29 марта 2024, пятница, 4:46
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики

Касю Галицкую приговорили к 10 суткам ареста

7

В суде Московского района в 9 утра началось рассмотрение административного дела Каси Галицкой, которая "тайным образом" пропала 17 июля из помещения Дома Правосудия в Минске.

Комментарии 7
+2 +
врут, 11:08, 18.07

спецназовцы
что такое спецназовцы
есть такое подразделение?
или это милиция себе такую кличку придумала

Спецназ это войска специального назначения

а милиция? это войска?

Ответить
+5 +
Галичина, 11:37, 18.07

а милиция? это войска?
=================================================
Для Лукашенко - да. Це війська проти народу.

Ответить
+3 +
Роман Петрович, 11:41, 18.07

Мотыль такая мотыль...Ничего нового. Торжество маразма да тупости и победа идиотизма над разумом.
К куче д*рьма испытываю уважения больше, чем к фигурантам процесса со стороны обвинения да судебной системы.

Ответить
+4 +
Чегеварвар, 11:52, 18.07

Административное дело (арт.17.1 КоАП РБ) рассматривала судья Татьяна Мотыль. Свидетелями по делу выступили спецназовцы Евгений Бородач и Дмитрий Тарашкевич.
=========================================================
Эх, Матыль, Матыль.. Палётаць табе ў пошуках паратунку прыйдзецца нямала. І ня апякчыся ўжо ня атрымаецца.
Дзе прытулак шукаць паляціш, калі прыйдзецца? СашаРэзідэнт у свой самалёт ўсіх Вас ня возьме. І не таму, што вы ўсе туды ня ўмесьціцеся. А таму, што яму на вас, роўна як і на нас, наср*ць.
Падашся ў казармы да гэтых двух малпаў, спадзяючыся на тое, што яны цябе абароняць? Дарэмна, бо ім на самой справе таксама на цябе наср*ць. Ім бы свае тоўстыя азадкі ўратаваць.
Думай лепей, каму ты патрэбная? Думаеш, сроднікам тваім? Можа, покуль і так, але як толькі яны даведаюцца (а мы гэтаз зробім абавязкова) пра тваю сапраўдную "працу", то мала хто зь іх не захоча плюнуць табе ў лыч. І рабіць гэта будуць больш шчыра, чым мы - бо ты зганьбіла іх.
Думаеш схавацца ў Расеі? Гэта ня так проста, як табе можа падацца на першы погляд. Да таго ж невядома, што зь ёй будзе праз 5 год - крэмлядзі давялі яе да таго ж, да чаго СашаДайціДзенех давёў Беларусь, і апазіцыі там больш, чым жыхароў у Беларусі. Ці не захочуць тыя ж рускія самі парваць такіх, як ты? Альбо чаму яны хацяб ня "маякнуць" нам, дзе ты хаваешся?
Матыль, Матыль..
Ты сама абрала свой шлях і сама далучылася да мразі, а не да сьвятла.
Ляці сабе ў цемру, дзіўны матыль..

Ответить
+3 +
Нина, 11:53, 18.07

Казалось бы, уже давно в мировой литературе даны прекрасные определения режимам наподобие лукашенковского, всё жевано-пережёвано, только прочитай о том, что было, и проанализируй, что происходит сейчас. Многие страны прошли через это и потом нашли в себе мужество признать ошибки, раскаяться и высмеять ненормальных лидеров, заблуждения тысяч или миллионов граждан. А вот в Беларуси всё никак народ не очнётся от летаргического сна и на сложит 1+1.

Ответить
0 +
eXpe, 16:15, 18.07

Когда за нецензурную брань осудили глухонемого, что говорить про возможность ареста говорящей девушки! Хорошо, что пока не находят в карманах марихуану и патроны. А ведь могли бы! Нашим органам любые чудеса подвластны!

Ответить
0 +
гудвин, 18:17, 18.07

Даа,как тут не выразиться, да еще и нецензурно.Не диво что у нас даже глухонемые в голос эту власть нецензурно ругают.

Ответить