2 мая 2024, четверг, 2:34
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 17
0 +
Possessed, 11:43, 13.07

Нашли чему пугать, пострижен в войска без каких-либо законных оснований, постоянные аресты, задержания оппозиции, избиения. Хуже физического насилия только психологическое, чем они сейчас и занимаются.

Ответить
0 +
Здань, 12:20, 13.07

Структура паказвае свой антыбеларускi акупацыйны характар. Спадарства , а цi патрэбна нам такая амiя ?

Ответить
0 +
amateur, 12:22, 13.07

уроды российские

Ответить
0 +
Sergey, 13:01, 13.07

Франак - респект!!!!

Ответить
0 +
Алесь, 13:40, 13.07

Франак, трымайся!

Ответить
0 +
vouk, 13:41, 13.07

І мой рэспэет таксама. Але вось цікава, ці існуе армейскі Статут на беларускай мове і ці сказана там што-небудзь пра выкарыстанне беларускай мовы?
Гэта самае важнае пытанне, ад гэтага залежыць, ці варта Франэку настойваць на сваім.

Ответить
0 +
Nik, 14:03, 13.07

молодец, держится солдат! Потом, с уважением будут вспоминать!

Ответить
0 +
Несьцерка, 14:24, 13.07

ФРАНАК,
супраць цябе тыповыя зьдзічэлыя блазны. Яны не разумеюць, што САМІ падпадаюць пад артыкул. Засьведчы, альбо запішы іхныя сатанінскія стогны на схаваны мікрафон і падай у суд (у Страсбур і г.д.).
ТРЫМАЙСЯ. На цябе глядзіць вольная Бацькаўшчына. Ты робіш гісторыю!
Удач!

Ответить
0 +
rewer80, 14:44, 13.07

to vouk,
а какое это имеет значение? априори у нас юридическое верховенство Конституции перед любыми иными нормативными актами...

Ответить
0 +
I-23, 14:56, 13.07

Идеолог военной части В. Игнатик поддержал прапорщика, сказав, что при следующем неподчинении приказам дело молодежного активиста передадут в прокуратуру
Пусть передают. Я думаю, что даже нынешняя прокуратура ничего не сможет выдумать и сочинить по поводу использования белорусского языка. Наооборот, интересно как Василевич и Ко будут выкручиваться из ситуации в которую их втянут дуболомы в погонах.

Ответить
0 +
vouk, 14:57, 13.07

Я патлумачу. Калі ніякіх законадаўчых актаў на ўжыванне бел мовы у войску няма, дык Франак можа яе ужываць на тых падставінах, что гэта - яго родная мова, падкрысліваючы усю недарэчнасць "двухмоўя". Калі ж яны ёсць, дык трэба паводзіць суадносна з імі, бо інакш - гэта будзе проста "дзяцінства" і акрамя непрыемнасцей для сябе нічога не атрымаецца.

Ответить
0 +
vouk, 15:45, 13.07

rewer80, 14:44, 13.07
to vouk,
а какое это имеет значение? априори у нас юридическое верховенство Конституции перед любыми иными нормативными актами...

Канстытуцыя у нас ігнаруецца па больш прынцыповым пазіцыям. У гэтым жа выпадку яна абыходзіцца з лёгкасцю. Прафесійныя абмежаванні на выкарыстанне мовы могуць існаваць і гэта не пярэчыць Канстытуцыі.(Уявіце сабе авіядыспеччара, які будзе адстойваць свае кантытуцыйныя правы перадаваць загады пілотам на роднай мове). Яму могуць сказаць, што у вольны час ен можа карыстацца роднай мовай, але пры выкананні службовых абавязкаў ен павінен ужываць тую, якая прадугледжана Статутам.
У любым выпадку трэба ведаць меру сваёй праваты, калі нешта адстойваеш.
Падбухторваць лягчэй за усе, дастанецца ж Франэку..

Ответить
0 +
Хлор, 16:41, 13.07

Козаки, Пискуны и Игнатики НЕ «не любят» белорусский язык,они его не знают.Уверен,что они не знают и русский,равно как и все прочие языки.Единственный язык которым эти убогие владеют – мат.ОН единственное их знание.Позор армии в которой руководят тупые отбросы.Благодаря им армия превратилась в выгребную яму.

Ответить
0 +
Анатол, 17:55, 13.07

Франак малайчына! Так трымаць!

Ответить
0 +
нешта..., 20:04, 13.07

Франак малайчына!

Ответить
0 +
Артём, 21:41, 13.07

Franak, trzymaj sie! Polska tez z toba!

Ответить
0 +
Павал, 0:44, 14.07

Жыве Беларусь!!!

Ответить