10 траўня 2024, Пятніца, 14:17

Уладзімір Пірог: Глеб упершыню сышоўся з БАТЭ па розныя бакі барыкады - і перамог

АЛЯКСАНДР ГЛЕБ

Спартыўны аглядальнік - пра перамогу «Іслачы» над БАТЭ.

Аглядальнік «ПБ» Уладзімір Пірог у газетным матэрыяле прэпарыраваў сенсацыйную гасцявую перамогу «Іслачы» над БАТЭ (4:2).

- Нядзельная рэальнасць балюча прыбіла БАТЭ да зямлі. З хуткімі галамі гасцей у пачатку кожнага з таймаў. З бардаком у гаспадарскай абароне і бенефісам Макася, галопам, насілася па чужых тылах. З адной выніковай і двума перадгалявымі перадачамі Глеба, які эфектна выйшаў з ценю пасля перапынку. Ён упершыню сышоўся з БАТЭ па розныя бакі барыкад - і перамог, калі для яго фактычна роднага клуба гэта было трэба, як паветра.

Атрымліваецца «Іслачы», якая вядзе барацьбу за чацвёртае месца, было больш патрэбна, калі вясёлая каманда спадабнілася на феерычны камбэк з рахунку 2:1. А рэйд яе капітана (адчуўшы важнасць моманту, рашэнне аддаць павязку Глебу прыняў яшчэ больш ветэраністы Шагойка) на 47-й хвіліне - з дастаўкай мяча Макасю - глядзеўся як у найлепшыя гады! А стараннасць у атацы Янсане, стрэл якога быў пераможным, даўно вядомая. Ды і статыстыка абаронцы Стывена па сістэме «гол плюс пас» таксама выклікае павагу. Запярэчыць на гэта ў другім тайме «жоўта-сінія» не змаглі нічым: піць баржомі, як і рабіць замены, было позна...

Тым часам Глеб, які зрабіў сваю справу, датэрмінова сышоў на лавачку пад апладысменты барысаўскіх балельшчыкаў. Шкада, потым сышоў і ад адказаў журналістам, што прагнулі зносін. «Хлопцы, прабачце - без інтэрв'ю. Ну шчыра», - прыклаўшы руку да сэрца, сказаў «воўк» Алекс, які відавочна меў у душы змешаныя пачуцці.