27 лiпеня 2024, Субота, 14:45
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 7
+26 +
ДРОН-ДОН-ДОН, 18:10, 22.07

Таму не дзiуна чаму с таго часу у ардынскай расейскай iмперыi i па гэты час людзi з велiкалiтвiнскiмi прозвiшчамi на -iч падвяргаюца рэпрэсiям - растрэлам, турмой або высяленню на Дальнi Усход на Сахалiн у Краснаярск на Магадан чы на Калыму, а зараз проста зъяджаюць з арды на замежжа!

Адказаць
+25 +
Пепел, 18:48, 22.07

Исторические факты про московитов а вроде как про сегодняшний день. Рашисты убивают, грабят, насилуют.

Адказаць
-1 +
Рара-Леановіч, 7:17, 23.07

Канешне! Рабіновіч, Канановіч, Сахаревіч....)))))) А куды ты радзеў Сапегаў, Кішкаў, Жаўнераў, Могуць, Адась, Міхалок, Макаёнак....гэта хто? У ліцьвінаў былі прозьвішчы і на -оў, -еў, трэба глядзець на корань прозьвішча, а не на канцоўку. Тым больш прозьвішчы ў славянаў на -іч шмат на Балканах, а на -оў, -еў у балгар, ёсьць у славакаў і лужыцкіх сербаў (Германія). У маскоўцаў прозьвішчы пачалі праяўляцца толькі ў канцы 18 ст., да гэтага прозьвішчы былі толькі ў дваран. Прычым частка маскоўскіх дваран выходзіць з нашай Літвы: Глінскія, Шышковы, Дастаеўскія, Ржэўскія (з Польшчы)....., маці Івана Жахлівага так сама ліцьвінка

Адказаць
+11 +
з вески, 20:05, 22.07

Поправка - в то время белорусов не было. Были литвины.

Адказаць
+7 +
Litvin , 20:12, 22.07

Куды ідзе Літва у́ пагоню за што ідзе Літва за волю!не беларусы а Літвіны

Адказаць
+6 +
Гэй лiтвiны!, 21:41, 22.07

Правильно не пора, а пара! Мы были не беларусы (это мянушка от Катьки) мы были и есть литвины. Остальные ябатьки из кацапстана. Раньше беглых московитов в витебский и смоленский паветы называли белорусцами. В 1794 под Варшавой кат Суворов забил более 25 000 наших граждан, детей, насиловали монашек... Да что говорить, обидно за народ без памяти

Адказаць
0 +
Рара-Леановіч, 7:06, 23.07

Народ не без памяці, у народа памяць вытраўлівалі маскалі і прамаскальскія калабаранты праз школы, маскоўскую царкву, гвалты, забойствы.... Але ж усю памяць вытравіць ня могуць дагэтуль.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны