Нешта у мяне аутаадказчык па-беларуску не адказвае. Мо сапрауды яшчэ не на усех БС. Кали ж так то виншую сябе :-) и усих беларускамоуных карыстальникау МТС!
А как правильно: "званiць" или "тэлефанаваць"?
----------------------------------------------------------
Ляпей: "гутарыць" ці "далягутарыць". Прытрымлівайцяся запраўднае мовы, а ня мовы, ў якую ўсялякія дурні панапхалі чужыншчыну, бо свае мовы або саромяліся, або ня ведалі. Бо хутка будзя: "Бел\мова" - ў двухкосьсі. Я буду рады, адно, тады, калі на МТСе мова будзя да запраўднае падобная, а так... ня надта.
Самсунг, Нескафе, ещё кто-то был... им же, по ходу, дают какие-то льготы, за то, что свою рекламу и сервисы они на беларусском языке поддерживают. Цi не?
Ещё не на всех БС, судя по всему, перешили...
АдказацьПосмотрел на сайте. А как правильно: "званiць" или "тэлефанаваць"?
АдказацьНе загiне родная мова
АдказацьА как правильно: "званiць" или "тэлефанаваць"?
Адказаць- Я думаю, што можна і так і так.
Але вось узоры моўнай 'вытанчанасьці':
1. "...яны тэлефанавалі (табе...), ды не дазваніліся"
2. "- Патэлефануй (яму)"
" - я спрабаваў, але на званкі ніхто не адказвае;
званок тэлефона занадта ціхі".
:)
Достойно уважения.
АдказацьНешта у мяне аутаадказчык па-беларуску не адказвае. Мо сапрауды яшчэ не на усех БС. Кали ж так то виншую сябе :-) и усих беларускамоуных карыстальникау МТС!
АдказацьЗа гэтую лакальную перамогу трэба выказаць вялікую падзяку Таварыству Беларускай мовы ім. Скарыны!. Дзякуй Вам вялікі!
АдказацьНе забываемся пералічаць грошы на існаваньне гэтае арганізацыі!
У мяне толькі рус/eng
АдказацьІ пры чым тут ТБМ? Гэта Салігорскі Малады Фронт
АдказацьМожно подумать что от БС это зависит. У кого-то хорошая трава просто )))
АдказацьНу это просто праздник какой-то! Беларусы мы ли кто?
АдказацьА может предоставить право выбора каким автоответчиком пользоваться абоненту? (заказ через ИССУ или АССУ).
АдказацьМой таксама толькі па расейску/ангельску адказвае.Але навіна прыемная
Адказацьпроста цуд некранутай прыроды)))))))))
АдказацьА как правильно: "званiць" или "тэлефанаваць"?
Адказаць----------------------------------------------------------
Ляпей: "гутарыць" ці "далягутарыць". Прытрымлівайцяся запраўднае мовы, а ня мовы, ў якую ўсялякія дурні панапхалі чужыншчыну, бо свае мовы або саромяліся, або ня ведалі. Бо хутка будзя: "Бел\мова" - ў двухкосьсі. Я буду рады, адно, тады, калі на МТСе мова будзя да запраўднае падобная, а так... ня надта.
Самсунг, Нескафе, ещё кто-то был... им же, по ходу, дают какие-то льготы, за то, что свою рекламу и сервисы они на беларусском языке поддерживают. Цi не?
Адказаць