16 лiпеня 2024, aўторак, 5:54
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі

Пушкін і ноўнэйм

14

Алеся Пушкіна прыгадалі ўсе, а Лукашэнку - ніхто.

Каментары 14
+48 +
Стыд, 8:34, 12.07

Не только ошибка природы, но и стыд Беларуси.

Адказаць
0 +
Большой, 12:52, 12.07

саша лу - это обыкновенный статист.
Что-то бухтит, но всё не его, а отработка полученного от хозяев бабла (то рюZZня, то китай, то "друзья", которые уже ждут в Аду).

Адказаць
+51 +
Илья, 8:36, 12.07

Потому что Пушкин - Человек с большой буквы, личность, а лука недоразумение

Адказаць
-3 +
Илье!, 18:22, 12.07

Илья! Главное внутренне не сломаться и не стать негодяем лукаашистом тогда, когда их вокруг нас полно...

Адказаць
+44 +
100, 8:36, 12.07

Алесь - герой!

Адказаць
+1 +
Беларус, 0:38, 13.07

Один из соучастников убийства Алеся Пушкина для обеспечения себе алиби оформил мед документы и группу инвалидности

Адказаць
+33 +
artist, 8:58, 12.07

Эта тварь, зажившаяся на свете, очень скоро вспомнит перформанс Алеся Пушкина! Вспомнит не в своей резиденции, а в несколько другом месте, когда будет вечно тонуть и захлёбываться в той тачке навоза и вечно острые вилы будут протыкать его отвратительную харю!

Адказаць
0 +
как-то так, 18:26, 12.07

В какой же мрак летит моя любимая страна... Земляки очнитесь!!! То, что происходит в стране- кошмар.
Неужели вы этого не видите или хотите так жить??

Адказаць
+44 +
сержа❗, 10:28, 12.07

Хартыя прабачце што лаюся , але мне гэтая падла сiпатая абрыдла яшчэ да яго першых выбарау 1994года , яшчэ тады калi яго было чуць па радыё i тэлевiзii , амаль з года 1992,
яго i у той час бачыць i чуць было нельга , ванiтавала ад яго паскуднага голасу з дурнымi нейкiмi яго меркаваннямi , яго дзебiльным бачыннем жыцця, i яго гаунячнымi прапановамi .
Гэтага вы***лядка , разумнаму чалавеку чуць было нельга не тады , нi цяпер, а за яго справы , ён паслугвае толькi шыбенiцу

Адказаць
+15 +
Панна, 11:28, 12.07

Видела в интернету пару упоминаний про 30лет, и те в контексте, что это потерянные для Беларуси, украденные у людей годы нормальной жизни.

Адказаць
+14 +
22, 12:46, 12.07

Недавно откуда- то донесся дикий вопль некоего Азаренка про Лукашенко. Что это, дескать, вершина мироздания, богоподобное существо, типо мессия, и т.п. Не понимаю, почему автора не привлекли за оскорбление личности и клевету. Ведь иначе, как издевательство, это гротескное глупое словоизвержение понимать нельзя.

Адказаць
0 +
ну, 13:38, 12.07

иначе, как издевательство, это гротескное глупое словоизвержение понимать нельзя.

Сипатому уже не до таких издевательств.

Адказаць
+5 +
Хто гэта, 14:03, 12.07

А хто такі лукашэнка ?

Адказаць
0 +
Цмок-абібок, 10:59, 13.07

Па сутнасці артыкула -- безумоўна, згода, +100500.

Ёсць і цікавы момант, калі параўнаць тэксты на трох мовах.

Затрат на полушку, а награда на рубль
Выдаткі мізэрныя, а ўзнагарода высокая
The costs are a penny, and the reward is a ruble

Нажаль, па-беларуску выйшла найменш выразна. Побач з брытанскай капейкаю "пэнні" чамусьці стаіць рубль. Дарэчы, расійскі рубель зараз каштуе ці ўжо не менш за тое пэнні.
А па-акупанцку найлепш. Прыгожа, выразна. Аўтару рэспект.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны