"О ненормальности условий для национального самосознания белорусов в собственной стране свидетельствует и то, что к 80-летию народного поэта Нила Гилевича нет специальных программ на государственном телевидении и радио, эту дату обошли официальные печатные СМИ, она даже не обозначена в календаре «Родны край» и газете «Літаратура і мастацтва»."
А где поэтище из туалетища-?
И где пред. Союза писателей Беларуси-?
Национальное позорище!..
Ваша поэма-роман "Родныя дзеці" - лучшее, что есть в белорусской поэзии. И сегодня в тяжелые или радостные минуты я беру эту светлую книгу, преклоняюсь перед талантом автора.
Будьте здоровы еще много лет, уважаемый Поэт и Гражданин!
Мае шчырыя віншаванні Спадару Гілевічу! Чалавек у 80 гадоў так добра разумее ўсё, што ў Беларусі адбываецца! Дзякуй Вам, Ніл Сымонавіч, за сапраўдную любоў да Беларусі, за вершы ў падтрымку людзей, якія хочуць жыць у вольнай краіне.
И мои самые искренние поздравления и пожелания невероятно талантливому человеку Нилу Гилевичу!
Мы очень ценим, всё, что вы сделали для Беларуси! (заметили это официальные власти или нет...)
Паважаны Ніл Сымонавіч! Прыміце нашы самыя шчырыя віншаванні, жадаем Вам здароўя на доўгія гады і абавязкова пабачыць нашу Беларусь вольнай, незалежнай і пасапраўднаму беларускай. Дзякуй Вам за ўсе.
виншую,дай бог здароуя.ваша паэзия-класика,асаблива раман родныя дзеци-гэта сапраудны шэдэур.дзякуй вам за усе,што робице для адраджэння роднага слова.
Обидно , что режим падонков ,хамов и невежд отдаёт предпочтение другим деятелям "культуры", таким как рубинов и чергинец ! тем самым подтверждая очередной раз своё невежество и хамство !
У 11 год прыехаў я сюды з Сібіры (там мой беларус-бацька ствараў сям'ю). І тут будавалася мая беларускасць. І яе будаваў разам з іншымі (Колас, Купала, Багдановіч, Бядуля, Караткевіч, Быкаў, Някляеў, Бураўкін і, прабачыць хай, каго тут не назваў) І любімы паэт і грамадзянін Радзімы Ніл Сымонавіч Гілевіч. Наш жывы геній. Прачытай ягоны раман у вершах "Родныя дзеці" і паглядзіш, як у табе прасвятліцца сэрца, як паглыбіцца твая любоў да роднага краю.
Шaноўны Ніл Сымонавіч! Я і ўсё мая сямейка щчыра віншуем Вас с Днём Вашага Нараджэння!!!!!!!!!!!!!!!!! Хай Вам пашчасціць убачыць канец эпохі Хамаў якая пануе зараз. А ў справу Адраджэння Вы ўжо ўнеслі свой плён.
Mоцнага здароўя i доўгiх гадоў жыцця!
Z zaxaplennem i glybokim pavazhannem- vinshuemy daragoda sercu Paeta i CHalavekaNila Symonavicha! Dougix Vam gadou i mocnaga zdarouja. Belarusy Vas ljubjac' , pomnjac' i moljacca za Vas
Ад усёй душы жадаю павіншаваць гэтага чалавека са святам!
Адказаць"О ненормальности условий для национального самосознания белорусов в собственной стране свидетельствует и то, что к 80-летию народного поэта Нила Гилевича нет специальных программ на государственном телевидении и радио, эту дату обошли официальные печатные СМИ, она даже не обозначена в календаре «Родны край» и газете «Літаратура і мастацтва»."
АдказацьА где поэтище из туалетища-?
И где пред. Союза писателей Беларуси-?
Национальное позорище!..
Вiншую!
АдказацьДалучаюся. З юбілеем, паважаны Ніл Сымонавіч!
АдказацьВаша поэма-роман "Родныя дзеці" - лучшее, что есть в белорусской поэзии. И сегодня в тяжелые или радостные минуты я беру эту светлую книгу, преклоняюсь перед талантом автора.
АдказацьБудьте здоровы еще много лет, уважаемый Поэт и Гражданин!
Мае шчырыя віншаванні Спадару Гілевічу! Чалавек у 80 гадоў так добра разумее ўсё, што ў Беларусі адбываецца! Дзякуй Вам, Ніл Сымонавіч, за сапраўдную любоў да Беларусі, за вершы ў падтрымку людзей, якія хочуць жыць у вольнай краіне.
АдказацьИ мои самые искренние поздравления и пожелания невероятно талантливому человеку Нилу Гилевичу!
АдказацьМы очень ценим, всё, что вы сделали для Беларуси! (заметили это официальные власти или нет...)
Паважаны Ніл Сымонавіч! Прыміце нашы самыя шчырыя віншаванні, жадаем Вам здароўя на доўгія гады і абавязкова пабачыць нашу Беларусь вольнай, незалежнай і пасапраўднаму беларускай. Дзякуй Вам за ўсе.
Адказацьвиншую,дай бог здароуя.ваша паэзия-класика,асаблива раман родныя дзеци-гэта сапраудны шэдэур.дзякуй вам за усе,што робице для адраджэння роднага слова.
АдказацьМнe очeнь стыдно, лично я нe знaл когдa у вaс дeнь рождeния.Присоeдиняюсь ко всeм поздрaвлeниям. А влaсти нe упомянули т.к Дождинки сeгодня.
АдказацьНіл Сымонавіч!
АдказацьАд душы - шчырыя віншаванні! Доўгіх вам яшчэ год! Творчаго вам яшчэ натхнення і добрага плёну.
Вашыя калегі
Паважанаму нашаму Чалавеку, моцнага здароуя i доугiх гадоу жыцця.
АдказацьЗа Вашу вялiкую працу, за клопат аб нас, Вам шчырае дзякуй!
Господи! дай Вам Бог долгих лет!!!
АдказацьC юбилеем!
АдказацьЗдароўя! Дзякуй, што Вы ёсць!
АдказацьШсноўны Ніл Сымонавіч! Здароўя, плёну і доўгіх доўгіх гадоў!
АдказацьПаважаны Ніл Сымонавіч! Шчыра віншуем! Дзякуй Вам за гэты верш!
АдказацьНас могуць
Зневажаць i абражаць,
Нас могуць
Не любiць
i ненавiдзець,
Але мы мусiм
Цвёрда помнiць-знаць:
У нас ёсць Нёман,
I Дзвiна,
I Прыпяць.
Нас могуць
Чорным брудам палiваць,
Культываваць бяспамяцтва,
Бяспраўе,
Але мы мусiм
Цвёрда помнiць-знаць:
У нас ёсць Полацк,
Тураў
I Заслаўе.
Нас могуць
Ачмураць
i падкупляць,
Штодзень даваць
Цацанкi-абяцанкi,
Але мы мусiм
Цвёрда помнiць-знаць
Наказ Францiшка,
Кастуся
I Янкi.
Нас могуць бiць –
Аж да крывавых слёз,
Каб лёкаяў зрабiць
З ахвяраў здзеку,
Але мы мусiм
Адстаяць свой лёс,
Каб ён для нас
Шчаслiвы быў
Давеку.
Таму –
Трывайма, любыя браты!
Трывайма й верыма:
Нiшто не сплямiць
I не асiлiць нашай праваты,
I нам яшчэ паслужыць
Наша памяць!
Вельмі прыгожы верш)
АдказацьШaноўны Ніл Сымонавіч!
АдказацьMоцнага здароўя i доўгiх гадоў жыцця!
Шaноўны Ніл Сымонавіч! Вы для мяне-Паэт,Чалавек,Патрыет.Симваличны дзень нараджэння:дзень надзеи ,веры,любови! Mоцнага здароўя i доўгiх гадоў жыцця!
АдказацьХочу поздравить и восхититься творчеством, энергией и гражданской позицией!
АдказацьОбидно , что режим падонков ,хамов и невежд отдаёт предпочтение другим деятелям "культуры", таким как рубинов и чергинец ! тем самым подтверждая очередной раз своё невежество и хамство !
АдказацьВiншую з юбiлеем!!!Здароуя Вам i доугiх гадоу жыцця,шаноуны Спадар!
АдказацьУ 11 год прыехаў я сюды з Сібіры (там мой беларус-бацька ствараў сям'ю). І тут будавалася мая беларускасць. І яе будаваў разам з іншымі (Колас, Купала, Багдановіч, Бядуля, Караткевіч, Быкаў, Някляеў, Бураўкін і, прабачыць хай, каго тут не назваў) І любімы паэт і грамадзянін Радзімы Ніл Сымонавіч Гілевіч. Наш жывы геній. Прачытай ягоны раман у вершах "Родныя дзеці" і паглядзіш, як у табе прасвятліцца сэрца, як паглыбіцца твая любоў да роднага краю.
АдказацьШaноўны Ніл Сымонавіч! Я і ўсё мая сямейка щчыра віншуем Вас с Днём Вашага Нараджэння!!!!!!!!!!!!!!!!! Хай Вам пашчасціць убачыць канец эпохі Хамаў якая пануе зараз. А ў справу Адраджэння Вы ўжо ўнеслі свой плён.
АдказацьMоцнага здароўя i доўгiх гадоў жыцця!
C Днем рождения! История всё расставит на свои места, а нам, белорусам, остается гордиться, что Вы - наша живая история!
АдказацьMоцнага здароўя i доўгiх гадоў жыцця, шaноўны Ніл Сымонавіч!
АдказацьZ zaxaplennem i glybokim pavazhannem- vinshuemy daragoda sercu Paeta i CHalavekaNila Symonavicha! Dougix Vam gadou i mocnaga zdarouja. Belarusy Vas ljubjac' , pomnjac' i moljacca za Vas
АдказацьЖывіце доўга і шчасліва і хай рунее Ваша ніва
Адказаць