзім Дзеружынскі? - столькі-ж.
Колькі ЛЮДЗЕЙ "прачынаюцца" не ад таго, што падаражэла мяса, а ад таго, што руйнуюць гістарычныя будынкі, вынішчаюць ўжыцьцё НАШАЙ родненьнкай мовачкі, колькі абурылася "необоснованным ограничением использования русского языка", колькі людзей...
Мы вяртаемся да даўняе спрэчкі. Перш за ўсё я ўсьвядоміў, што занадта мала ведаю (я - няпісьменны ды неадукаваны), а праз усьведамленьне таго пачынаю ДАВЕДВАЦЦА. Ды ня кідаць недакурак ня ў сьметніцу. Ды ня пляваць у ліфце...
================================
Можа, трохі сумбурна - выбачайце. Спадзяюся, не пакрыўдзіцеся.
П.С. Цікава было-б атрымаць адказ на папярэдняе маё паведамленьне (аб прызначэньні шпокмана).
Ответить
ЯДвига, 20:02, 25.01      -   +10   +  
Чегеварвар, 18:41, 25.01
За плюс, конечно, спасибо: мне кто-то автоматов всякий раз ставит минус только за ник, и не могу сказать, чтобы меня это сильно удручало. Как говорят: скажи, кто твой враг, и я скажу, кто ты! Я не оговорилась: именно враг, но, к сожалению, в виртуале выяснить это нереально, впрочем, мне это тоже без разницы. Насчет виртуального объединения я уже сказала: если эта идея кому-то нравится, то почему бы нет? На здоровье! Вы говорите: я способна на предложения? Разумеется, способна. Как, впрочем, и многие. Но есть ли в них смысл? На мой взгляд, - никакого, поскольку объединяться надо не виртуально, а реально. Поэтому я гораздо больше доверяю объединению по месту жительства, работы, учебы и т.д. В этом случае человека хотя бы минимально знаешь и оцениваешь. Не надо, на мой взгляд, наделять Интернет несвойственными ему функциями. Впроечм, это опять же по желанию.
Что касается меня. Я живу в потрепанном панельном доме, езжу в общественном транспорте, но в очередях не стою: во-первых, скопление народа терпеть не могу, во-вторых, у меня аллергия на очереди еще с 90-х, когда мне приходилось отстаивать за сосисками с маленькими детьми. Я тогда поняла, что минимум еды - это не самое страшное. Самое страшное - это отсутствие мыла, особенно, когда в семье малыши. Поэтому и меняла талоны на спиртное на талоны на мыло. Помню, мне сон приснился, что объявили облаву на всех с рыжими волосами, чтобы пустить их на мыло. А я в то время носила подкрашенную хной гриву до пояса (у меня были очень густые и красивые волосы). И когда я проснулась, меня била дрожь: мне, как правило, снятся сны, которые почти невозможно отделить от яви. Так что я живу обычной жизнью, хотя подъезд у нас чистый, а алкаши под окнами мгновенно замолкают, когда я появляюсь в окне. Не потому что боятся, а потому что, видимо, чувствуют себя неловко, если матерятся. А если не успевают заметить, я рявкаю на них вполголоса :))). Двор у нас тоже чистый: прекрасные дворники муж с женой, с которыми весь дом дружит. Муж очень интересно рассказывает о рыбалке, и о хитростях частного строительства в наше время: оказывается, надо сначала строить, а потом предупреждать власти. Мы с ним много говорили о карете Наполеона: очень начитанный парень. О Калиновском, правда, как-то общаться не довелось. А, вообще, народ у нас разный, и каждый человек интересен по-своему. И у каждого - своя память, свой
Ответить
ЯДвига, 20:08, 25.01      -   +9   +  
Опять сорвался коммент. Я хотела закончить тем, что у каждого - своя память, и свой взгляд на жизнь. И их надо уважать, даже если они выходят за рамки индивидуальных представлений о том, КАК именно должны думать люди. Потому что люди, на мой взгляд, должны думать не так, как НАДО, а по-разному, так, как у них получаются, так, как они считают нужным. И это - самое ценное, поскольку думать "коммуной" - это самое гиблое, и мы это уже проходили.
Ответить
Чегеварвар, 11:01, 29.01      -   +3   +  
Мала спадзеву, што Вы ўжо прачытаеце, але ўсё-ж адпішуся.
Так, мы ўсе розныя. Натуральна, што гэта - добра, але тое, што ўзровень пераважнай большасьці НАСЕЛЬНІЦТВА (і адукацыйны, і эмацыйны, і палітычны, і нацыянальны) - нашмат меньшы, чым быў у 90-я, нават меньшы за той, што быў за савецкім часам, а ўжо пра часы паваенныя, часы "Слуцкага збройнага чыну" ды "Дудкі беларускай" ўвогуле лепей памаўчаць.
Кукушэнку (пры дапамозе сваіх усходніх "братоў"-браткоў) ўдалося амаль дашчэнту зьнішчыць у беларусах беларускае, а праз страту нацыянальнай самайдэнтычнасьці - ЧАЛАВЕЧАЕ.
Як можна гэта абвяргаць?
Як можна гэта ня бачыць?
І чаму з гэтага ня можна рабіць высновы аб заганнасьці беларускага грамадзтва, раз'яднанага мэтанакіравана праз сваю абыякавасьць?
Ответить
 

Написать комментарий

Не будет опубликован

Комментарий будет опубликован после проверки модератором

          Новости партнеров






Погода в Беларуси

   17.04   18.04 
Брест Ясно+14
+4
Небольшой дождь+19
+9
Витебск Ясно+12
+3
Небольшая облачность+15
+3
Гомель Небольшая облачность+16
+6
Небольшая облачность+20
+7
Гродно Ясно+13
+3
Возможен дождь+17
+8
Минск Ясно+13
+3
Небольшой дождь+16
+5
Могилев Ясно+13
+3
Небольшая облачность+16
+4

Курсы валют Национального банка

Валюта  17.04.14  18.04.14
EUR13 750,0013 770,00
USD9 940,009 950,00
RUB275,50277,00

Мнение


Про глубину

Про глубину

Евгений Липкович

Скованные одним алтыном

Скованные одним алтыном

Владимир Халип

Украинское похмелье

Украинское похмелье

Александр Томкович

Удачи нам всем!

Удачи нам всем!

Николай Халезин

Карфаген должен быть разрушен

Карфаген должен быть разрушен

Алесь Чернякович



Вчера на сайте:

посетителей 417039
просмотров 2510672

пн вт ср чт пт сб вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Старая версия сайта

Конституция Республики Беларусь:

"Статья 34. Гражданам Республики Беларусь гарантируется право на получение, хранение и распространение полной, достоверной и своевременной информации о деятельности государственных органов, общественных объединений, о политической, экономической, культурной и международной жизни, состоянии окружающей среды..."

Подписка на рассылку

Введите ваш e-mail: