19 красавiка 2024, Пятніца, 6:50
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 8
+6 +
Вася Крючков, 13:32, 30.01

любой кто хоть капельку задумывался о вере, скажет, что это боженька пытается вразумить за прошлые грехи ради будущего спасения

если по-простому, то желание общины и пастыря иметь светлый островок в болоте лжи и насилия не осуществилось
причина -- как для всех белорусов: долготерпение и пассивность.

Адказаць
+29 +
Пушчанскі пан, 13:39, 30.01

У Будславе лукашысты падпал зрабілі Святыні, Чырвоны касцёл падпалілі таксама, потым зачынілі, трэці касцёл у Менску забрала секта ЗАО рпц-бпц ды перыу́тварыла у сваю царкву, яшчэ адзін касцёл з манастыром у Менску ператварылі у́ музычны салон, могілкі АК руйнуюць, у Курапатах побач зрабілі лукашыстскія бесы кабак/бардель.
Але ж як ва украінскам гімне: згінуць нашыя ворагі як раса на сонцы.

Адказаць
+5 +
Зам по лит, 13:59, 30.01

Ва украiнскiм - можа i так. А аб сваiм - прыйдзецца паклапацiцца самiм, не чакайце цудау! «Цуда не будзЕ!» (С) - нiхто за вас гэтага рабiць не стане!

Адказаць
+26 +
Павел, 13:43, 30.01

Выстоял Красный костёл в годы воинствующего атеизма, выстоял Красный костёл в годы Второй мировой войны, выстоял Красный костёл и в годы когда коммуняки бывшего бсср ломали центр Менска, выстоял Красный костёл и когда там был т.н. Дом кино/клуб/спортцентр, выстоит Красный костёл и в годы лукашизма, чёрту копысскому мало осталось уже, время против него работает

Адказаць
+25 +
Зам по лит, 14:01, 30.01

Не забывайте - время также работает и против нас с вами - мы не молодеем, а подышать свободным воздухом так хочется ещё при этой жизни!

Адказаць
0 +
Няма таго, 13:39, 31.01

Для чего, для чего... А для чего Алоиз Щиккелбюгович палил Рейхстаг?

Адказаць
+9 +
вполушаге, 14:42, 30.01

Молитва не прекращается .
Проклятие грядет!

Адказаць
0 +
ВІТАЎТ, 21:17, 30.01

«Як можна закрыць і апячатаць храм, як склад ці вясковы сельмаг на пераўлік?»
Дык гэта была нармальная савецкая практыка, яны лічылі рэліію «опіюм народа».
Лкуашэнка такі самы, ён савецкі чалавек. Ён і пуцін шкадуюць што СССР разваліўся.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны