18 мая 2024, суббота, 11:11
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 11
0 +
penni, 14:56, 13.03

Надо объединение нации, проживающие в Беларуси (русские, белоруские, украинцы и др.) Может победить. Но не идеи Позняки ( свои нации), а неповторение в 1994 г

Ответить
0 +
stahen, 16:31, 13.03

penni
маешь рацыю дзядзька. галоўнае, не забывацца, што гэта не расея

Ответить
0 +
Sorok, 17:33, 13.03

Отсутствие ответа от исполкома нужно рассматривать как согласие, поскольку это есть конституционное право.
Принять такое решение и в нужный срок оповестить исполком.

Ответить
0 +
Алег, 18:02, 13.03

Да нафига спрашивать то,поставили в известность и достаточно.Пойдём куда хотим!

Ответить
0 +
Александр, 19:03, 13.03

Борщевский должен стать лидером страны в кризисное время.

Ответить
0 +
stbatya, 19:48, 13.03

Все активисты , организующие акции ,хорошо знают , что ответ Мингорисполкома будет разослан им за 5 дней. И какой он будет - все мы знаем. Только движение в одном направлении всех беларусов может привести к положительному результату!
Жыве Беларусь!

Ответить
0 +
Алесь Квачинский, 21:07, 13.03

так скажите наконец народу куда идти?!!
или как обычно никто не будет знать где собираться...

Ответить
0 +
я !, 22:54, 13.03

куда идти ,что брать.не так много времени,а инфо -ноль.прийти и потолкаться?надо что-то серьёзнее мегафонов.

Ответить
0 +
SergNev, 23:37, 13.03

я !, 22:54, 13.03
Собираться нужно у Академии Наук.
Ну а брать с собой как можно больше друзей. Будем праздновать День Воли!

Ответить
0 +
Работник, 1:17, 14.03

А проводилась ли встреча с работниками того же МАЗа???Что сделали эти товарищи,что бы люди вышли?Они подходили к проходным заводов??

Ответить
0 +
Korj, 13:27, 14.03

«Прайшло 37 дзён, як мы падалі заяўку ў Менгарвыканкам...
...і больш НІЧОГА НЕ РАБІЛІ! Ня створаны аргкамітэт, я ня бачыў аніводнай улёткі, аніводнай наклейкі, НІЧОГА! Навошта БНФ падаваў заяўку, калі не зьбіраўся агітаваць? Усе павінныя праз Інтэрнэт даведвацца? Дык навошта вы патрэбныя, га? Навошта нам гэтая партыя, якая нібыта бярэ на сябе арганізацыю і больш нічога ня робіць?!
Возьмем да веры, што pbnf.org вырашыла агітаваць у Інтэрнэце. Заходзім на іхны сайт і што ж мы там бачым? Можа падрыхтаваную улётку, якую можна раздрукаваць і раскідаць па скрынях суседзям? Можа быць хаця ж бы заклік на акцыю? НЕ! Хочам даведацца калі акцыя і дзе - заходзім на адзіную навіну пра акцыю - бачым там лаянку на Мілінкевіча, але часу і месца сходу ня бачым!
Як жа вы надакучылі!
"Працоўныя МАЗа не ведаюць, куды Лукашэнка пусціць 500 мільёнаў даляраў раейскага крэдыту"
...таму што ніхто з вас не пайшоў на МАЗ з улёткамі, нават не падрыхтавалі іх! І гэта ж кажа Івашкевіч, былы рэдактар газэты "Рабочы" - дзе вашая газэта? Яна зара' патрэбней за ўсё, але ж вось няма яе, ёсьць толькі надзьмуханьне шчокаў!

Вінцук Вячорка акрэсьліў лёзунгі, пад якімі плянуецца шэсьце 25 сакавіка: “Зьявіўся новы кірунак рэпрэсіяў. Безумоўна, мы будзем казаць...

Оооо! Як жа вы надакучылі са сваім "казаньнем" за столькі гадоў! Ужо 21-е стагодзьдзе даўно, а вы ўсё як у 89-м "працуеце"! Ведама, у канцы 80-х, пачатку 90-х паўсюль людзі праглі праўды, схаванай ад іх камуністамі. У кожным мікрараёне, ля вялікіх крамаў і прыпынкаў, памятаю, зьбіраліся людзі паслухаць праўду, як толькі нехта з БНФ пачынаў яе казаць. АЛЕ ГЭТА БЫЛО 20 ГАДОЎ ТАМУ! Ну што ж вы як сфэксы да гэтага дачапіліся, ды яшчэ са старасьцю бюракратычны маразм прыйшоў. Кожны раз - усе па чарзе, як з маўзалею буровяць і буровяць! НІКОМУ ВЫ НЕ ЦІКАВЫЯ! Што вас 20 чалавек выступіць, бо кожны ж хоча нікому пакрасавацца, гэта толькі стамляе кожны раз! Вас усяроўна нячутна праз ваш кволы мэгафоньчык, бо да гукаўзмацняльнікаў на праспэкце, як у 91-м, вас ніхто не падлучыць, дый няма ўжо тых узмацняльнікаў. Тыя, хто прыходзіць, і бяз вас усё ведае, што вы хочаце сказаць і што вы сказалі год, два, тры, чатыры, пяць таму, бо адное і тое ж кажаце - дык навошта гэта? Навошта гэтая пародыя на Брэжнева?
Думаеце, нехта новы прыйдзе? З чаго? Можа па заводах ходзяць агітатары, можа ўлёткі распаўсюджваюцца, можа налепкамі горад пазаклеены?! Не, усе хто трэба, як вы лічыце, прачытаюць у газэтах ды Інтэрнэце! Дык яны і тое, што вы сказаць хочаце 100 разоў ужо там прачыталі!
Вось напісана "акрэсьліў лёзунгі" - лёзунгі, гэта на расьцяжках, плякатах, іх выкрыкваюць. А вашая гаварыльня - гэта пародыя на маўзалей.

Маю надзею, што пакуль няўдалыя гэронтакраты будуць бухцець, моладзь павядзе шэсьце!

Ответить