7 верасня 2024, Субота, 22:25

Нападнік ПСЖ забіў самы хуткі гол у гісторыі нацыянальнай каманды Францыі

У 1-м туры Лігі нацый французы сустрэліся з італьянцамі.

Нападнік ПСЖ Брэдлі Барколя стаў аўтарам самага хуткага гола ў гісторыі нацыянальнай каманды Францыі. 22-гадовы гулец у 1-м туры Лігі нацый у дывізіёне А забіў у браму Італіі ўжо на 13-й секундзе матча, піша «Обозреватель».

Італьянцы развялі з цэнтра поля і паспелі зрабіць некалькі перадач. Мяч апынуўся ў Джавані Ды Ларэнца, якога запрэсінгаваў Барколя. Француз змог перахапіць круглы набой, уцячы ад абаронцаў і дакладным ударам распачаць лік.

Барколя дэбютаваў за нацыянальную каманду Францыю на чэмпіянаце Еўропы-2024, але на Еўра забітым галамі не вызначыўся. Дакладны ўдар у браму Італіі стаў яго першым забітым мячом у афіцыйных матчах.

Stats Foot пацвердзіла, што гэты ўдар з'яўляецца рэкордным для Францыі.

Трэба адзначыць, што перамогу гэты гол Барколя не прынёс. Ужо на 30-й хвіліне Федэрыка Дзімарка замкнуў раскошную камбінацыю італьянцаў.

У другім тайме Фратэзі і Распадоры аформілі выніковы вынік 3:1. Гэта стала першай за 70 гадоў гасцявой перамогай італьянцаў над французамі. Апошні раз «скуадра адзура» трыумфавала ў Францыі ў 1954 годзе.