2 May 2024, Thursday, 18:27
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories

Lyavon Barshcheuski and Zyanon Paznyak met in Warsaw

26

Head of the Belarusian Popular Front party (BPF) Lyavon Barshcheuski and head of the Conservative Christian Party of the BPF Zyanon Paznyak met in Warsaw on the occasion of publication in Poland two anthologies of Belarusian poetry.

Comments 26
0 +
Бенедзікт, 12:37, 18.06

Ну і што? Звычайны абмен думкамі.

Reply
0 +
Дуся, 12:39, 18.06

Обидно , что такой умный и достойный во всех отношениях человек вынужден находиться в эмиграции. Он бы так много хорошего мог сделать для нас и для нашей страны.

Reply
0 +
Бенедзікт, 12:54, 18.06

Дуся, 12:39, 18.06

Обидно , что такой умный и достойный во всех отношениях человек вынужден находиться в эмиграции. Он бы так много хорошего мог сделать для нас и для нашей страны.
-----------------------------------
Шаноўная, мяркую што Вы разумееце, што Зянон Станіслававіч Пазьняк не шэраговы апазіцыянэр. Таму ягонае знаходжаньне на Бацькаўшчыне, мякка кажучы, вельмі небясьпечна для ягонага жыцьця.
Беларускай апазіцыі і Беларусі неабходны жывы лідар, я перакананы ў гэтым.
З.Пазьняк шмат зрабіў для незалежнасьці Бацькаўшчыны, робіць і будзе рабіць... Будуць умовы для дзейнасьці З.Пазьняка на Беларусі, ён будзе на Беларусі... Упэўнены ў гэтым.

Reply
0 +
Серёга, 13:01, 18.06

Согласен!

Reply
0 +
купалинка, 14:15, 18.06

Кто умный и достойный-Зенон Поздняк?.. Я вас умоляю, то же мне,Ленин в Цюрихе.. Он и в 90-ые то был выскочка из неоткуда, а сейчас то и вовсе нафталин один, бла бла шоу.. если сегодня БНФ во главе с Поздняком поставить у руля,-как говорил профессор Преображенский -"пропал дом..." Ну будьте вы реалистами, все эти оппы между собой грызуться уже сегодня ,какие из них политики, а тем более какие из них властители, кто то из них радеет за родину, кто что то может сделать для нее ни программы ни понятия об экономике только лозунги Баба Яга против..

Reply
0 +
Юбз, 14:21, 18.06

2 Дуся. Г-н Позняк кроме скандирования лозунгов на митингах ничем действенным не запомнился.Козулин уже скоро выйдет на свободу и станет лидером оппозиции с достоинством и опытом.А г-н Позняк,думаю,уже и не помнит,в каком году он поселился в соседней стране и живет в мире и согласии,дай бог ему здоровья.Его заместитель, г-н Сивчик по судам да по суткам,а лидер движения,как Ленин, по заграницам.Вот и вся оппозиционная деятельность(((

Reply
0 +
Бомба, 14:32, 18.06

купалинка, гыыы, вядома у цябе Бог - Медвелупуцiн. O i дом "не пропал" , бачым , усе расквiтнела! Цiкава як у вертыкалi , што Шарыкау ужо прысабечыу прафесара?

Reply
0 +
Стив, 14:53, 18.06

Купалинка
А Лука конечно имеет понятия об экономике... Действует по понятиям.
Оппы могут и не понимать законы экономики, главное собрать команду профессионалов, которая будет заниматься экономикой, так работает система во всех цивилизованных странах.

Reply
0 +
VadimIRE, 15:34, 18.06

2купалинка.Nu,eto Vashe mnenie...
Zenon- byl i bydet nomer 1 v belaruskoj politike.Ili Vam ego hotelos; by vspominat' kak Zavadskogo? So skorb'ju?

Reply
0 +
Дуся, 15:35, 18.06

Я не предлагаю ставить у руля одного Поздняка. Было бы неплохо неравнодушных и умных людей собрать в парламент, ограничив президентскую власть представительскими функциями, тут бы и Милинкевич пригодился.

Reply
0 +
Воўк, 15:36, 18.06

Купалинке: ну предложи ты что-нибудь, а то языком молоть все мастаки, блин...

Reply
0 +
Бенедзікт, 17:49, 18.06

Юбз, 14:21, 18.06

.... Г-н Позняк кроме скандирования лозунгов на митингах ничем действенным не запомнился....
-------------------------------------
Мадам.
Мяркуючы па ўсяму, вы апрача мітынгаў нічога не чулі...
Сп. Пазьняк кіраваў апазіцыяй БНФ у Вярхоўным Савеце, менавіта дзякуючы апазіцыі - ВС прыняў законы, неабходныя для ўсталяваньня незалежнасьці нашай краіны і яе функцыянаваньня. Дастаткова было назіраць за дзейнасьцю ВС, каб ведаць гэта.
У кандыдата ў прэзыдэнты Рэспублікі Беларусь - З.Пазьняка была самая моцная праграма разьвіцьця краіны і самая моцная каманда адмыслоўцаў (кандыдаты і дактары навук ва ўсіх галінах народнай гаспадаркі)...
Прабачце, калі ласка, але сваім пастом Вы прадэманстравалі не толькі антыпатыю да сп. Пазьняка (на што Вы маеце поўнае права) але і татальнае няведаньне пытаньня.

Reply
0 +
galanau, 18:10, 18.06

...У кандыдата ў прэзыдэнты Рэспублікі Беларусь - З.Пазьняка была самая моцная праграма разьвіцьця краіны...

Ну і дзе яна? Затое я ўзгадваю, як напалохаліся мае суседзі, калі іхняй дачке трэба было здаваць іспыты ў вну на беларускай мове, а я яна яе не вучыла, бо тата вайсковец. Паламалі лёс дзяўчыны. І хто за гэта адкажа? Дзе той Пазняк?
Ламаць не будаваць, дык вось ён рэвалюцынай мэтодай хацеў зламіць людзей. Што з гэтага атрымалася, мы бачым, ён страціў давре ў пэўнай часткі людзей. Замест аб'яднання грамадства амаль не вайна паміж намі.
А трэба было б усім дамаўляцца ды рэжым перамагаць. Бо мова наша нікуды не дзенецца і будзе жыць.

Reply
0 +
nik_k, 18:27, 18.06

Юбз, 14:21, 18.06
Козулин уже скоро выйдет на свободу и станет......
______________________________________
I siadet opiat. No uje na dolshe....

Sporim?

Reply
0 +
Швеция, 18:42, 18.06

Молодеж!Я человек в возрасте и скажу вам так,если б в свое время Зенон Позняк стал у руля а не э.т.о.т! жилиб и мы пожилые люди счастливо и вы наши дети в Европейской стране !!! как страны Балтии! Скоро и Украина будет в Европе,а мы где и когда будем ?Дуся правильно пишет,молодец!

Reply
0 +
Karp, 19:20, 18.06

Бяз Зянона Пазьняка не было б БНФ.

Reply
0 +
Василь, 20:41, 18.06

Бенедзікт,
Полностью с тобой огласен.

Reply
0 +
Тутэйшы, 22:51, 18.06

По поводу всяких купалинок.

Спорить со слепым о цвете радуги бесполезно.

Reply
0 +
Евген, 7:30, 19.06

купалинка, 14:15, 18.06 Юбз, 14:21, 18.06 Ребята, если хотите в стиле БТ кого-то обос..ть, то вспомните хотябы чем история с Лениным закончилась. Ленин хоть и отцом Гитлера был, но посмотрел бы чего бы он добился махая флагами на площади. А Зянон... кто как ни он. Такого дальновидного и действенного политика у нас один на сто лет.

Reply
0 +
nata, 7:47, 19.06

Даже те,кто 10 лет назад считал Позняка "националистом",сгущающим краски,должны признать, что он почти во всем оказался прав.Мне жаль ,что той Беларуси уже нет. Или пока нет.

Reply
0 +
РР, 12:21, 19.06

Ну встретились чаю попили, а что дальше, а кто вообще серьезно воспринимает этих деятелей, и кто о них знает и что они делают. Например что за последние 5 лет Позняк сделал для своей родины, кроме того как уехал.

Reply
0 +
Бомба, 13:49, 19.06

РР, 12:21, 19.06
Ага, i нават у хакей не згулялi, ды у Маскве iлбом у падлогу не пастукалi. За 5 год сп. Пазьняк зрабiу для Беларусi болей чым Лука за 14. А можа ты проста не разумееш бяз мовы?

А калi шкоднiцтвам вымяраць , то ужо лепей сядзелiб моучкi у сваей вертыкалi. БТ зноу засмярдзела. Турыста облiка марале :)

Reply
0 +
РР, 16:02, 19.06

А что Бомба сделал для Беларуси????, кроме как орать на форуме. А про Поздняуа по конкретней более 14 это что и как и за какие деньги. Так сразу глотку рвать не надо а конкретику.

Reply
0 +
Папа Карло, 18:44, 19.06

Канкрэтна РР лічыце лепей як разыходзяцца гуманітарныя грошы для РБ па кішэнях у адміністрацыіі вашага шаноўнага "барацьбіта с карупцыяй"! Ен перамог па маім падліку толькі Шушкевіча за 3 цвікі!

Але перад ім мы ўсе павінны выказаць рэспект за адданасць незалежнасці Беларусі!

Змагацца яму вельмі цяжка - уся машына савецкай і расейска лукашыскай прапаганды цкуе і распаўсюджвае ілжывы бруд пра яго. Калі б ен быў прэзідзентам - мы б даўно б трапілі б ў ЭС.

Але гэта не адпаведае мэтам крамля і неа бальшэвікоў з лубянкі і Шклова, магчыма і памагатым з Берліна накшталт шродара. Прапаганда брутальна абыходзіцца з лепшымі.
А большасць паслухмяна спажывае гэтую ману! Як і Вы спадар РР!

І Эўропе ен не патрэбны як палітык! На жаль не здзесніўся ягоны праект пра Чарнаморска -* Балтыйскі каллектар - не дрыжала б і Эўропа перад лубянскімі.
Знайдзіце, калі ласка, хоць адзіны прыклад, што ЗСП хоць аднойчы пазітыўна ставіўся да Гітлера!

За Курапаты яму дзякуй, я удзельнічаў у першых дзядах 1988! Дзякуй за праўду, за спробу дапамагчы хучэй перажыць гэты жахлівы катарсіс. А ваш "лепшы" раздае ўзнагароды ў гб, за тое што злавілі ў РБ агента ФБР і назбіралі дохлых крыс на сметніцах!!!!!

Reply
0 +
Папа Карло, 13:38, 20.06

Але перад ім мы ўсе павінны выказаць рэспект Пазьняку за адданасць незалежнасці Беларусі! Змагацца яму вельмі цяжка - уся машына савецкай і расейска лукашыскай прапаганды цкуе і распаўсюджвае ілжывы бруд пра яго. Калі б ен быў прэзідзентам - мы б даўно б трапілі б ў ЭС. Але гэта не адпаведае мэтам крамля і неа бальшэвікоў з лубянкі і Шклова, магчыма і памагатым з Берліна накшталт шродара. Прапаганда брутальна абыходзіцца з лепшымі. А большасць паслухмяна спажывае гэтую ману!
І Эўропе ен не патрэбны як палітык! На жаль не здзесніўся ягоны праект пра Чарнаморска -* Балтыйскі каллектар - не дрыжала б і Эўропа перад лубянскімі.
Знайдзіце, калі ласка, хоць адзіны прыклад, што ЗСП хоць аднойчы пазітыўна ставіўся да Гітлера!
За Курапаты яму дзякуй, я удзельнічаў у першых дзядах 1988! Дзякуй за праўду, за спробу дапамагчы хучэй перажыць гэты жахлівы катарсіс.
З аднаго форума: «К сожалению, она хоть и говорит правду, резкую и болючую (так же как и Пазьняк), но нужна эта правда небольшому числу людей. Потому что прямота и резкость у славян (да и не только) никогда не ценились, а скорее ноборот. Вот и говорит она правду-матку (как и Пазьняк), а большинство не обращает на это внимание, а жаль…»

Часткова маеце рацыю! Але спытайце нашых братоў, няхай і з лякт...рата - ці хацелі б жыць ў асяродку ілжы! Упэўнены - не хацелі б.
Ведаю, людзям гаворачым праўду заўсёды цяжэй, але есць грунтоўныя і каштоўныя рысы ЧАЛАВЕКА, каб ЧАЛАВЕКАМ і звацца - гонар, годнасць, мараль і яе чысціня перад акружаючымі. Калі большасць бярэ за прынцып і прыклад паталягічныя паводзіны вядомых прыхільнікаў комиссара сви...нокомплекса - гэта ўжо сур'езная праблема. Але і такую хваробу трэба лячыць!
Але жыць у цьме без праўды ці ілюзіях бало...тнай "стабільнасці" гэта асабісты выбар кожнага.

Што ен зрабіў карыснага? Паўтаруся ў адказ:

1. Курапаты – пра гэтае самае сумнае мейсца знішчэння братоў гэб'ем свету паведаў ЗСП.
2. Заўседы кажа праўду – ягоне плюс, але не папуліст які там таны.
3. Яго прапанова пра каллектар чарнаморска – балтыйскі выратавала б не толькі Беларусь ад дыктата Масквы, а і ўсю Эўропу! Паглядзіце сення на цэннікі!!!!! Зразумелі. Паглядзіце як лубянцы кіруюць у Эўропе, купляюць палітыкаў і зажымаюць рот гарбатай!!! Гэта разумела гэб’е ўжо тады – і яго брудна параўналі ЗСП з фашыстоўцамі!

PS. Калі б паслухалі Пазняка, то трапілі б у Эўропу, як і суседзі! Прынялі б закон аб люстрацыях і без дыназ...аўраў бальшавікоў пабудавалі б цывільнае грамадства! Алкаголем разбураюць гэтую массу брутальна - пад кіруючэй жэстачайшэй роляй уладыў з Менску і Крамля + супраціў татальны і мега жэстачайшы ўсяму, што праўдай завецца!

Калі снежнеўскі, пардон «снега», купалинка ізноў па камсамольскаму заданню выйшлі у сетку правакаваць, і лаяцца - стала смешна! Ну ну, іх іншаму ў впш не навучылі! У гб вучылі душыць душыць, Разумею! Такая ў іх доля - паліграфаў! ВЯДОМАЯ РЫСА каму..няк, камсамольцаў і і гэбэшнікаў - эмацыйная тупасць. Але бязсільны шарыкавы і швондзеры супраць таленту!

Жыве Беларусь

Reply
0 +
Несьцерка, 16:13, 21.06

Пазьняк?
У яго творчасьці поўная адсутнасьць дэмакратыі. ПОЎНАЯ і СЬВЯДОМАЯ. Усё базуецца толькі на нацыянальным, чаго, вядома, мала для эўрапейскай нацыі.
Шаноўная публіка пад ботам маскаля прагне новую "цяжкую руку"? - Марна. "Дарогі ў Рай НЕ пытай у чорта". І гэта не купіш...

Калі сп. Пазьняк навучыцца слыннай нацыянальнай талерантнасьці, калектыўнай і салідарнай су-працы зь іншымі асобамі і партыямі - толькі тады ён можа мець нейкае значаньне для нацыянальнай дэмакратыі. Пакуль што ён чарговы "воўк у авечай скуры" на беларускай палітычнай арэне, што даказвае і яго шырока-вядомая анты-дэмакратычная прапаганда (дзейнасьць).
А ўспамінаючы яго заслугі, не трэба перакошваць часы.
СЁНЬНЯ нам трэба "не-радыкал", "не-фюрэр", а
ЛІДЭР...

Reply