Новыя відэа-кліпы ў Інтэрнэце
7- 2.10.2007, 19:44
Відэаролікі з удзелам вядомых беларускіх рок-гуртоў і не толькі з'явіліся ў беларускім Інтэрнэце. Вядомыя беларускія калектывы “Нейра Дзюбель”, “Крама” выканалі свае лепшыя песні пра Свабоду. Некаторыя з іх яшчэ не паспелі дайсці да масавага беларускага слухача. “Свабоду не аддам нікому, Свабоду не аддасць ніхто мне...”, – спявае Аляксандр Кулінковіч з гурту «Нейра Дзюбель».
Дзякуй за кліпы. Фотка таксама добрая (бел-чырвона-белая).
АдказацьАле ж дазвольце параіць "пі-ар манагерам" Хартыі: ня ўсе наведвальнікі (прыхільнікі) ведаюць польскую мову, таму красамоўная "...RUSIA" па-за сьпінамі "Крамы" і Со. можа, хіба што не адштурнуць але ж і быць ня дужа спрыяльнае ў дадзеным Вамі кантэксьце.
Зраумела, што тут - акцыя салідарынасьці з Беларусьсю ў Польшчы, але ж...
Клип прикольный!!! и далее
АдказацьЛукашенко пришел к Власти только потому, что пытался говорить по-русски и объединиться с Россией! Наши оппозиционеры если будут "гнусить" на русский язык и Россию, двигать белорусский в массы, то к сожалению у них ничего не получится :-(
реанимировать белорусский мне кажется ,бесполезно! Человека нельзя заставлять думать на другом языке как в Прибалтике! Во многих странах мира существует 2 государственных языка! ........... ПРОСТО НУЖНЫ КЛИПЫ НА РУССКОМ ЯЗЫКЕ С БЕЛО-КРАСНО-БЕЛЫМИ флагами!
DOBRA!
АдказацьСлухай, "Клип прикольный!!!"
АдказацьЯк толькі пад тваім Л. захістаецца крэсла, ён сам загаворыць на беларускай мове, зробіцца шчырым патрыётам. Ды і ты, хто ўжо пахаваў родную мову, сам першы скажаш, што "Жыве, Беларусь!" і здасі экзамен на веданьне роднай мовы, каб заняць цёпале крэсла пра новай уладзе! Не аднаго Мураўёва перажыла беларуская мова, перажыве і Л., і цябе!
Таму больш музыкі і кліпаў па-беларуску!
Слухай, Цень Каліноўскага !
АдказацьКалі захістаецца крэсла...???
Ты всего лишь тень.Не надоели тебе эти сокращения Л..Храбрец!!!
А Серега дело говорит.Почему Вы против двуязычия?
В Швейцарии-три гос.языка , думаю,это не мешает жителям гордиться своей страной.
Цень Каліноўскага , я наверняка постарше тебя и прекрасно помню 1994 год.Именно агрессивное навязывание З.Пазняком "белорусскости" отпугнуло очень-очень многих избирателей.
Ya celkam zgodna z Natashaj!
АдказацьRepresii a tak sama tatalitaryzm ne vedae roznicy pamiz movami. Patrebna trymac' fokys na svabodnaj (demakratychnaj) Belarusi i ysih yae zhyharow- Belaruska i Ruskamownyh. Belaruskaja mova adrodzica kali pryjdze saprawdnyj gonar krainaj i yae baracboj praz gistoryju. Pihac' nashy movy y gorla ruskamownym belarusam- geta parodzic' njanavisc'... a y nas uzho tak mnoga yae! Lubow da Belarusi-Bac'kawschyny mozhna vykazyvac' hoc' i na gryzinskaj move- chym bol'sh, tym pepsh.
(Vybachajce za angel'skiya litary)
Дзве асноўныя прычыны, што могуць знішчыць беларускасць і нашу адметнасць ад маскоўскай арды - гэта расейская мова і маскоўская праваслаўная царква.
Адказаць