12 верасня 2024, Чацвер, 0:15
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 4
-7 +
Усталый доктор, 10:44, 21.03

Але ж на прыкладзе гэтай эпiдэмii бачны i сусветны цынiзм. За тры месяцы эпiдэмii—11000 смярцей у свеце. За суткi!!!у свеце гiне 3000 хворых на сухоты (туберкулез, хто мовы не ведае)).Дарэчы—i учора памерла, i сення памiраюць. Мiж iншым—таксама iнфекцыйная, заразная хвароба, ад якой мруць i малалетнiя дзецi, i маладыя... Але сухоты—гэта усе бодьш для усялякiх там Суданау з Бангладэшами, для жабракоу i галодных. Таму увесь свет сядзеу на заду роуна,не хвалявауся, i нiякiх карантынау не уводзiу. А вось як пайшла пагроза для багатых-сталых, для элiты з Амерыкi i Еуропы—вось тут i завiшчэлi...

Адказаць
+3 +
Малпа ў акулярах, 12:55, 21.03

Ну дык усё ж-такі ёсць ўжо прышчэпкі, лекі нейкія, нейкі кантроль ёсць, ды й не паміраюць ад сухотаў за два-тры тыдні ад пачатку хваробы. І галоўныя ворагі хворых на сухоты – бедната і алкагалізм, з якімі можна змагацца. Ну, прывыканне да лекаў яшчэ... Але ёсць надзея. А тут трэба працаваць ў аўральным рэжыме – і чыноўнікам, і медыкам, і вірусолагам, і арміі – ды усяму грамадству – і невядома колькі месяцаў ці, нават, лет... І пакуль невядома, чым ўсё скончыцца. Нічога не нагадвае? Да таго ж, вельмі падобна,што гэтая хрэнь – усё ж-такі зброя. Бо прасочваецца няўмольная логіка пэўных падзей на працягу апошніх год, бо занадта ўпэўнена нас спрабуюць переканаць ў зваротным. І мо’ менавіта ў гэтым ўся справа?

Адказаць
0 +
Усталый доктор, 16:40, 21.03

Ну, дык я гэта i кажу:пакуль гэта датычыцца алкаголiкау, жабракоу i розных там дзiкуноу—дык i напляваць, кольki iх там памiрае. Нават, калi i здарыцца хвароба у "правiльных"людзей—есць лекi, бальнiцы, санаторыi, добрая ежа i г.д., якiя з высокай верагоднасцю не дадуць памерцi, нават плынь жыцця не моцна зменiцца. I, так—есць час. А вось з каронай—нiчога гэтага няма, а кали i есць—нiчога не гарантуе выздарауленне, i бедны селянiн 40 год мае шанец на выздарауленне на некалькi парадкау больш, чым заможны бiзнэсовец 70 год—негледзячы на усе грошы i магчымасцi апошняга.

Адказаць
+4 +
Вася, 12:04, 21.03

Наш потомок Будулая сейчас сидит и потирает руки -
" Как удачно все приключилось с этим вирусом !!Такая экономия для Пенсионного Фонда будет !!! " Ведь денежки из ЗВР и ПФ уже давно потрачены на заполнение оффшоров ,резиденции ,самолетики ,вертолетики ,майбахи и прочие радости жизни колхозника ! Так зачем ему останавливать распространение вируса ??? Коронавирус работает на него

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны