3 траўня 2024, Пятніца, 21:05
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 11
-2 +
віталь, 20:13, 27.12

Узьнікае адно пытанне. Што робіць беларускі святар у Лондане?
Навошта БЕЛАРУСКІЯ ўніяты высвечваюць БЕЛАРУСКІХ святароў якія застаюцца за межамі Бацькаўшчыны? Няўжо ў Беларусі дастаткова святароў? Для чаго гэта робіцца?

Адказаць
+23 +
Уладзь, 20:41, 27.12

Дык высвечваюць і для Беларусі! Добра, што ў Лондане ў беларусаў ёсьць магчымасьць маліцца на бел мове!

Адказаць
+24 +
Ага, 20:48, 27.12

Ты шчэ палякаў запытай чаму ў іх урад быў у выгнаньні.

Адказаць
-11 +
Толік, 20:56, 27.12

Такая і эфектыўнасьць вашай царквы, як гэта калькаванае слова "Раство."
Сорам сьвятару за ўжываньне нейкага хімічнага "раства" (як быццам БОГ не мог нарадзіцца проста, як чалавек!), а не Нараджэньне, Народзіны Сына Божага...

Адказаць
+4 +
Ага, 11:02, 28.12

Толік, ты з расейскага талібану?

Адказаць
+24 +
Анатоль, 21:40, 27.12

Грэка-каталiцкая Царква - самая беларуская. Ужо 10 гадоу я адчуваю сябе БЕЛАРУСАМ, толькi стаушы грэка-католiкам.

Адказаць
+23 +
За Унiю, 22:52, 27.12

ну што, пара адраджаць унiяцтва!!

Адказаць
+12 +
Аксана, Віцебск, 23:05, 27.12

Вялікі дзякуй за цікавую і карысную размову з айцом Сяргеем.

Адказаць
+18 +
бел., 23:50, 27.12

Я дасканала не ведаю унияцкай веры, але добра бачу и разумею тую, што пануе у нас на зямли - крыудна и сорамна. Адна уцеха, кали спаткаюцца сапраудныя святары!

Адказаць
+9 +
chytach, 2:37, 28.12

Хлопец робіць вялікую справу,
гэта - не толькі царква, а сімвал беларускай свядомасці.
Ствараецца куток, як частка матчынай радзімы, да якой могут звярнуцца беларусы захаду, а так сама і усходу, каб адчуць і зразумець свае гістарычныя корні, якія так затушоуваюцца (а для большасці і зусім не вядомы) у нашай краіне.
Вельмі важна часцей пісаць пра гэтае месца - людзі адгукнуцца, прымуць удзел у адраджэнні і стварэнні беларускай царквы, як беларускасці навогул.

Адказаць
+4 +
ў, 18:51, 28.12

Пакуль ёсьць і дзейнічае на Беларусі такая бандыцкая маскоўская акупанцкая арганізацыя, як ЗАТ "РПЦ", волі і незалежнасьці на Беларусі будзе дасягнуць вельмі цяжка. Таму, што ЗАТ "РПЦ" не зацікаўлена ў павялічванні самасведамасьці беларускага калгаснага насельніцтва, хто па ня веданню з'яўляецца "истинно праваславным", і дзедкі якіх трымаюць хрост у акупанцкай маскоўскай "православной" веры. Браты-Беларусы! Маскавіты з іх "православием" нам - чужынцы і акупанты!

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны