18 мая 2024, суббота, 20:56
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики

Оппозиция выбирает Площадь

22

Сегодня в Беларуси основной день голосования на так называемых «парламентских выборах». За всю историю современной Беларуси это будут самые безальтернативные «выборы» -- на одно место в «палате представителей» претендует всего 2,4 кандидата. В 17 округах «выборы» безальтернативные -- с одним ставленником властей. Количество округов без демократических кандидатов -- 40.

Комментарии 22
0 +
Воин, 10:05, 28.09

Побольше бы людей имеющих имя высказалось здесь.А еще желательно что-бы они видели в этом смысл.

Ответить
0 +
lena, 10:24, 28.09

skol'ko vyskazyvat'sa mogno!!! VYHODIT' UGE NADO!!! DRUGOGO VYHODA NET!!!

Ответить
0 +
babulya, 10:41, 28.09

Я, старая ваша бабушка, очень прошу молодежь - приходите все на площадь!!!
Хотя бы раз поднимите высоко ваши светлые умные совестливые и нетрусливые головы!
Покажите не только этим ничтожным лохам, сидящим по теплым кабинетам, но и всему МИРУ - МЫ, БЕЛАРУСЫ, НЕ ХОТИМ БЫТЬ РАБАМИ ЦАРЬКА-КОЛХОЗНИКА!!!
"Малады фронт" - ваш авангард!!!

Ответить
0 +
.., 12:46, 28.09

Хватит сидеть у мониторов и заочно поддерживать протестующих ! Можно же хоть на пару часов задницу оторвать и прийти ?!
Люди приедут даже из других городов и областей, некоторым ехать по несколько часов. А минчанам лень полчаса проехаться в автобусе\троллейбусе ?
Когда были протесты в будние дни да ещё в 12.00, то, конечно, люди были на работе\учёбе. Но сейчас выходной и возможность прийти есть у большенства.

"Встань, страх преодолей,
Встань в полный рост,
Встань на земле своей
И достань рукой до звёзд !"

Хватит быть рабами ! Единственный хозяин в стане - это народ, а не клан колхозников и силовых стуктур.

Ответить
0 +
Фрабел., 12:59, 28.09

Чаму беларусы такія абыякавыя да сябе,да сваёй будучыні? Чаму ў народа няма абурэньня пасля 14 гадоў здзека і прыніжэньня? Чаму беларус не бачыць абразы ў гэтым? Чаму не адчувае,што яму плююць у твар? Чаму ён,уціраючыся думае,што гэта так - дожджык?
Беларусы шмат страцілі,мы так далёка ад чалавечага жыцця. Як цяжка даганяць,калі так спазніўся...
Адказы на гэтыя ЧАМУ відавочныя - не ведаючы сэнса слова "дэмакратыя",не ведаючы смака СВАБОДЫ і вынікаў дэмакратыі,беларус не мае мэты і стымула за тое бароцца, для яго гэта абстракцыя,
вось не падаюць бомбы,няма вайны і добра.
14 год добра... Тыя ж студэнты,якія ў той жа Францыі ёсць вельмі актыўнай і салідарнай часткай грамадства,вельмі добра ведаюць і адчуваюць любую пагрозу
іх СВАБОДЫ,іх дэмакратычнага жыцця,і яны
калі трэба разам салідарна рашуча ўздымаюцца на барацьбу за ЛЕПШАЕ. А нашы
студэнты,як стада баранаў адпрацавалі адсодкі датэрміновага галасавання,прычыны вельмі "пераканаўчыя"- адпускаюць нас на выходныя,паеду да дому адпачну. А што казаць пра іншых... Нешта чалавечае страчана намі, недзе ў нутры, калі чалавек не абураецца на абразу,калі ён проста яе не адчувае. Калі беларуса запрашае праўладны кандыдат на сустрэчу і гоніць прэч канкурэнта ад апазіцыі з зала,
беларус не бачыць,што яго абражаюць і прыніжаюць, бо ты ж Чалавек і жадаеш паслухаць і іншага, параўнаць і выбраць лепшае, а вось гэтыя чынушы вырашылі ўжо за яго, а беларус маўчыць - яму не патрэбна іншае, беларус не бачыць тут небяспеку сваім дзецям і яго будучыні,калі
няма вабару, ён не ўстане абурыцца гэтым.
На ПЛОШЧУ выйдуць Людзі-Беларусы,тыя каму
неабходна,як глыток паветра,СВАБОДА,тыя хто маюць Чалавечую годнасць,тыя,хто не можа не выйці,бо як ён потым будзе глядзець сабе ў вочы ў люстэрка, як ён будзе сябе паважаць.? І пакуль будзе ПЛОШЧА
і Беларусы на ёй - ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ !!!

Ответить
0 +
Vitazhenec, 13:26, 28.09

"Час!"

Ответить
0 +
сашуньчик, 13:42, 28.09

Очень огорчен что не могу попасть в Минск(повредил правую руку)!
Чем я могу помочь на месте?

Ответить
0 +
Константин, 13:57, 28.09

Дождитесь хотя бы фальсификаций,а то прямо сразу - протестовать !

Ответить
0 +
lena, 14:13, 28.09

GOSPODI!!! KOGDA GE BELARUSY SEBIA LIUDMI TO POCHUVSTVUIUT???
CHTO NADO ESCHE SDELAT' TIRANU CHTO BY VY NA PLOSCHAD' VYSHLI???

Ответить
0 +
1, 14:24, 28.09

Неужели все струсили?

Ответить
0 +
Алесь, 15:04, 28.09

Я уже собираюсь. Встретимся на Площади.

Ответить
0 +
Anatoli, 15:14, 28.09

Встречаемся на Площади !! :) Я из Москвы приехал высказать свое мнение об этих "выборах"!

Ответить
0 +
Reagan W. R. (USA, Washington D. C. the White House), 15:41, 28.09

Свободной Беларусии - БЫТЬ! 20:00 на Площади!

Ответить
0 +
Валера, 16:08, 28.09

Буду!!

Ответить
0 +
Вик, 16:11, 28.09

будем на Площади

Ответить
0 +
_)_, 16:23, 28.09

а мне скоро уже выезжать.Смолевичи за байкот кленусь не один мой друг не пошёл ны выборы

Ответить
0 +
Д, 16:44, 28.09

Мои все тоже не ходили голосовать

Ответить
0 +
Kazis, 17:01, 28.09

Убачымся на плошчы!

Ответить
0 +
Mike, 17:09, 28.09

Gan'ba!!! Vse na ploschad' i ne uhodit' ottuda do otstavki luki!

Ответить
0 +
d, 17:19, 28.09

JOIN US!! ON THE 28TH OF SEPTEMBER, KASTYS KALINOYSKI SQUARE AT 20:00!! BELARUS IS WAITING FOR YOU!!

Ответить
0 +
госць, 18:44, 28.09

и я уже собираюсь

Ответить
0 +
Siarzhuk, 19:11, 28.09

Uzho poba4. Vuda i sciah z saboj. 20:00.

Ответить