Закроюць выключна для людзей, а цягнікі і фуры як хадзілі так і будуць хадзіць. У тым ліку ў Калінінград, гандаль то ІНШАЕ.
Інакш даўно зачынілі б мяжу як меньш на месяц, потым на два, далей на тры. А так усе абмежаванні выключна для людзей.
Наш лес з маркай "Казахстан" і "Узбекістан" як куплялі так і будуць купляць ды і фуры з еўранамерамі хадзіць на Мацкву. Асабліва ад тых хто больш за ўсё крычыць пра "санкцыі".
Цяпер каб трапіць ў Еўразвяз толькі праз Турцыю ці іншую краіну і толькі транзітам на самалете.
План лукавага вырадка спыніць ці істотна зменьшыць аддок кадраў ды студэнтаў у Еўразвяз фактычна здейснены.
Цяпер акрамя візы яшчэ і квіток на самалет да Турцыі праз мацкву (з мацквы квіткі ў Турцыю танейшыя чым з Менску).
З Турцыі ў тую ж Польшчу самалетам таней чым з Арменіі ці Грузіі. Прытым з мацквы таней ў Турцыю трапіць чым з Менску ў Грузію.
Магчыма адзіны пераход яшчэ з Латвіяй застаўся, але і ён не надоўга.
Я ўжо казаў і кажу, што беларусы павінны зрабіць свой геапалітычны выбар, у якім чоўне яны жадаюць плыць. Тактыка "мы тутэйшыя" (сядзець на ўсіх зэдліках адначасова) ужо не працуе.
Количество агентов луки в Польше зашкаливает и пора что то делать. Если закрывать границу, тогда обязательно с недельным предупреждением. Отток людей обратно в РБ за эту неделю укажет на приблизительные пропорции количества агентов в общей массе " иммигрантов".
Не факт. Агентура якраз добра падрыхтаваня да такіх паваротаў. А вось тыя, хто навін не чытае, і паедзе на закупы ў Беласток у час калі зачыняць межы, дамоў давядзецца вяртацца на машыне праз Турцыю, Расею, Грузію.
астанавитесь!
Адказацьеще десяток поездов с сигаретами и фсе честнае благароднае слова
Неужели вы думаете, что закрытие границы и белорусская контрабанда сигарет это дело рук одних и тех же людей? Это серьёзное обвинение.
АдказацьНу и всё.
АдказацьДействуйте.
Так же надо сделать Литве и Латвии. Только если уж закрывать границу, то закрывать полностью, в том числе и для грузовых ж/д составов.
АдказацьРашисты- лукашисты категорически против закрытия! Вы хотите, чтобы они думали о пустых полках в магазинах, а не о "Киев за три дня"?! )))
АдказацьЗакроюць выключна для людзей, а цягнікі і фуры як хадзілі так і будуць хадзіць. У тым ліку ў Калінінград, гандаль то ІНШАЕ.
АдказацьІнакш даўно зачынілі б мяжу як меньш на месяц, потым на два, далей на тры. А так усе абмежаванні выключна для людзей.
Наш лес з маркай "Казахстан" і "Узбекістан" як куплялі так і будуць купляць ды і фуры з еўранамерамі хадзіць на Мацкву. Асабліва ад тых хто больш за ўсё крычыць пра "санкцыі".
не закроют. в Калининград транзит останется
АдказацьКонечно закрывайте Терeсполь. Только грузовые оставьте. Ябатьки будут экстазе.
АдказацьВагоны из китая ??,,,,,,?????????? все остальное разговоры
АдказацьЦяпер каб трапіць ў Еўразвяз толькі праз Турцыю ці іншую краіну і толькі транзітам на самалете.
АдказацьПлан лукавага вырадка спыніць ці істотна зменьшыць аддок кадраў ды студэнтаў у Еўразвяз фактычна здейснены.
ты вообще соображаешь что бегунство только ускоряет уничтожение страны?
Адказацьесли бы он хотел то уже давно прикрыл бы калитку.лол.то что концентрация ваты увеличивается его полностью устраивает.как это можно не понимать?
и да с той стороны тоже не резиновые и тоже могут прикрыть лавочку
Это называется- приспособленчество, ...спасибо за это синепалой мрази по кличке - мудищев...
АдказацьКак легальные пропускные пункты влияют на нелегальные тропы в лесу?
АдказацьНу, ЖД оставите? Конечно же оставите) Там же экономика другая. Ей мигранты не помеха. Цирк и кони.
АдказацьЯ ўжо казаў і кажу, што беларусы павінны зрабіць свой геапалітычны выбар, у якім чоўне яны жадаюць плыць. Тактыка "мы тутэйшыя" (сядзець на ўсіх зэдліках адначасова) ужо не працуе.
АдказацьВот и Польше стоит закрыть границы и проблемы закончатся. Тоже самое и странам Прибалтики сделать, проблем сразу поубавиться.
АдказацьКакие прекрасные новости!
АдказацьКоличество агентов луки в Польше зашкаливает и пора что то делать. Если закрывать границу, тогда обязательно с недельным предупреждением. Отток людей обратно в РБ за эту неделю укажет на приблизительные пропорции количества агентов в общей массе " иммигрантов".
АдказацьНе факт. Агентура якраз добра падрыхтаваня да такіх паваротаў. А вось тыя, хто навін не чытае, і паедзе на закупы ў Беласток у час калі зачыняць межы, дамоў давядзецца вяртацца на машыне праз Турцыю, Расею, Грузію.
Адказаць