25 апреля 2024, четверг, 14:42
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 8
0 +
ryhorauna, 16:42, 15.03

Гэта падсудная справа - як і ўсё, што робіцца апошнім часам у раёне Нямігі і ў іншых месцах.
Нядаўна, напрыклад, адкапалі чалавечыя косьці на будоўлі праваслаўнага духоўнага цэнтра (ці як яно там называецца) каля праваслаўнага (цяпер) Кафедральнага сабора і касьцёла сьв.Язэпа. Куды іх павезьлі - невядома.
Труны з касьцямі адкапалі каля Залатой горкі - таксама будоўля - нейкі гараж ці то стаянка. Таксама лёс чалавечых парэшткаў невядомы.
Кажуць, гэтую зямлю разам з касьцямі завозяць на новабудоўлі - робяць насыпы...

Ці не пара завесьці крымінальную справу - супраць незаконнага разбурэньня нацыянальных і сусьветных гістарычных каштоўнасьцяў, супраць апаганьваньня пахаваньняў, супраць зьдзеку з трупаў, нарэшце?..
Сабрацца людзям - вядомым, аўтарытэтным, сьпецыялістам... Аб'явіць, у які дзень прызначанае паседжаньне суда... Упэўненая - прыйдзе маса народу...

Ответить
0 +
nik_K, 17:13, 15.03

Утописты....... Верите что государство будет судиться с самим собой? Что с ментами что со строителями.......

Ответить
0 +
А, 19:54, 15.03

Быдло у власти.

Ответить
0 +
Уладзь, 15:53, 16.03

Божа, колькі мы будзем трываць гэтых нелюдзяў???

Ответить
0 +
Сергей, 19:58, 16.03

То же самое было в Гродно в 2003-2004 годах, когда начали расширять стадион "Неман", который был построен в 60-е годы на месте еврейского кладбища. Кости развезли по всему городу, на подсыпку дорог, но властям за это ничего не было, никто из начальников не пострадал.

Ответить
0 +
Хренов Е.Е., 20:41, 16.03

Красоты и ценности немного. Вся ценность у кого-то лишь в том, что это бывший еврейский квартал.

Ответить
0 +
Светлана, 11:03, 17.03

Дело не в том чей это квартал, а в том что это наша история. Кстати с утверждением по поводу еврейского квартала тоже можно поспорить. Небывает народа без языка, истории и культуры. Язык отобрали, историю переписали и разрушили, культура в загоне. Халезин со своим театром восхищает Лондонцев не нас, потому как здесь за присутствие на его спектаклях сажают. Но я бы не сказала что сильно удивлена. Если попы могут без зазрения совести творить такое в центре города, то почему должны смущаться остальные? Не верю я что простое ООО могло пойти на такое.

Ответить
0 +
Александр, 14:24, 17.03

Стереть с лица земли все наследие! Даешь ледовый дворец в цетре Минска!

Ответить