5 траўня 2024, Нядзеля, 6:21

Польскі галкіпер забіў самы хуткі аўтагол ў гісторыі Еўра

4
ФОТА: GLOBAL LOOK PRESS

Мяч заляцеў у браму ад спіны брамніка на 18-й хвіліне сустрэчы Польшча - Славакія.

Галкіпер зборнай Польшчы Войцэх Шчэнсны забіў самы хуткі аўтагол у гісторыі чэмпіянатаў Еўропы ў футболе. Мяч заляцеў у браму ад спіны брамніка ўжо на 18-й хвіліне сустрэчы.

Паўабаронца зборнай Славакіі Роберт Мак прабіў у штангу, пасля чаго мяч адляцеў у спіну галкіперу і адскочыў у браму. Мяч запісалі на рахунак брамніка, паведамляе РБК.

Раней самым хуткім аўтаголам лічыўся мяч харвацкага экс-футбаліста Ігара Цюдора. Ён дапусціў памылку ў матчы групавога этапу супраць Францыі ў 2004 годзе, сустрэча завяршылася з лікам 2:2, а Цюдор вызначыўся на 22-й хвіліне.

Акрамя гэтага, Войцех Шчэнсны стаў першым галкіперам, які забіў аўтагол за ўсю гісторыю чэмпіянатаў Еўропы.

Аўтагол Шчэнснага застаўся адзіным у першым тайме матчу Славакія - Польшча. Каманды пайшлі на перапынак пры ліку 1:0.