27 лiпеня 2024, Субота, 3:55
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 19
+4 +
Марта, 21:53, 7.12

Не нравится мне всё это, ведь так не хочется рушить дружбу с поляками они нам так помогли и помогают, но видимо кто-то против этой дружбы. Пусть Ермак едет и договаривается на польскую границу, или тут он вспомнит что это не его обязанности.

Адказаць
+54 +
Русский , 22:14, 7.12

Службе безопасности Польши следовало бы проверить "блокираторов" на предмет финансирования активистов Рашкой. Столько активности проявлять и "за бесплатно"?

Адказаць
+27 +
Марта, 22:23, 7.12

Не сомневаюсь, ведь за этими митингами стоят определённые люди, которые хотят чтобы ситуация развивалась в их пользу, но вот кто профинансировал такую акцию?

Адказаць
+3 +
Радэк, 23:00, 7.12

Памежнікі ці мытнікі украінскі бяруць па $500 з фуры польскей замест электроннай рэгітрацыі і эл. сплаты мыта.
Ці знае аб гэтым улады Украинскі?
Так. А як жаж.
Людзі блізкія да ОПы ЗЕрмака асабіста маюць адсотак. Як і міністр, целы міністр Абароны і яго хлопы мелі на "злотых" яйках і іншым.
І аб гэтым усім велькі добра ведае ЗЕрмак.
Ва Украіне ужо ніема легітымнай выканаўчай улады па факце.
Усю выканаўчую уладу у краіне падчас вайны прысвоілі сабе назначоные прыватным чынам, а не выбраные грамадствам"сакратаркі" зіц-прэзідэнта, то ёсць ОПа рэзідэнта расеі Зермака-Аманскага.
Функцыі міністэрства замежных спраў таксама выконвае ОПа Зермака.
Гэта пьервшы крок да аўтарытарызму за метадам Лукашенкі.
A jeśli w czasie wojny Ukraińcom trudno i nie da się protestować na placu Niezaležnosci, to potraktujcie blokadę granicy jako „Majdan” przeciwko autorytaryzmowi i jego korupcji. Polacy zamiast Ukraińców.

Адказаць
+9 +
Марта, 23:16, 7.12

Я вас понимаю, однако рашка и добивается Майдана, под час войны им как раз это на руку, чтоб мы устроили грызню между собой, для этого всё это и делается и причём в последнее время очень активно.

Адказаць
0 +
Тутэйшы, 11:32, 8.12

"...однако рашка и добивается Майдана..."
Трохі заблытаўся: вайну пачалі супраць майдану, каб стварыць майдан? А зяленскі не спрабаваў часам пагаварыць з польскімі ўладамі і абмеркаваць праблему? Праблема ўзнікла не на пустым жа месцы? З якой трасцы, калі на пачатку вайны Польшча шчыра дапамагала Украіне ўсім чым магла, а цяпер блакуе мяжу? Што здарылася? Здарылася нахабная карупцыя і невыканання Украінай ўзятых абавязкаў, што да перавозак.

Адказаць
0 +
Peter, 8:25, 8.12

Прежде чем писать чушь,по интересуйтесь из-за чего блокада.между Украиной и Польшей был подписан договор о выдаче определённом количестве разрешений на грузоперевозки и на установлении единого тарифа,и вдруг Украина в 2 раза сократила разрешения для поляков и снизила цены.соответсвенно польские фирмы начали нести огромные убытки.так что поляки поступили правильно и блокада будет усиливаться и поезда не помогут.Зеленский пытался всех переиграть,но подставил Украинский бизнес.

Адказаць
+1 +
Marek, 16:09, 8.12

Уважаемый "PETER, 8:25, 8.12" кому Вы все это здесь рассказываете... ? Я Вас умоляю...

Адказаць
+32 +
Евген, 22:22, 7.12

Почитайте про организатора этой блокировки. (спойлер - это запутинский фашист)

Адказаць
+7 +
вася, 23:56, 7.12

при желании это всё заканчивается за несколько часов, спросите у белорусского омона.

Адказаць
+23 +
Сажыч, 22:00, 7.12

Украіцы вельмі крэатыу́ны народ👍👏👏👏💪💪💪

Адказаць
-3 +
Радэк, 22:20, 7.12

Ага.
Балтуны із ЗМІ вось і Разпавялі усем.
Балбатун - знаходка для шпіёна
Ну, цяпер заблакуюць і чугунку. Цераз тры дні Будзе агульная і поуная блакада Украіны.
Ресее ужо нават і ня трэба бамбіць масты і бальшакі на кардоне паміж Рэччу Паспалытай і Украінай для блакады дапамогі. Да і той дапамогі тож ужо майжа ніема.

Адказаць
+14 +
Класс, 22:01, 7.12

Одесситы в США и не такое придумывали...)))). Украинцы молодцы!!!

Адказаць
+4 +
123, 22:41, 7.12

Гэта ўсё лячэнне сімптомаў. У чым супярэчнасць з палякамі? Камісію для правядзення перамоваў украінцы ўжо стварылі?

Адказаць
+10 +
), 22:01, 7.12

Сууупер

Адказаць
+2 +
Костя , 22:08, 7.12

Это всё полумеры. Решается все гораздо проще -многомиллиардный иск к правительству Польши в суд ЕС,а затем пускай правительство Польши решает с кого взыскивать за ущерб

Адказаць
+13 +
123, 22:40, 7.12

Неправільна судзіцца з тым, хто табе дапамагае. У чым супярэчнасць? Дамаўляцца не спрабавалі? Ну хоць камісію для перамоваў стварылі?

Наперадзе перамовы і галасаванне па ўступленню у НАТА і Еўразвяз. Вот тут і можна патрэніравацца ў пошуку ўзаемавыгаднага паыходу. Інакш можна забыць пра НАТА і Еўразвяз.

Адказаць
+2 +
pociągi, 23:04, 7.12

следующие в очереди ... поезда ... наверное

Адказаць
+18 +
вася, 23:55, 7.12

главное, что на белорусской границе ничего не блокируют. мне кажется ситуация более чем наглядная кто про что.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны