2 May 2024, Thursday, 3:07
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories
Comments 15
+62 +
леха , 9:16, 27.02

Прав Николай Викторович на все 100%

Reply
+40 +
Даймонд, 9:31, 27.02

Умница, Николай Викторович. Настоящий Политик и Человек. Чувствуется, что он из военных...

Reply
+45 +
лесовик, 9:38, 27.02

Правда жизни. Партизанские отряды у оккупантов не регистрируют. Что на Донбассе, что в Беларуси

Reply
+44 +
Интычмент, 9:42, 27.02

А ОПГ получит то, что сама добивалась - сплоченность народа. Надоело уже играть по их правилам.

Reply
+44 +
Играли с огнём 25лет, 10:03, 27.02

Становление беларусов, как нации проходило в условиях постоянных войн и перманентной оккупации территории страны. Поэтому подполье и партизанская тактика в генах. То, что на поверхности тихо ни о чём не говорит! Внутри давно закипает холодная ярость. Каждый .....на заметке. Издевательство над народом всегда было смертельно опасным занятием!

Reply
+32 +
19.12, 10:05, 27.02

Волат беларускага народу

Reply
+21 +
Сяржук, 10:37, 27.02

Я з Мікалаем! Змаганне, толькі змаганне за свае правы, за людскае жыццё, за мову, сапраўдную гісторыю, культуру. Само гэта не прыйдзе ніколі.
Без змагання апынімся ў ненажэрнай пашчы расеі.

Reply
+10 +
сож, 10:39, 27.02

"Ў еднасьці народа - яго свабода."

"Возера разбушуецца - берагі змые,
народ паднімецца - хана зрыне."

"Што лёгка нажываецца - тое лёгка губляецца."

казахскія прыказкі.

Reply
+31 +
владимир, 10:49, 27.02

Очень соглпсен со Статкевичем - идти к вражескому правительству за регистрацией с указанием списка своих членов организации- это действительно как к немецкому коменданту во время войны идти реги- стрироватьсяс указанием данных подпольщиков -ведь уже давно известно что власть вражески относится к своему народу Молодец Статкевич-умница-тебя я очень уважаю Я пенсионер- образование-высшее и вижу эту правительственную банду в нашей жизни

Reply
+18 +
Siaroza, 10:55, 27.02

Разумна разважае Мікола! Толькі не да ўсіх даходзяць простыя ісціны аб імпэрскай Расеі, тупой дыктатуры і нашай беднасці ды адсталасці.

Reply
+5 +
vir, 12:14, 27.02

Так. Выдача "Аусвайса" (ausweis - як і пры немцах) - гэта тое, што адрозьньвае чалавека ад сьвіньні ці дакладней - "аусвайс" засьведчвае прыналежнасьць да сьвінства.
"Аусвайс" есьць допуск ("пропуск") да сьвінячага карыта.

Reply
+6 +
Это не партии, 12:41, 27.02

Это не партии, это кремлевская агентура же.

Reply
+2 +
Жаль!!!!!, 12:52, 27.02

Очень жаль, но Светлана Калинкина тоже, по ходу, получила свой ausweis. Нельзя бояться блокировки раньше времени. Это показал опыт. Но для этого надо говорить правду и не давать шавкам грызть людей в твоём доме.

Reply
+2 +
ЛІТВІН, 14:29, 27.02

Вельмі слушная тактыка партыі сп.Статкевіча. Дзейнасць зарэгістраваных апазіцыйных партый можна параўнаць з жыццём людзей, адбыўшых свой тэрмін зняволеньня і якія знаходзяцца па месцы пражывання пад надзорам міліцыі. Шаг, зроблены ўлево, ці ўправо, расцэньваецца як парушэнне,з магчымым вяртаннем у казённы дом. Магчыма, такая дзейнасць некаторых лідараў апазіцыйных партый іх задавальняе,але ж мы ўжо стаміліся і дапамагаць,і чакаць перамен. Думаю,што тактыка паўлегальнай палітычнай дзейнасці дае лепшы плён і, адначасова, абцяжарвае дзейнасць марыянетачнай уладзе.Ў гэтым сэнсе, дзейнасць партыі БСДП сп. Статкевіча параўнальная з ХАРТЫЯ-й сп.Наталлі Радзінай. За гэта ВЯЛІКІ ДЗЯКУЙ усім.

Reply
+2 +
Егер, 20:50, 27.02

Мікалай Віктаравіч, так сама удзеляйце ўвагу і кіруйце прадстаўнікамі дэмакратычных сіл у абласных гарадах, гэта немалаважна.

Reply