20 красавiка 2024, Субота, 18:21

Бразілія перамагла Швайцарыю і выйшла ў плэй-оф ЧС-2022

4

Матч закончыўся з лікам 1:0.

Бразілія перамагла Швайцарыю ў матчы другога тура групавой стадыі чэмпіянату свету ў Катары. Сустрэча на стадыёне "974" закончылася з лікам 1:0.

У першым тайме каманды не забілі галоў. У другім тайме на 64-й хвіліне форвард Вінісіюс Жуніёр забіў, але брыгада VAR вывучала атаку з Бразіліі ды заўважыла становішча па-за гульнёй.

На 83-й хвіліне паўабаронца Бразіліі Казэміра ўсё ж такі распачаў лік у гульні. Галявую перадачу аддаў Радрыга.

Дзякуючы перамозе Бразілія выйшла ў плэй-оф ЧС-2022. Каманда займае першае месца ў групе G (6 балаў). На другім радку пасля другога тура знаходзіцца Швайцарыя (3 балы), на трэцім - Камерун (1 бал), на чацвёртым - Сербія (1 бал).

У заключным туры групавой стадыі бразільцы згуляюць з Камерунам, а швайцарцы - з Сербіяй. Абедзве гульні пройдуць 2 снежня.