25 красавiка 2024, Чацвер, 2:51
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 29
0 +
Литвин, 17:46, 30.09

Ад усёй душы жадаю павіншаваць гэтага чалавека са святам!

Адказаць
0 +
netreader, 17:51, 30.09

"О ненормальности условий для национального самосознания белорусов в собственной стране свидетельствует и то, что к 80-летию народного поэта Нила Гилевича нет специальных программ на государственном телевидении и радио, эту дату обошли официальные печатные СМИ, она даже не обозначена в календаре «Родны край» и газете «Літаратура і мастацтва»."

А где поэтище из туалетища-?
И где пред. Союза писателей Беларуси-?
Национальное позорище!..

Адказаць
0 +
ss, 18:28, 30.09

Вiншую!

Адказаць
0 +
Беларуска, 20:24, 30.09

Далучаюся. З юбілеем, паважаны Ніл Сымонавіч!

Адказаць
0 +
Маня, 19:12, 30.09

Ваша поэма-роман "Родныя дзеці" - лучшее, что есть в белорусской поэзии. И сегодня в тяжелые или радостные минуты я беру эту светлую книгу, преклоняюсь перед талантом автора.
Будьте здоровы еще много лет, уважаемый Поэт и Гражданин!

Адказаць
0 +
Таццяна, 19:13, 30.09

Мае шчырыя віншаванні Спадару Гілевічу! Чалавек у 80 гадоў так добра разумее ўсё, што ў Беларусі адбываецца! Дзякуй Вам, Ніл Сымонавіч, за сапраўдную любоў да Беларусі, за вершы ў падтрымку людзей, якія хочуць жыць у вольнай краіне.

Адказаць
0 +
Olga, 19:28, 30.09

И мои самые искренние поздравления и пожелания невероятно талантливому человеку Нилу Гилевичу!
Мы очень ценим, всё, что вы сделали для Беларуси! (заметили это официальные власти или нет...)

Адказаць
0 +
volja, 19:37, 30.09

Паважаны Ніл Сымонавіч! Прыміце нашы самыя шчырыя віншаванні, жадаем Вам здароўя на доўгія гады і абавязкова пабачыць нашу Беларусь вольнай, незалежнай і пасапраўднаму беларускай. Дзякуй Вам за ўсе.

Адказаць
0 +
пинчанка, 20:17, 30.09

виншую,дай бог здароуя.ваша паэзия-класика,асаблива раман родныя дзеци-гэта сапраудны шэдэур.дзякуй вам за усе,што робице для адраджэння роднага слова.

Адказаць
0 +
Сeргeй, 20:52, 30.09

Мнe очeнь стыдно, лично я нe знaл когдa у вaс дeнь рождeния.Присоeдиняюсь ко всeм поздрaвлeниям. А влaсти нe упомянули т.к Дождинки сeгодня.

Адказаць
0 +
калегі, 20:58, 30.09

Ніл Сымонавіч!
Ад душы - шчырыя віншаванні! Доўгіх вам яшчэ год! Творчаго вам яшчэ натхнення і добрага плёну.
Вашыя калегі

Адказаць
0 +
All about us, 22:20, 30.09

Паважанаму нашаму Чалавеку, моцнага здароуя i доугiх гадоу жыцця.
За Вашу вялiкую працу, за клопат аб нас, Вам шчырае дзякуй!

Адказаць
0 +
Olena, 22:23, 30.09

Господи! дай Вам Бог долгих лет!!!

Адказаць
0 +
Гриня, 22:43, 30.09

C юбилеем!

Адказаць
0 +
грамадзянка РБ, 22:50, 30.09

Здароўя! Дзякуй, што Вы ёсць!

Адказаць
0 +
Міндоўг, 23:36, 30.09

Шсноўны Ніл Сымонавіч! Здароўя, плёну і доўгіх доўгіх гадоў!

Адказаць
0 +
кино-театр, 23:58, 30.09

Паважаны Ніл Сымонавіч! Шчыра віншуем! Дзякуй Вам за гэты верш!

Нас могуць
Зневажаць i абражаць,
Нас могуць
Не любiць
i ненавiдзець,
Але мы мусiм
Цвёрда помнiць-знаць:
У нас ёсць Нёман,
I Дзвiна,
I Прыпяць.

Нас могуць
Чорным брудам палiваць,
Культываваць бяспамяцтва,
Бяспраўе,
Але мы мусiм
Цвёрда помнiць-знаць:
У нас ёсць Полацк,
Тураў
I Заслаўе.

Нас могуць
Ачмураць
i падкупляць,
Штодзень даваць
Цацанкi-абяцанкi,
Але мы мусiм
Цвёрда помнiць-знаць
Наказ Францiшка,
Кастуся
I Янкi.

Нас могуць бiць –
Аж да крывавых слёз,
Каб лёкаяў зрабiць
З ахвяраў здзеку,
Але мы мусiм
Адстаяць свой лёс,
Каб ён для нас
Шчаслiвы быў
Давеку.

Таму –
Трывайма, любыя браты!
Трывайма й верыма:
Нiшто не сплямiць
I не асiлiць нашай праваты,
I нам яшчэ паслужыць
Наша памяць!

Адказаць
0 +
andry, 20:04, 1.10

Вельмі прыгожы верш)

Адказаць
0 +
nadja, 0:15, 1.10

Шaноўны Ніл Сымонавіч!
Mоцнага здароўя i доўгiх гадоў жыцця!

Адказаць
0 +
дед , 11:41, 1.10

Шaноўны Ніл Сымонавіч! Вы для мяне-Паэт,Чалавек,Патрыет.Симваличны дзень нараджэння:дзень надзеи ,веры,любови! Mоцнага здароўя i доўгiх гадоў жыцця!

Адказаць
0 +
anelya, 1:39, 1.10

Хочу поздравить и восхититься творчеством, энергией и гражданской позицией!

Адказаць
0 +
Евгений Степанов, Витебск, 8:43, 1.10

Обидно , что режим падонков ,хамов и невежд отдаёт предпочтение другим деятелям "культуры", таким как рубинов и чергинец ! тем самым подтверждая очередной раз своё невежество и хамство !

Адказаць
0 +
Лора, 9:38, 1.10

Вiншую з юбiлеем!!!Здароуя Вам i доугiх гадоу жыцця,шаноуны Спадар!

Адказаць
0 +
Алег Гаеўскі, 10:54, 1.10

У 11 год прыехаў я сюды з Сібіры (там мой беларус-бацька ствараў сям'ю). І тут будавалася мая беларускасць. І яе будаваў разам з іншымі (Колас, Купала, Багдановіч, Бядуля, Караткевіч, Быкаў, Някляеў, Бураўкін і, прабачыць хай, каго тут не назваў) І любімы паэт і грамадзянін Радзімы Ніл Сымонавіч Гілевіч. Наш жывы геній. Прачытай ягоны раман у вершах "Родныя дзеці" і паглядзіш, як у табе прасвятліцца сэрца, як паглыбіцца твая любоў да роднага краю.

Адказаць
0 +
Дзед Талаш, 12:39, 1.10

Шaноўны Ніл Сымонавіч! Я і ўсё мая сямейка щчыра віншуем Вас с Днём Вашага Нараджэння!!!!!!!!!!!!!!!!! Хай Вам пашчасціць убачыць канец эпохі Хамаў якая пануе зараз. А ў справу Адраджэння Вы ўжо ўнеслі свой плён.
Mоцнага здароўя i доўгiх гадоў жыцця!

Адказаць
0 +
Змея, 15:00, 1.10

C Днем рождения! История всё расставит на свои места, а нам, белорусам, остается гордиться, что Вы - наша живая история!

Адказаць
0 +
jordan , 18:07, 1.10

Mоцнага здароўя i доўгiх гадоў жыцця, шaноўны Ніл Сымонавіч!

Адказаць
0 +
Miraslava, 21:54, 1.10

Z zaxaplennem i glybokim pavazhannem- vinshuemy daragoda sercu Paeta i CHalavekaNila Symonavicha! Dougix Vam gadou i mocnaga zdarouja. Belarusy Vas ljubjac' , pomnjac' i moljacca za Vas

Адказаць
0 +
Анатоль, 20:32, 2.10

Жывіце доўга і шчасліва і хай рунее Ваша ніва

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны