banner1 banner1 banner1

12.02.2013

Ілона Карпюк: «Змагаюся за тое, каб беларусы мелі сваю мову і культуру» 11

13:08, — Культура

Ілона Карпюк: «Змагаюся за тое, каб беларусы мелі сваю мову і культуру»

Яна нарадзілася не на тэрыторыі сучаснай Беларусі, але зрабіла для разьвіцьця яе культуры нашмат больш, чым тыя, хто атрымлівае дзяржаўныя ўзнагароды “За духоўнае адраджэньне” ці ордэны Скарыны....




Комментарии

Назараў, 13:23, 12.02      -   +19   +  
Дзякуй табе, Ілона!!!
Ответить
Lilija, 13:36, 12.02      -   +20   +  
Цудоуны артыкул, цудоуная спявачка! Шкада, што у Беларусi пра яе нiхто не ведае...Здзiуляе тое, што iснуе шмат людзей па цэлым свеце, якiя нясуць iнфармацыю аб нашай краiне. I я вельмi удзячная iм!!! Жыве Беларусь!!!
Ответить
арсень, 13:46, 12.02      -   +16   +  
цудоуная музыка , прыгожая , разумная дзеучына
Ответить
456, 14:14, 12.02      -   +14   +  
Мару дажыць да Беларусi дзе родная мова будзе гучаць на вулiцах, магазiнах, у кожнай дзяржаўнай установе i нiхто ня будзе гэтаму здiўляцца...
Ответить
5732, 14:17, 12.02      -   +10   +  
Тут цікавая тэма праглядаецца, звычайна есць тытульная культура на Радзіме, якая дыктуе стыль, моду, напрамак - культура замежжа адстае, становіцца другаснай. У Беларусі зусім другое становішча, замежныя беларусы наадварот сваю культуру будуюць на больш прагрэсіўнай і такім чынам выглядаюць больш прывабна ў адносінах да беларускай афіцыйнай, і таму прыклад Ілона Карпюк.
Ответить
Vadim Kravtsov, 14:24, 12.02      -   +8   +  
Zora4 ka Vy nasha belaruskaja, Ilona.
Ответить
пенсионеркаВ, 14:43, 12.02      -   +11   +  
дзякую табе цудоуная дзяучына?
Ответить
нашчадак рэвалюцыянера, 15:09, 12.02      -   +8   +  
цудоўная дзяўчына з чароўным голасам і невераготна прыгожай музыкай !
дзякуй Патрыётка!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ответить
дЖОХАР, 17:02, 12.02      -   +4   +  
Молодчинка !!!!!!!!! +1000000
Ответить
Уладзь, 19:13, 12.02      -   +1   +  
Дзякуй беларусачцы Iлоне.
Ответить
Алена, 19:33, 12.02      -   +1   +  
Вось,што павiнна гучаць на нашым радые iТБ! Вось якой музыкай трэба захапляцца нашай моладзi! Дзякуу табе,Iлона!
Ответить