27 апреля 2024, суббота, 17:44
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 22
+61 +
то добра, 15:19, 18.02

то добра што хтосьцi спрабуе хоць нешта зрабiць

але ... пакуль што прасвету не бачна ...

а само сабой нiчога ня зменiцца...

Ответить
+9 +
Вылазьце з дэпрэсухі!, 17:06, 18.02

Капля камень точыць.

Ответить
+65 +
ДЕД ТАЛАШ, 15:25, 18.02

МОЛОДЦА ..НАШИМ ПАТРИОТАМ СЛАВА!!!

Ответить
+42 +
Ирина, 15:32, 18.02

Есть кем гордиться в стране! Вся надежда на молодежь.

Ответить
+53 +
Владимир, 15:34, 18.02

Молодцы! Только свержения этой фашисткой диктатуры,и освобождение всех политических из тюрьм Только национальный бело красный флаг это наша культура ,и белорусский язык! Владимир Минск.

Ответить
+71 +
vitamin, 15:34, 18.02

Молодцы, пусть плешивый понервничает,МАЙДАН не загорами,ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ!!!

Ответить
+29 +
чсс, 15:42, 18.02

МОЛОДЦЫ!

Ответить
+57 +
Леон, 15:48, 18.02

Вялiкi дзякуй, бясстрашныя людi! Рызыкуюць не толькi свабодай, але i жыццем.

Ответить
+8 +
свабоду палiтвязням, 16:00, 18.02

малайцы!

Ответить
-18 +
любопытный , 16:11, 18.02

И чё с того ??? )))))) Сомневаюсь что их кто нить увидел эти флаги !!

Ответить
+6 +
Люстэрка, 17:09, 18.02

Лукашысты ўбачылі і злуюцца. Для іх гэта як ладан для чарцей. Бел-чырвона-белы сцяг Хрыста моцна ўздзейнічае на нечысць.

Ответить
+12 +
шастой микрафон, 16:21, 18.02

ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ответить
+10 +
Света, 16:23, 18.02

ЗДОРОВО ! М О Л О Д Ц Ы !!!

Ответить
+11 +
злая баба, 16:25, 18.02

Мир “доходит до ручки”. И процесс все больше и больше напоминает осознание наркомана, что ему нужно освободиться от зависимости, чтобы зажить лучшей жизнью, или выжить вообще. Фраза “тьма всегда сгущается перед рассветом” может звучать как клише, но она точно иллюстрирует то, как на самом деле работает процесс исцеления. Возможно, прямо сейчас, мы наблюдаем “глобальное дно”… с обещанием намного более счастливых времен.
Поэтому, любые действия, как протест против тирании и деспотизма диктаторов, будут приветствоваться коллективным сознанием!

Ответить
+11 +
Жыве Беларусь!!!, 16:36, 18.02

Слава героям! Свабоду палiтвязьням! Хай згiне цыганскае iга!

Ответить
+18 +
вит, 16:38, 18.02

и все же очень красив наш настоящий флаг!

Ответить
+10 +
Погоня, 16:42, 18.02

Это произойдет обязательно, но каждый должен стремиться к лучшему!!!

Ответить
+12 +
no-va, 16:54, 18.02

Горжусь, что и в Беларуси есть смелые люди!!!!

Ответить
+4 +
alex-2, 17:04, 18.02

"Лёд тронулся!"

Ответить
+3 +
Янка, 17:16, 18.02

Не сломить стремление нашего народа - К СВОБОДЕ!

Ответить
+11 +
Люстэрка, 17:41, 18.02

Калі бачыш наш сцяг, адчуй гонар за Беларусь, спадкаемцу ВКЛ. Успомні, што ты Беларус, а гэта азначае, што ты - носьбіт беларускай мовы, якая нясе праз гук генетычную памяць продкаў. Нават калі твае бацькі ўжо не размаўлялі, у цябе былі больш далёкія продкі. Пішы па-беларуску, як зможаш, не бойся памылак. Трэба ж з чагосьці пачынаць. Пачні, як можаш. Гэтым ты шануеш продкаў, яднаешся з імі ў сваёй душы.
Паглядзі на facebook кропка com/NHAB1551 фота дакументаў з гістарычнаго архіва: якія ў нас былі кнігі, пячаткі, пергаменты, гусіныя пёры для пісання (якія згубіў паміж старонак перапісчык, нават мухі старажытныя :)), малюнкі людзей той эпохі. Можа твой продак так і апранаўся і цябе чамусьці цягне ў душы да менавіта такого стылю адзення, а ты не ведаеш, чаму. А гэта яна, генная памяць, якая жыве ўнутры цябе. Яна нікуды не знікла і ня можа знікнуць. Яе можна абудзіць праз гук мовы, праз веданне іменаў і прозвішчаў сваіх продкаў, праз наведванне мясцінаў, дзе яны жылі. Патрогаць сцены замка, камяні, старажытныя рэчы, паглядзець старыя карты, малюнкі, фота, паслухаць унутры сябе, што там, у душы прасыпаецца. А там прасыпаецца душа беларуса.
Калі мы ўсе прачнемся і ўсвядомім сябе беларусамі, мы зможам аб'яднацца ў моцную нацыю і зрабіць сваю краіну заможным, утульным Домам для сябе і сваіх дзяцей. І мы зможам годна, спакойна, з пачуццем гонару абараніць яго, бо паважаем родную Беларусь і сябе, як яе частку.

Ответить
+4 +
Люстэрка, 17:47, 18.02

Свобода всегда внутри человека. А то, что внутри, зависит только от самого человека.

Ответить