28 чэрвеня 2024, Пятніца, 3:15
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі

Прэзідэнтам ЗША абраны дэмакрат Барак Абама (Відэа)

16

Кандыдат ад Дэмакратычнай партыі Барак Абама абраны прэзідэнтам Злучаных Штатаў Амерыкі. Абама гарантаваў сабе абранне пасля перамогі ў Флорыдзе і ў Каліфорніі. Акрамя таго, лідэр дэмакратаў узяў верх у штатах Вашынгтон, Арэгон, Гаваі і Нью-Мексіко. Усяго ён набраў 338 галасоў калегіі выбаршчыкаў.

Каментары 16
0 +
:), 8:38, 5.11

Из двух зол Америка выбрала -черное)))

Адказаць
0 +
Gold milliard (Mason's voice), 8:47, 5.11

Хорошо что Обама! Америке надо поднимать имидж в глазах всего мира, как это было при начале правления Клинтона. А про поддержку демократии это всё чушь, Беларуси никто не поможет кроме своего собственного населения, санкции США к смене режима не привели, да и ожидать этого было бы большая глупость.

Адказаць
0 +
волод, 9:02, 5.11

вот справедливая победа
а в рб .........................

Адказаць
0 +
Svolka, 9:02, 5.11

Я предсказал его победу вместе с Халезиным
Выборы президента США. Известные белорусы делают прогнозы
Я чувствую себя как бабка Ванга и Нострадамус в одном лице
Лол
:-)

Адказаць
0 +
Ганна, 9:24, 5.11

Віншую Амерыку з новым прэзыдэнтам! Не ведаю, добры будзе з Абамы прэзыдэнт, ці не. Час пакажа. Будзе нядобры, дык праз чатыры гады выбяруць новага. У іх сапраўдныя выбары, а не тое што ў нас. - "цырк на дроце" замест выбараў. Лукашэнка сам сябе выбірае, сам сабе працэнты піша., ды яшчэ і здекваецца пры гэтым са свайго народу.

Адказаць
0 +
Влодэк, 10:23, 5.11

Поздравляю весь американский народ, посольство США с заслуженной победой Барака Обамы. Хотелось бы обратить внимание на советников президента Обамы , -это З.Бжезинский и М.Олбрайт. Уверен, с ними Америка усилит давления на все без исключения диктаторские режимы Земли , что поможет нам освободится от кремлевского ярма.
Господи, благослови Америку.

Адказаць
0 +
wolf, 10:25, 5.11

Ну формально он еще не выиграл. Только набрал голоса Выборщиков.
А формально побудит кажется по весне.
Для Беларуси конечно было бы лучше Маккейна, бо он знает про Беларусь и ее проблемы, а Обама даже наверное не знает где она на карте находится :(

Адказаць
0 +
Reader, 10:27, 5.11

Поздравляю США с выбором нового Президента ! Надеюсь, что в результате демократических реформ нового Президента Беларусам будет проще получить визу в США.

Адказаць
0 +
Влодэк, 11:05, 5.11

to Wolf Советники подскажут.

Адказаць
0 +
Змітрок, 11:27, 5.11

Ня трэба ляманту!У нас на Беларусі,што няма Мужчын,каб самім змяніць сутуацыю,каб і у нас адбываліся такія ж самыя дэмакратычныя выбары,як у ЗША.Мы-народ Беларусі павінны дасягнуць лепшай долі для сябе,а не плакаць ,што Маккейна не абралі.

Адказаць
0 +
Алексей, 12:27, 5.11

Думается, Джо Байден прижмет в первую очередь ближайших нефтедрузей: Чавеса, Ахмаденижада и пр. Просто лишит их привычного рынка. Так что придется батьке дружить не за деньги и нефть, а за потайной домик на чужбине к пенсии.

Адказаць
0 +
Gold milliard (Mason's voice), 13:07, 5.11

И еще всем противникам США - Обаме проиграл человек, чье состояние 30 млрд долларов....... вы думаете при отсутсвии демократии это было бы возможно... В стойло все кто так думает....Поганки блин . Есть в США демократия, "ДЕРМОКРАТИЯ" это в России и Беларуси

Адказаць
0 +
joga, 13:53, 5.11

let's start to work from now on ... for to hear such a historical speech ...
in MINSK or another Belarusian city in year 2011 ...

! ! ! CHANGE BELARUS ! ! !

Адказаць
0 +
Раман, 13:55, 5.11

Можна колькі заўгодна ганьбіць Лукашэнку, і плакацца аб тым што у нас няма сапраўдных выбараў, але... Прыклад перамогі Абамы - гэта прыклад для нашай апазіцыі як трэба змагацца, як збіраць прыхільнікаў а не губляць іх, і як упарта ісці да перамогі, а не спаць у шапку і чакаць наступнага пераабрання, каб пасля зноў грозна заявіць: "гэтае пераабранне ужо было апошняе! Не дапусцім!". Вось прыклад еднасці, калі не звяртаюць увагі не на тое, на якой мове ты размаўляеш, не на дробныя непаразуменні, а усе дыхаюць адзіным жаданнем перамагчы і разам крочаць да адзінай мэты - усталяванне права чалавека на свабоду і павагі да чалавечай годнасці. А мы ужо нават на Дзяды па-асобку ходзім. Вось гэта - сапраўды ГАНЬБА!

Адказаць
0 +
митька, 14:06, 5.11

таки Обама !!! вот черт чернобурый :)

гетто пляшет лезгинку, а нам филалетово...

Адказаць
0 +
Reagan W. R. (USA, Washington D. C. the White House), 22:42, 5.11

Вот образец свободных демократичных выборов. Граждане США сделали свой выбор. Они избрали 44 - ого Президента США Обаму. Вообще отрадно что американская демократия позволяет Президенту избиратся два только на два срока. Максимум 8 лет, а затем Good By! А у нас... а у нас вечна "лучызарны и малады", вечна Ленiн (или Саша) жывы"! Тьфу дрянь какая.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны