6 траўня 2024, панядзелак, 10:01
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 6
+56 +
Пачэснаку, 8:32, 24.01

Что ш гэта робіцца! Малдова, Грузія, Украіна Казахстан, Латвія! І толькі беларусы трымаюцца, моцна учапіўшыся за чужую мову. А можа пойдзем у Еўропу?

Адказаць
+42 +
ladzimir, 8:46, 24.01

Падтрымліваю на 100%.
Гэта ж стыдаба- жывуць па 50 год у дзяржаве і не ведаюць мовы той дзяржавы, дзе жывуць.
Дома, на вуліцы размаўляй на любой мове, а калі пайшоў на дзяржаўную службу, павінен ведаць дзяржаўную мову. Не- калі ласка сыдзі ў старонку, дай дарогу адукаваным людзям.
Так робіцца ва ўсіх краінах свету. Дзве мовы дзяржаўныя- калі ласка павінен ведаць добра дзве мовы, не- так сама гэць!
Беларусь не ў залік. Разумовыя здольнасці большай часткі нашых служачых не дазвалюць ведаць добра ні адной мовы- так, троху расійскі суржык і беларускае мычанне! Але гэта скора ўсе схлыне.
Гэць- давучвацца, калі есць здольнасці, а там відна будзе. Ды і не на ўсіх пасадах трэба веданне моў.
Мыць палы можна і моўчкі!

Адказаць
+27 +
Алла.Минск., 9:21, 24.01

Цивилизованное государство.Вот и все. Государство,заботящееся о своем будущем.

Адказаць
+35 +
Я !, 9:22, 24.01

Хочешь окончательно "забаламутиь" людей - введи два понятия-языка,ни одного толково знать не будут.И это так в любой сфере.Начатый в 1992 г переход на национальный язык уже бы за четверть века в основном безболезненно завершился бы. А так имеем то что имеем - большая часть разговаривает на русском,меньшая - на трасянской смеси белорусско-русского и ещё меньше - на белорусском.Правда ,в последнее десятилетие заметно наметилась тяга к национальному языку.И лишь одна часть общества уже в течение 60-70 лет остаётся абсолютно неизменной в отношении языка - это средние высшие чиновники. Они как общались на своей, какой-то особой, русско-белорусской колхозной трасянке с народным говорком, так и продолжают это делать.Это их особый уровень интеллекта.

Адказаць
+40 +
Полешук, 9:52, 24.01

Сейчас начнется истерика кремлевской пропаганды о притеснении русскоязычного населения.

Адказаць
+11 +
ЯЗЭП, 12:51, 24.01

А навошта латышам гэты "вялікі" рускі язык! Ён нясе з сабою ў большасці хлусню і жудасные рускія мацюкі ! Латышы культурная еўрапейская нацыя. Іх месца сярод цывілізаваных народаў Еўропы! А там ёсць свая міжнацыяная мова суадносін. Якую ім і трэба ведаць!

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны