2 May 2024, Thursday, 22:44
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories

7

Comments 7
+40 +
Ляскавец, 23:00, 20.10

Усе пералічаныя перамогі - ліцьвінскія. У беларусаў ніякіх перамог няма, а калі яны зноў усьвядомяць сябе ліцьвінамі - зноў стануць пераможцамі.

Reply
+26 +
Moskalew, 23:22, 20.10

Всю жизнь москали нам не доют спокойствия, будь они прокляты алачныя псы. ....))))

Reply
+6 +
Алесь, 1:21, 21.10

Окунёвская битва по значимости и грандиозности была на уровне Грюнвальдской, а ведь предки беларусов и украинцев свернули тогда шею Орде. Вот почему у нас в Литве небыло никакого ига.

Reply
+5 +
Вилли, 7:22, 21.10

Так где она наша былая Славушка? Как дошли до такой ручки, сколько будем терпеть временщиков и захватчиков? Будь они прокляты в веках!

Reply
+7 +
шляхта у зброю!, 9:18, 21.10

да это же победы литвинов,надеюсь ,что беларусы,достойные предков тоже победят.

Reply
+7 +
Димка-Невидимка, 9:25, 21.10

Слава нашым ваярам! Веліч іх ваеннай славы захавалася на стагоддзі. А мы нават на Плошчу выйсці не можам каб зрынуць гэтае вусатае непаразуменне з беларускага Алімпу ўлады. Ён сваім гандлем беларускім суверэнітэтам абганьбіў славу і веліч Рагвалода, Ізяслава, Усяслава і іншых вялікіх кіраўнікоў нашай зямлі. Няўжо мы сапраўды годныя такога жыцця? Няўжо не здолеем зрынуць гэтую вусатую ганебную пляму з цела славутай беларускай гісторыі? Нашыя продкі дабіваліся лепшага жыцця, дык чым мы горшыя за іх?

Reply
+1 +
Анатолий, 14:33, 21.10

Веліч іх ваеннай славы захавалася на стагоддзі. А мы нават на Плошчу выйсці не можам каб зрынуць гэтае вусатае непаразуменне з беларускага Алімпу ўлады.

Это были освободительные битвы наших предков с иноземцами, которые пытались нас закабалить и мы этим должны гордиться. А вышли на площадь в 1917 году, сменили власть и что? Теперь делаем вид, что этого не было, нам стыдно за такой переворот. Кто гарантирует, что нашим потомкам не будет стыдно за нас.

Reply