banner1 banner1 banner1

4.03.2013

Лявон Вольский: Встретимся на баррикадах! фотографии 19

17:39, — Культура

В Вильнюсе выступила запрещенная в Беларуси группа «Крамбамбуля»....




Комментарии

рп, 18:03, 4.03      -   +66   +  
Вот это драйв...Здесь и есть начало его конца...
Ответить
777, 18:46, 4.03      -   +14   +  
Шкада, што зпазнiўся з квіткамі.....
Ответить
Лев Михеев (писатель, поэт), 18:59, 4.03      -   +45   +  
Искусство вечно! История повторяется! Если "жэстачайшые" историки не учатся на её примерах, то сами рано или поздно попадают в историю, становясь вместе с яйцами на голову короче!
Ответить
www, 19:06, 4.03      -   +44   +  
Лявон, Вы - лепшы беларускамоўны музыка і дзеяч мастацтва! Хадзіў на Вашы канцэрты ў дзяцінстве (12 - 14 гадоў таму), а зараз (ў апошнія 2 гады) - як зноў адкрыў для сабе. Дзякуй Вам за тое, што робіце!
Ответить
Вайтоўна, 19:23, 4.03      -   +14   +  
«Крамбамбуля» исполнила как старые хиты, так и новые песни»

З новых, на жаль, у іх была толькі адна песня. А ўсе астатняе з былога рэпертуару "Крамбамбулі" і "NRM". І гэта пасля заявы Вольскага на канцэрце ў красавіку 2012 г аб тым, што ў наступны раз будуць новыя песні. Чакала ад канцэрту большага. Мне здалося, што бунтарства Лявона недзе ў "NRM" і засталося.

А па самому канцэрту: арганізацыя была выдатная, драйв і атмасфэра шыкоўныя, залю група "парвала".
Ответить
Вася, 19:36, 4.03      -   +19   +  
какие баррикады, очнитесь.
"не будь скотом" - вот что надо пропагандировать.
Ответить
ru, 19:55, 4.03      -   +15   +  
RESPECT!!!
Ответить
Дзякуй, Лявон!, 20:47, 4.03      -   +29   +  
Лявон зрабіў для нашай Беларусі больш, чым усі апзіцыйныя палітыкі разам узятыя. Цераз некал'кі стагодзяў пра яго будзе напісана кніга: "Музыка, які сам-насам перамог фашызм."
Ответить
Вайтоўна, 19:22, 5.03      -   0   +  
Папраўлю (прабачце) - калісьці перамагаў. А зараз... Мне сумна. Песні ў стылі "Гэта ня ветразь"ды "Карчомка" веьмі добрыя і якасныя, але ў гэтых абставінах (згаджуся з Васем (гл.вышэй)) хочацца нечага ў стылі "Грай", "Ня быць скотам!" альбо з таго, што выконваў Вольскі на канцэрце з рэпертуару "NRM" (але гэта ж было раней). Дзе сацыяльная тэматыка? "NRM" (былога) ужо няма, што замест? І заклікі на барыкады на фоне "Куры-шчабятуры" гучаць недарычна (я так лічу).
Ответить
Погоня, 22:50, 4.03      -   +9   +  
Был на концерте! Все очень отлично, музыканты великолепные! Первые песни очень понравились, но потом пошло в стиле Ляписов и меня не хватило дослушать(ска-панк), токо не поймите плохо, просто стилистика одинаковая. Звук, свет, Форум-Палас на высоте, жалко что нету таких заведений у нас(((. Очень понравилось, как Лявон общается с публикой. Людей было тьма и чувство свободы!!!
Ответить
опоздал, 23:31, 4.03      -   +7   +  
Где можно посмотреть видео концерта
Ответить
Вадим, 10:56, 5.03      -   +4   +  
Не любитель белорусской музыки, но вижу, что происходит маразм и произвол вокруг! Какие-то "черные списки", а самые известные группы не могут выступать у себя на Родине, взамен псевдорокеры, попса, которая копирует российский шоубиз 90-х... Глядя на лица тех, кто там в Литве отрывается , мысленно завидую и желаю, чтобы эти молодые люди избавились от тирании и диктатуры.
Ответить
Очевидец, 11:16, 5.03      -   +3   +  
Не стыдно! за тех кто в зале и за тех кто на сцене! Белорусы.
Ответить
Семенчук Кирилл , 11:20, 5.03      -   +4   +  
Жыве Беларусь
Ответить
Семенчук Кирилл , 11:24, 5.03      -   +2   +  
Жыве Лявон Вольский
Ответить
ЯДвига, 12:13, 5.03      -   0   +  
А у меня не играет... :((( Может, еще на что-нибудь нажать?
Ответить
Дохтар, 17:06, 5.03      -   0   +  
Лучше – отжать. Предпочтительнее – педаль тормоза. Желательно – скорее.
Ответить
Фёдор , 12:36, 5.03      -   +2   +  
"Крамбамбуля" - смешное креативное имя ! Представляю себе , КАК они смогут назвать Луку - "хитрозачёс" покажется чем то хвалебным , воспевающим способность Луки , хитро прищурившись
перед зеркалом , напустить гламуру !
Ответить