banner1 banner1 banner1

4.02.2013

Белорусы отметили годовщину рождения Калиновского в Вильнюсе 4

17:51, — Политика

Демократические активисты прошли по улицам литовской столицы с белорусскими флагами и портретами политзаключенных....

Комментарии

!, 18:11, 4.02      -   +16   +  
Грустно - что я вижу - на видео не жители Вильни - а те, кто живет в Минске - т.е. людям, чтоб отпраздновать годовщину нашего национального героя, пришлось специально поехать в Вильню - только так можно не попасть на сутки после такой акции.
Ответить
JVS, 18:58, 4.02      -   +14   +  
Малайцы!
Свабоду палітвязьням!
Слава гэроям!
Жыве Беларусь!
Ответить
Oles*, 19:04, 4.02      -   +1   +  
Слава героям!
Мне здаецца, што найбольш беларусам не хапае пазітыву і аптымізму. Таму такім акцыям трэба радавацца і быць удзячным тым людзям, што прыехалі з Менску ў Вільню дзеля ўшанавання памяці Кастуся Каліноўскага ў юбілейны год .
Шкада, што няма фотак з акцыі.
Ответить
Ясь, 21:26, 4.02      -   +2   +  
Не хапае салідарнасці з тымі людзьмі, якім неабыякавы памятныя беларускія даты. А дзе - беларускія віленцы, студэнты ЕГУ і іншыя сьвядомыя? Заклікаю ўсіх да салідарнасці!
Ответить