17 мая 2024, пятница, 10:19
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 16
+6 +
Жыве Беларусь!, 12:37, 13.07

Клiп спадабауся , а вось падбор песнi незусiм. Песня Мiхалка лiчнасная,датычная яго i яго творчасцi . Можна было выбраць нешта iншае i натхняючае . Хопiць плакацца i лiць соплi.

Ответить
+20 +
таня, 12:43, 13.07

Класс!!!

Ответить
+17 +
Илья, 13:00, 13.07

до слёз!!

Ответить
+17 +
жозе, 13:00, 13.07

Создалось двоякое впечатление: сама песня в исполнении BRUTTO замечательная, заставляющая задуматься. Но в данном исполнении просто ужас: дети не понимают что они делают, это очень заметно, взрослым, организовавшим это действо, крепкая двойка.
Просто ужасно!

Ответить
-16 +
&, 15:59, 13.07

Только настоящий Беларус-патриот может понять эту песню в этом исполнение.

Ответить
+17 +
жозе, 17:28, 13.07

Ну да, куда уж нам обычным до Вас, до настоящих Беларусов-патриотов!

Ответить
-13 +
&, 17:41, 13.07

То как заминусовали рюские-ватники-троли , говорит о том насколько СИЛЬНОЕ исполнение.

Ответить
+6 +
рабочы, 13:18, 13.07

Амаль як СЦЯНА ў Пінк Флойда !!!

Ответить
+11 +
&, 14:29, 13.07

Вельмi добра.Спадабалася.

Ответить
+9 +
leikobel, 15:15, 13.07

Гледзячы на гэты фест-песню вельмі цяжка стрымаць слёзы шчасця і гонару за нашых дзяцей і за нашу будучыню!
Я ганаруся табой, мая Бацькаўшчына!

Ответить
+6 +
кот Бегемот, 15:26, 13.07

Очень даже ничего, хорошо когда детей учат любить свою мову и родны край. А ватники учат своих детей ненавидеть всё беларускае.

Ответить
+9 +
Вадим, 15:43, 13.07

Сама песня станет гимном всем ткм, кто по какой-то причине хочет, но не может вернуться в Беларусь. Уверен, что эта песня очень покажется родной уважаемой Наталье Радиной. которая мечтает оказаться дома. но не может. Что может быть хуже, когда тебе запрещают вернуться домой?

Ответить
+3 +
Owl, 18:19, 13.07

Вельмі няблага!
Чакаю наступныя два кліпа ;)

Ответить
+11 +
Диана, 19:10, 13.07

мурашки по коже!
и особый смысл понятен... Это их страна... Им в ней жить... Растить детей... Нам не повезло - так пусть им повезет! За нашими детьми будущее...

Ответить
+3 +
Люстэрка, 19:37, 13.07

Зусім не такі сэнс у кліпе Міхалка. Не дзеці там здраднікі радзімы. Не іх трэба перамагчы, каб адрадзіць краіну, а тых пачвараў, хто адрокся ад яе і катуе яе. Падлеткі ў кліпе - ваяры, якія бяруць у рукі меч, каб перамагчы зло, якое атруціла, зруйнавала, пераўтварыла ў пустыню родны край. У канцы кліпа герой перамагае пачварнае зло, родны край адраджаецца, напаўняецца хлебам-сімвалам багацця і дабрабыту, зацвітаюць сады ў пустыні, старац перадае ключы-будучыню ад роднай хаты-краіны свайму маленькаму нашчадку. Так ствараецца жывая сувязь пакаленняў. Кліп натхняе, абуджае сілу Духа, веру ў перамогу над злом, у светлую будучыню роднага краю.

Ответить
0 +
Люстэрка, 23:13, 13.07

У клiпе з дзецьмi цяжкае ўражане застаецца ад словаў ''я здраднiк i кат''. Чаму нявiнныя дзецi называюць сябе ваўкалакамi? I канец кліпа - кола дзяцей круціцца ў руінах, не могучы нічога змяніць. Адны, без дапамогі старэйшага пакалення, дзядоў, бацькоў, не маючы ідэі і мэты, круцяцца на руінах краіны ў замкнёным безвыхадным коле. Гэта ж менавіта тое, чаго хочуць нішчыцелі Беларусі: каб беларусы з дзяцінства займаліся самабічаваннем, вінавацілі саміх сябе ў тым, у чым не вінаватыя і блукалі па крузе на руінах сваёй краіны, якую разбурылі зусім не яны. Не ведаючы, што рабіць і як і з кім змагацца, каб адрадзіць сваю краіну.
Зусім не такі сэнс у кліпе
Міхалка.

Ответить