28 сакавiка 2024, Чацвер, 22:05
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 15
+47 +
боец, 9:53, 19.11

Народ страны просит МОТ..помочь ему проимв рабства и обрести права! В условиях диктатуры у нас самих нет возможности! Помогите!

Адказаць
+32 +
c, 10:04, 19.11

Оп твою МОП ! Вы же все таки международная организация ,,тревожный звонок с 2007 года,, Ну поднимите трубочку наконец то ... и ввалите этим сра - ым лукашенсковским профсоюзам

Адказаць
+17 +
рпи, 10:12, 19.11

А контрактная система беларуси не беспекоит эту организацию?

Адказаць
+9 +
u, 11:31, 19.11

Беспокоит. А если и вас беспокоит, вступайте в независимый профсоюз в вашей отрасли. Власти ой как боятся, когда люди выходят из официальных профсоюзов.

Адказаць
+17 +
дед талаш.., 10:13, 19.11

Могут ...так пускай применяют.!..с диктатором нельзя церемонится..!! ВПЕРЕД!!! народ будет благодарен......

Адказаць
+12 +
Dbn, 10:16, 19.11

Не может, а должны........., обязаны!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Адказаць
+17 +
Рубцов Юрий Михайлович Гражданин Республики Беларусь, 10:20, 19.11



Поўны спіс 243 беларускіх чыноўнікаў і 32 юрыдычных асобаў, на якіх пашыраюцца візавыя і фінансавыя санкцыі ЭЗ
1. Лукашэнка Аляксандар Рыгоравiч, прэзыдэнт
2. Нявыглас Генадзь Мiкалаевiч, кіраўнік прэзыдэнцкай адміністрацыі
3. Пяткевiч Натальля Уладзiмiраўна, былая намесьніца кіраўніка прэзыдэнцкай адміністрацыі
4. Рубiнаў Анатоль Мiкалаевiч, намесьнік кіраўніцка прэзыдэнцкай адміністрацыі, адказны за мэдыі і ідэалёгію
5. Праляскоўскi Алег Вiтольдавiч, міністар інфармацыі
6. Радзькоў Аляксандар Мiхайлавiч, намесьнік кіраўнціка прэзыдэнцкай адміністрацыі
7. Русакевiч Уладзiмiр Васiльевiч, былы міністар інфармацыі
8. Галаванаў Вiктар Рыгоравiч, міністар юстыцыі
9. Зiмоўскi Аляксандар Леанiдавiч, былы кіраўнік дзяржаўнай тэлерадыёкампаніі
10. Канаплёў Уладзiмiр Мiкалаевiч, старшыня ніжняй палаты Нацыянальнага сходу
11. Чаргiнец Мiкалай Iванавiч, старшыня камісіі ў міжнародных справах верхняй палаты Нацыянальнага сходу
12. Касьцян Сяргей Iванавiч, старшыня камісіі ў міжнародных справах ніжняй палаты Нацыянальнага сходу
13. Орда Мiхаiл Сяргеевiч, чалец верхняй палаты Нацыянальнага сходу, кіраўнік БРСМ
14. Лазавiк Мiкалай Iванавiч, сакратар Цэнтральнай выбарчай камісіі
15. Мiклашэвiч Пётр Пятровiч, генэральны пракурор
16. Сьлiжэўскi Алег Леанiдавiч, чалец Цэнтральнай выбарчай камісіі
17. Харытон Аляксандар, кансультант аддзелу грамадзкіх аб’яднаньняў і партыяў Мін'юсту
18. Сьмiрноў Яўген Аляксандравiч, першы намесьнік старшыні Вышэйшага гаспадарчага суду
19. Равуцкая Надзея Залаўна, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску
20. Трубнiкаў Мiкалай Аляксеевiч, судзьдзя Партызанскага раённага суду Менску
21. Купрыянаў Мiкалай Мiхайлавiч, намесьнік генэральнага пракурора
22. Сухарэнка Сцяпан Мiкалаевiч, старшыня КДБ
23. Дземянцей Васiль Iванавiч, першы намесьнік старшыні КДБ
24. Козiк Леанiд Пятровiч, старшыня Фэдэрацыі прафсаюзаў
25. Каляда Аляксандар Мiхайлавiч, старшыня Берасьцейскай абласной выбарчай камісіі
26. Мiхасёў Уладзiмiр Iльiч, старшыня Гомельскай абласной выбарчай камісіі
27. Лучына Леанiд Аляксандравiч, старшыня Гарадзенскай абласной выбарчай камісіі
28. Карпенка Iгар Васiльевiч, старшыня Менскай гарадзкой выбарчай камісіі
29. Курловiч Уладзiмiр Анатольевiч, старшыня Менскай абласной выбарчай камісіі
30. Мяцелiца Мiкалай Цiмафеевiч, старшыня Магілёўскай абласной выбарчай камісіі
31. Рыбакоў Аляксей, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску
32. Бортнiк Сяргей Аляксандравiч, дзяржаўны абвінаваўца
33. Ясiновiч Леанiд Станiслававiч, судзьдзя Цэнтральнага Маскоўскага раённага суду Менску
34. Мiгун Андрэй Аркадзевiч, дзяржаўны абвінаваўца
35. Шэйман Віктар Уладзіміравіч, былы старшыня Рады Бясьпекі, спэцыяльны дарадца прэзыдэнта
36. Навумаў Уладзімір Віктаравіч, міністар унутраных справаў
37. Паўлічэнка Дзьмітры Валер'евіч, камандзір брыгады спэцназу МУС
38. Ярмошына Лідзія Міхайлаўна, старшыня Цэнтральнай выбарчай камісіі
39. Падабед Юры Мікалаевіч, камандзір палка міліцыі спэцыяльнага прызначэньня

АСОБЫ, ДАДАДЗЕНЫЯ 31 студзеня 2011

40. Лукашэнка Віктар Аляксандравіч, памочнік прэзыдэнта ў пытаньнях нацыянальнай бясьпекі
41. Базанаў Аляскандар Віктаравіч, дырэктар прэзыдэнцкага інфармацыйна-аналітычнага цэнтру
42. Гусеў Аляксей Віктаравіч, першы намесьнік дырэктара прэзыдэнцкага інфармацыйна-аналітычнага цэнтру
43. Крыштаповіч, Леў Еўстафьевіч, намесьнік дырэктара прэзыдэнцкага інфармацыйна-аналітычнага цэнтру
44. Колас Алена Пятроўна, намесьніца дырэктара прэзыдэнцкага інфармацыйна-аналітычнага цэнтру
45. Макей Уладзімер Пятровіч, кіраўнік прэзыдэнцкай адміністрацыі
46. Янчэўскі Ўсевалад Вячаслававіч, памочнік прэзыдэнта, кіраўнік ідэалягічнага аддзелу прэзыдэнцкай адміністрацыі
47. Мальцаў Леанід Сямёнавіч, сакратар Рады Бяспекі
48. Цюрын Андрэй, кіраўнік прэзыдэнцкай службы бясьпекі
49. Іпатаў Вадзім Дзьмітрыевіч, намесьнік старшыні Цэнтральнай выбарчай камісіі
50. Бушная Натальля Ўладзіміраўна, чалец Цэнтральнай выбарчай камісіі
51. Бушчык Васіль Васільевіч, чалец Цэнтральнай выбарчай камісіі
52. Кацуба, Сьвятлана Пятроўна, чалец Цэнтральнай выбарчай камісіі Katsubo, Svetlana Petrovna
53. Кісялёва Надзея Мікалаеўна, чалец Цэнтральнай выбарчай камісіі
54. Падаляк Эдуард Васільевіч, чалец Цэнтральнай выбарчай камісіі
55. Рахманава Марына Юр'еўна, чалец Цэнтральнай выбарчай камісіі
56. Шчурок Іван Антонавіч, чалец Цэнтральнай выбарчай камісіі
57. Кісялёў Анатоль Сямёнавіч, старшыня Берасьцейскай абласной выбарчай камісіі
58. Крукоўскі, Вячаслаў Яфімавіч, старшыня Віцебскай абласной выбарчай камісіі
59. Стош Мікалай Мікалаевіч, старшыня Гомельскай абласной выбарчай камісіі
60. Саўко Валерый Іосіфавіч, старшыня Гарадзенскай абласной выбарчай камісіі
61. Васільеў Аляксей Аляксандравіч, старшыня Менскай абласной выбарчай камісіі
62. Берастаў Валерый Васільевіч, старшыня Магілёўскай абласной выбарчай камісіі
63. Васілевіч Рыгор Аляксеевіч, генэральны пракурор
64. Швед Андрэй Іванавіч, намесьнік генэральнага пракурора
65. Лашын Аляксандар Міхайлавіч, намесьнік генэральнага пракурора
66. Конан Віктар Аляксандравіч, намесьнік генэральнага пракурора
67. Стук Аляксей Канстанцінавіч, намесьнік генэральнага пракурора
68. Кукліс Мікалай Іванавіч, намесьнік генэральнага пракурора
69. Хмарук Сяргей Канстанцінавіч, пракурор Берасьцейскай вобласьці
70. Дыско Генадзь Іосіфавіч, пракурор Віцебскай вобласьці
71. Шаеў Валянцін Пятровіч, пракурор Гомельскай вобласьці
72. Марозаў Віктар Мікалаевіч, пракурор Гарадзенскай вобласьці
73. Архіпаў Аляксандар Міхайлавіч, пракурор Менскай вобласьці
74. Сянькевіч Эдуард Аляксандар, пракурор Магілёўскай вобласьці
75. Кулік Мікалай Мікалаевіч, гарадзкі пракурор Менску
76. Дудкін Анатоль Канстанцінавіч, транспартны пракурор
77. Драніца Аляксандар Мікалаевіч, вайсковы пракурор
78. Білейчык Аляксандар Уладзіміравіч, першы намесьнік міністра юстыцыі
79. Ломаць Зянон Кузьміч, былы старшыня Камітэту дзяржкантролю
80. Куляшоў Анатоль Нілавіч, міністар унутраных спраў
81. Пякарскі Алег Анатольевіч, першы намесьнік міністра унутраных спраў
82. Полудзень Яўген Яўгенавіч, намесьнік міністра унутраных спраў
83. Яўсееў Ігар Уладзіміравіч, камандзір АМАПу
84. Фармагей Леанід Канстанцінавіч, кіраўнік міліцыі Менскай вобласьці
85. Лукомскі Аляксандар Вялянцінавіч, камандзір спэцпадразьдзяленьня МУС па Менскай вобласьць
86. Зайцаў Вадзім Юр'евіч, старшыня КДБ
87. Дзядкоў Леанід Мікалаевіч, першы намесьнік старшыні КДБ, кіраўнік КДБ Віцебскай вобласьці
88. Бахматаў Ігар Андрэевіч, намесьнік старшыні КДБ
89. Церцель Іван Станіслававіч, намесьнік старшыні КДБ
90. Смаленскі Ігар Зіноўевіч, намесьнік старшыні КДБ
91. Вегера Віктар Паўлавіч, былы першы намесьнік старшыні КДБ
92. Свораб Мікалай Канстанцінавіч, былы намесьнік старшыні КДБ
93. Трацьцяк Пётр, намесьнік старшыні КДБ
94. Захараў Аляксей Іванавіч, кіраўнік упраўленьня контраразьведкі КДБ
95. Талсташоў Аляксандар Алегавіч, кіраўнік упраўленьня КДБ па абароне канстытуцыйнага ладу і супрацьдзеяньні тэрарызму
96. Русак Віктар, кіраўнік упраўленьня КДБ па эканамічнай бясьпецы
97. Юрата Віктар, кіраўнік упраўленьня КДБ па дзяржаўных камунікацыях
98. Варапаеў Ігар Рыгоравіч, былы кіраўнік упраўленьня КДБ па дзяржаўных камунікацыях
99. Калач Уладзімір Вікатаравіч, былы кіраўнік КДБ Менскай вобласьці
100. Бусько Ігар Яўгенавіч, кіраўнік КДБ Берасьця
101. Корж Іван Аляксеевіч, кіраўнік КДБ Горадні
102. Сяргеенка Ігар Пятровіч, кіраўнік КДБ Магілёва
103. Герасіменка Генадзь Анатольевіч, кіраўнік КДБ Віцебска
104. Ляскоўскі Іван Анатольевіч, кіраўнік КДБ Гомеля
105. Маслакоў Валеры, кіраўнік упраўленьня разьведкі КДБ
106. Сяргей Волкаў, былы кіраўнік упраўленьня разьведкі КДБ
107. Жадобін Юры Віктаравіч, міністар абароны
108. Крашэўскі Віктар, кіраўнік галоўнага разьведвальнага ўпраўленьня Ўзброеных сілаў
109. Ананіч Лілія Станіславаўна, першая намесьніца міністра інфармацыі
110. Лапцёнак Ігар Мікалаевіч, намесьнік міністра інфармацыі
111. Давыдзька Генадзь Браніслававіч, кіраўнік дзяржаўнага тэлебачаньня
112. Казіятка Юры Васільевіч, генэральны дырэктар ЗАТ "Столичное телевидение"
113. Якубовіч Павел Ізотавіч, галоўны рэдактар газэты "Советская Белоруссия"
114. Лемяшонак Анатоль Іванавіч, галоўны рэдактар газэты "Рэспубліка"
115. Пракопаў Юры, журналіст першага дзяржаўнага тэлеканалу, мае ўплывовую функцыю
116. Міхальчанка Аляксей, журналіст дзяржаўнага тэлеканалу ОНТ, мае ўплывовую функцыю
117. Таранда Аляксандар Міхайлавіч, намесьнік рэдактара газэты "Советская Белоруссия"
118. Гардзіенка Сяргей Аляксандравіч, намесьнік рэдактара газэты "Советская Белоруссия"
119. Тарапецкая Галіна Міхайлаўна, намесьніца рэдактара газэты "Советская Белоруссия"
120. Шадрына Ганна Станіславаўна, намесьніца рэдактара газэты "Советская Белоруссия"
121. Жук Дзьмітрый, генэральны дырэктар дзяржаўнага агенцтва навінаў БЕЛТА
122. Гігін Вадзім, галоўны рэдактар часопісу "Беларуская Думка"
123. Абламейка Сяргей Уладзімеравіч, рэктар Беларускага дзяржаўнага ўнівэрсытэту
124. Сірэнка Віктар Іванавіч, галоўны хірург менскага шпіталю хуткай дапамогі
125. Ананіч Алена Мікалаеўна, судзьдзя Першамайскага раённага суду Менску
126. Равінская Тацьцяна Міхайлаўна, судзьдзя Першамайскага раённага суду Менску
127. Есьман Валеры Аляксандравіч, судзьдзя Цэнтральнага раённага суду Менску
128. Бычко Аляксей Віктаравіч, судзьдзя Цэнтральнага раённага суду Менску
129. Хаданевіч Аляксандар Аляксандравіч, судзьдзя Цэнтральнага раённага суду Менску
130. Ясяновіч Леанід, судзьдзя Цэнтральнага раённага суду Менску
131. Бараноўскі Андрэй Фёдаравіч, судзьдзя Партызанскага раённага суду Менску
132. Ціцянкова Алена Віктараўна, судзьдзя Партызанскага раённага суду Менску
133. Тупік Вера Міхайлаўна, судзьдзя Ленінскага раённага суду Менску
134. Някрасава Алена Цімафееўна, судзьдзя Завадзкога раённага суду Менску
135. Лапцева Алена Вячаславаўна, судзьдзя Завадзкога раённага суду Менску
136. Балаўнёў Мікалай Васільевіч, судзьдзя Завадзкога раённага суду Менску
137. Казак Віктар Уладзімеравіч, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску
138. Шылько Алена Мікалаеўна, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску
139. Сімахіна Любоў Сяргееўна, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску
140. Кузьняцова Натальля Анатольеўна, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску
141. Целіца Лідзія Фёдараўна, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску
142. Чарняк Алена Леанідаўна, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску
143. Шастакоў Юры Валер'евіч, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску
144. Матыль Тацьцяна Яраславаўна, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску
145. Хаткевіч Яўген Віктаравіч, судзьдзя Маскоўскага раённага суду Менску
146. Гусакова Вольга Аркадзьдзеўна, судзьдзя Кастрычніцкага раённага суду Менску
147. Шаграй Рыта Пятроўна, судзьдзя Кастрычніцкага раённага суду Менску
148. Мітраховіч Ірына Аляксееўна, судзьдзя Кастрычніцкага раённага суду Менску
149. Пратасавіцкая Наталья Ўладзіміраўна, судзьдзя Кастрычніцкага раённага суду Менску
150. Лапко Максім Фёдаравіч, судзьдзя Кастрычніцкага раённага суду Менску
151. Варэнік Натальля Сямёнаўна, судзьдзя Фрунзэнскага раённага суду Менску
152. Жукоўская Жанна Аляксееўна, судзьдзя Фрунзэнскага раённага суду Менску
153. Самалюк Ганна Валер'еўна, судзьдзя Фрунзэнскага раённага суду Менску
154. Лукашэнка Дзьмітры Аляксандравіч, бізнэсовец, актыўны ўдзельнік фінансавых апэрацый з удзелам сям'і Лукашэнак
155. Шугаеў Сяргей, намесьнік старшыні КДБ ад 15.01.2010
156. Кузьняцоў Ігар, кіраўнік Цэнтру падрыхтоўкі КДБ ад 15.01.2010

АСОБЫ, ДАДАДЗЕНЫЯ 21 САКАВІКА 2011

157. Гайдукевіч Валер Уладзімеравіч – намесьнік міністра ўнутраных спраў, камандуючы ўнутранымі войскамі
158. Гурэеў Сяргей Віктаравіч – намесьнік міністра ўнутраных спраў, начальнік папярэдняга расьледаваньня МУС
159. Качанаў Сяргей Уладзімеравіч – дарадца міністра юстыцыі
160. Бодак Ала Мікалаеўна – намесьнік міністра юстыцыі
161. Сіманаў Аляксандар Анатольевіч – намесьнік міністра юстыцыі
162. Тушынскі Ігар Геранінавіч – намесьнік міністра юстыцыі
163. Скурат Віктар – начальнік Менскага гарадзкога ўпраўленьня дэпартамэнту аховы МУС
164. Іваноў Сяргей – намесьнік начальніка адзьдзелу камплектаваньня ўпраўленьня ідэалягічнай працы і кадравага забесьпячэньня ГУУС Менгарвыканкаму
165. Кадзін Раман – камандзір роты баявога і тэхнічнага забесьпячэньня палка міліцыі асобнага прызначэньня ГУУС Менгарвыканкаму
166. Комар Вольга – судзьдзя Фрунзенскага раёну (справа Васіля Парфянкова)
167. Загароўскі Антон – пракурор Фрунзенскага раёну (справа Васіля Парфянкова)
168. Чаркас Тацяна Станіславаўна – судзьдзя суду Фрунзенскага раёну (справы Аляксандра Атрошчанкава, Аляксандра Малчанава і Дзьмітрыя Новіка)
169. Маладцова Тацяна – пракурор Фрунзенскага раёну раёну (справы Аляксандра Атрошчанкава, Аляксандра Малчанава і Дзьмітрыя Новіка)
170. Лябедзік Міхаіл Пятровіч – першы намесьнік галоўнага рэдактара газэты «Советская Белоруссия»
171. Падгайскі Генадзь Данатавіч – дырэктар Менскага дзяржаўнага пэдагагічнага каледжу
172. Кухарчык Пётр Дзьмітрыевіч – рэктар Беларускага дзяржаўнага пэдагагічнага ўнівэрсытэту
173. Батура Міхаіл Паўлавіч – рэктар Беларускага дзяржаўнага ўнівэрсытэту інфарматыкі і радыёэлектронікі
174. Часноўскі Мячыслаў Эдвардавіч – рэктар Берасьцейскага дзяржаўнага ўнівэрсытэту імя Пушкіна
175. Алеева Тамара Міхайлаўна – рэктар Міжнароднага гуманітарна-эканамічнага інстытута

АСОБЫ, ДАДАДЗЕНЫЯ 23 ТРАЎНЯ 2011

176. Валеры Вакульчык – кіраўнік апэратыўна-апалітычнага цэнтру пры прэзыдэнце, адказны за ціск на незалежныя СМІ і інтэрнэт
177. Уладзілаў Шыкараў, судзьдзя, Віцебск
178. Сьвятлана Акуліч, судзьдзя, Пухавіцкі раён
179. Натальля Пыкіна, судзьзя, Менск (справа Мікіты Ліхавіда)
180. Наталья Чацьвярткова, судзьзя, Менск (справа Саньнікава і іншых)
181. Ала Булаш, судзьзя, Менск (справа Дразда і іншых)
182. Жана Брысіна, судзьзя, Менск (справа Халіп і іншых)
183. Аляксандар Дзьмітрыеў, судзьдзя Найвышэйшага гаспадарчага суду, адказны за закрыцьцё "Аўтарадыё"
184. Аляксандар Бароўскі, пракурор
185. Дзьмітрый Сіманоўскі, пракурор
186. Сяргей Жукоўскі, пракурор
187. Сяргей Мазоўка, пракурор (справа Дашкевіча і Лобава)
188. Натальля Меркуль, дырэктар Талькаўскай сярэдняй школы Пухавіцкага раёна, адказная за звальненьне з працы па палітычных матывах настаўніцы Натальлі Ільініч

АСОБЫ, ДАДАДЗЕНЫЯ 20 ЧЭРВЕНЯ 2011

189. Андрэй Кажэўнікаў, пракурор у працэсе супраць Някляева, Рымашэўскага, Дзьмітрыева, Фядуты, Вазьняка і Палажанкі.
190. Людміла Грачова, судзьдзя ў працэсе супраць Статкевіча, Вуса, Пазьняка, Класкоўскага, Квяткевіча, Грыбкова і Буланава.
191. Кірыл Чубкавец, пракурор у працэсе супраць Статкевіча, Вуса, Пазьняка, Класкоўскага, Квяткевіча, Грыбкова і Буланава.
192. Уладзімір Пефціеў, асоба блізкая да Аляксандра Лукашэнкі і яго сям'і. Галоўны эканамічны дараднік Лукашэнкі і асноўны фінансавы спонсар рэжыму. Старшыня рады акцыянэраў "Белтэхэкспарту".

АСОБЫ, ДАДАДЗЕНЫЯ 10 КАСТРЫЧНІКА 2011

193. Вольга Герасімовіч, пракурор
194. Сяргей Ермаліцкі, начальнік шклоўскай калёніі
195. Вікторыя Зайцава, судзьдзя
196. Людміла Ігнатовіч-Мішнёва, пракурор
197. Аляксандр Кавалёў, начальнік горацкай калёніі
198. Вольга Камароўская, судзьдзя
199. Валеры Камісараў, судзьдзя
200. Уладзімер Корнаў, судзьдзя
201. Ігар Крот, судзьдзя
202. Васіль Назаранка, судзьдзя
203. Уладзімер Палуян, міністар па падатках і зборах
204. Уладзімір Сьцяпурка, судзьдзя
205. Тамара Ўнукевіч, судзьдзя
206. Уладзімер Хробастаў, судзьдзя
207. Сяргей Хрыпач, судзьдзя
208. Максім Шастакоў, пракурор

АСОБЫ, ДАДАДЗЕНЫЯ 16 СЬНЕЖНЯ 2011

209. Сяргей Бандарэнка, судзьдзя на працэсе Алеся Бяляцкага
210. Уладзімер Сайкоўскі, дзяржаўны абвінаваўца на працэсе Алеся Бяляцкага

АСОБЫ, ДАДАДЗЕНЫЯ 27 ЛЮТАГА 2012

211. Аляксандар Барсукоў, кіраўнік менскай міліцыі
212. Уладзімер Пуцыла, старшыня Менскага гарадзкога суду
213. Марыяна Валчкова, судзьдзя суду Партызанскага раёну Менску
214. Аксана Ралява, судзьдзя суду Савецкага раёну Менску
215. Жана Хвайніцкая, судзьдзя суду Завадзкога раёну Менску
216. Анжаліка Мазоўка, судзьдзя суду Савецкага раёну Менску
217. Аляксандар Кочык, судзьдзя суду Партызанскага раёну Менску
218. Натальля Каровіна, судзьдзя суду Фрунзэнскага раёну Менску
219. Юры Гарбатоўскі, судзьдзя суду Першамайскага раёну Менску
220. Сяргей Люштык, судзьдзя суду Першамайскага раёну Менску
221. Аляксандар Якунчыхін, судзьдзя суду Цэнтральнага раёну Менску
222. Марына Запасьнік, судзьдзя суду Ленінскага раёну Менску
223. Жана Дубініна, судзьдзя суду Завадзкога раёну Менску
224. Зінаіда Красоўская, судзьдзя суду Ленінскага раёну Менску
225. Сяргей Германовіч, судзьдзя суду Кастрычніцкага раёну Менску
226. Валянціна Сьвістунова, судзьдзя суду Цэнтральнага раёну Менску
227. Іна Шайко, судзьдзя суду Цэнтральнага раёну Менску
228. Людміла Лапо, судзьдзя суду Фрунзэнскага раёну Менску
229. Анатоль Барысёнак, судзьдзя суду Партызанскага раёну Менску
230. Дзьмітры Юферыцын, судзьдзя суду Ленінскага раёну Менску
231. Валянціна Зянкевіч, судзьдзя суду Ленінскага раёну Менску

АСОБЫ, ДАДАДЗЕНЫЯ 23 САКАВІКА 2012

232. Юры Чыж, бізнэсовец
233. Анатоль Цярнаўскі (Тарнаўскі), бізнэсовец
234. Алена Жук, судзьдзя суду Першамайскага раёна Віцебску
235. Дзмітры Лутаў, пракурор на працэсе Сяргея Каваленкі
236. Хазалбек Атабекаў, палкоўнік, камандзір спецыяльнай брыгады ўнутраных войскаў
237. Алег Чарнышоў, палкоўнік, службовец антытэрарыстычнага аддзела КДБ "Альфа"
238. Аляксей Арлоў, палкоўнік, старшыня СІЗА КДБ
239. Іван Санько, маёр, старшы следчы КДБ
240. Павел Траўлька, падпалкоўнік, былы службовец ваеннай контрвыведкі КДБ, цяпер старшыня прэс-службы новаўтворанага Следчага камітэта Беларусі
241. Дзмітры Сухаў, падпалкоўнік, службовец вайсковай контрвыведкі КДБ
242. Сяргей Алейнікаў, маёр, супрацоўнік шклоўскай калоніі
243. Вадзім Шамёнаў, капітан, супрацоўнік шклоўскай калоніі

КАМПАНІІ, ДАДАДЗЕНЫЯ 20 ЧЭРВЕНЯ 2011

1. "Белтэхэкспарт", найвялікшая ў Беларусі кампанія, якая займаецца гандлем зброяй. Кантралюецца Ўладзімірам Пефціевым.
2. "Спорт-пары", апэратар лятэрэйнага бізнэсу. Кантралюецца Ўладзімірам Пефціевым.
3. "БТ Тэлекамунікацыі", прыватнае ўнітарнае прадпрыемства. Кантралюецца Ўладзімірам Пефціевым.

КАМПАНІІ, ДАДАДЗЕНЫЯ 23 САКАВІКА 2012

4. ТАА "Дзелавая сетка". Кантралюецца Ўладзімірам Пефціевым
5. ЗАТ "Сістэмы інвестыцый і інавацый". Кантралюецца Ўладзімірам Пефціевым
6. ПУП "Сен-Ко". Кантралюецца Ўладзімірам Пефціевым
7. ПУП БТ "Інвест". Кантралюецца Ўладзімірам Пефціевым
8. Спіртзавод "Аквадзіў". Кантралюецца Ўладзімірам Пефціевым
9. "Белтэх Холдынг". Кантралюецца Ўладзімірам Пефціевым
10. "Спецпрыборсервіс". Кантралюецца Ўладзімірам Пефціевым
11. "Тэхнасаюзпрыбор". Кантралюецца Ўладзімірам Пефціевым
12. ТАА "Трайпл". Кантралюецца Юрыем Чыжом
13. СТАА "НафтаХімТрэйдынг". Кантралюецца Юрыем Чыжом
14. ЗАТ "Аскарготэрмінал". Кантралюецца Юрыем Чыжом
15. ТАА "Трайплметалтрэйд". Кантралюецца Юрыем Чыжом
16. ТАА "Бярозаўскі камбінат сілікатных вырабаў". Кантралюецца Юрыем Чыжом
17. СП ТАА "Трайпл-Тэхна". Кантралюецца Юрыем Чыжом
18. СТАА "Варыянт". Кантралюецца Юрыем Чыжом
19. СТАА "Трайпл-Дэкор". Кантралюецца Юрыем Чыжом
20. СЗАТ "Кварцмелпрам". Кантралюецца Юрыем Чыжом
21. СЗАТ "Альтэрсолюшнс". Кантралюецца Юрыем Чыжом
22. СЗАТ "Прастормаркет". Кантралюецца Юрыем Чыжом
23. СП ТАА "Акватрайпл". Кантралюецца Юрыем Чыжом
24. ТАА "Ракаўскі бровар". Кантралюецца Юрыем Чыжом
25. ДСАК "Лагойск". Кантралюецца Юрыем Чыжом
26. "Трайпл-Агро". Кантралюецца Юрыем Чыжом
27. ЗАТ ФК "Дынама-Мінск". Кантралюецца Юрыем Чыжом
28. СТАА "Трайплфарм". Кантралюецца Юрыем Чыжом
29. ЗАТ "Трайплфарм". Кантралюецца Юрыем Чыжом
30. "Юнівест-М". Кантралюецца Анатолем Цярнаўскім (Тарнаўскім)
31. ЗТАА "Юніс Ойл". Кантралюецца Анатолем Цярнаўскім (Тарнаўскім)
32. СТАА "ЮнівестБудІнвест". Кантралюецца Анатолем Цярнаўскім (Тарнаўскім)

Адказаць
+14 +
Николай, 10:20, 19.11

Инициативные, тем кому не безразлично в какой стране жить находятся под страхом увольнения. О каких профсоюзах в нашей стране можно говорить, их НЕТ! Всё свелось к подаркам на Новый Год. и путёвкам для избранных вернее сказать для правильных. В.И.Ленин говорил: Если верхи не хотят жить по новому, а низы не могут жить по старому то это уже предвестник-------------------. У НАС ПЕРВЫЙ ПУНКТ ВЫПОЛНЕН.

Адказаць
+12 +
петр, 10:44, 19.11

Выходит, ЧИЖ,ПЕФТИЕВ И ТАРНОВСКИЙ ЗАВЛАДЕЛИ БЕЛАРУСЬЮ. ОЧЕНЬ ХОРОШО ЖИВЕТСЯ ИМ И ИХ СЕМЬМ.

Адказаць
+13 +
синклитикия, 11:19, 19.11

Эти существующие профсоюзы уже давно надо было разогнать. Это сбор денег и не более. В 2007 году я вышла из членов профсоюза, так администрация настроила против меня коллектив, не платила мне материальную помощь и прочие стимулирующие за работу выплаты. Коллективный договор - это просто фикция. В нашем коллективе доходило до того, что коллективный договор просто прятали и не давали ознакомиться с ним. Никакие профсоюзные собрания не проводятся. Вышестоящие структуры не проверяют работу профсоюзного комитета, зато председатель профсоюзного комитета и его члены получают надбавку к зарплате до 40 %.

Адказаць
+4 +
Крыж, 11:37, 19.11

МОТ может но, не призовёт, а если и призовёт, кто её послушает? А кто послушает- не почешется.)))

Адказаць
+1 +
ОборМОТ, 12:14, 19.11

Ему эти "намерения" по бубну. Делом лучше занялись бы

Адказаць
+12 +
эдуард, 13:04, 19.11

ДАВИТЬ НУЖНО ПО ВСЕМ ФРОНТАМ.......! ТАКОЕ ОЩУЩЕНИЕ ЧТО КОНСТИТУЦИИ В СТРАНЕ НЕТ ВООООООООБЩЕ!!!!!..... И ПРЕЖДЕ ВСЕГО САМОМУ НАРОДУ. ЭТОТ БЕЛОРУССКИЙ ЗООПАРК ДОСТАЛ УЖ.!!!!!!!!

Адказаць
+8 +
pavel, 13:37, 19.11

Умоляю, используйте параграф 33! В Беларуси нет профсоюзов, нет рабочих - есть только надсмотрщики и рабы.

Адказаць
0 +
Микашевичи, 14:13, 23.11

Надеемся,что будут применены серьёзные меры в отношении ублюдков и виноваты будут в этом и Гаврик со своим кодлом преступным.Ведь Гранитовский вопрос остро рассматривался в МОТ.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны