7 мая 2024, вторник, 21:59
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 9
0 +
Стабiлizetz, 9:44, 11.05

Может хватит уже "помогать" словами и резолюциями? Не пора ли помогать делами ? Ах, ОБСЕ "не занимается сменой режимов". Тогда почему Европа продолжает помогать диктатору ??? Кредиты, другая финансовая помощь(макроэкономическая,итп). Это тоже самое, как если бы Израиль (существуя в то время) давал кредиты нацистской Германии. А Швейцарцы давали - отмыться до сих пор не могут.
ОБСЕ ведь уже признала(!) отсутствие подвижек и возможности гражданского общества что либо изменить.

Я о том, что не пора ли всем, и политикам, и журналистам, поднять вопрос О ПРЕКРАЩЕНИИ ФИНАНСИРОВАНИЯ ДИКТАТОРА.

Конкретные шаги, по мере убывания значимости:
- блокирование любых дальнейших програм МВФ для луканомики
- блокирование любой финансовой помощи режиму
- блокирование кредитования РБ частными банками ЕС
- отзыв или понижение до минимума всех кредитных рейтингов (произойдет автоматически, если будут сделаны 2 из 3 п.п.)
- запрет на инвестирование в диктатуру (покупку акций, итп)

Ответить
0 +
amateur, 10:17, 11.05

Нават тут неяк прасунулась! Дзякуй АБСЕ, у рэшце.

Ответить
0 +
ukguy, 10:42, 11.05

За счёт статуса диктатора, все давят на interest rate по кредитам, им это выгодно. Кредитование будет продолжаться.

Ответить
0 +
рр, 12:00, 11.05

Все равно голос журналистов был услышан, чему можно только порадоваться.

Ответить
0 +
achbeta, 12:17, 11.05

До тех пор пока ОБСЕ и Америка будет плясать под российскую дудку это будет продолжаться. Неужели не видно?

Ответить
0 +
werthvfy, 12:18, 11.05

стабилизец а про российские денежки не забыл. их то и львиная доля. какой там еще ес. экономист ты никудышный как и политик впрочем.

Ответить
0 +
просто я, 12:51, 11.05

мы столько раз слышали эти "ну-ну-ну,Лукашенко" и видели,как ему грозили пальцем.может,хватит уже? покажите действиями,что вы что-то значите и что-то можите

Ответить
0 +
Несьцерка, 13:37, 11.05

Хочацца пажадаць шаноўным беларускім журналісткам здароўя, шчасця, усялякага дастатку на іхным гожым жыцьцёвым шляху і ў змаганьні з кашчуннай несправядлівасьцю на Радзіме.

...Але цяпер становіцца ўсё больш відочным, што мы - усе дэмакратычна-настроеныя беларусы ВЫРАСЬЛІ і - выйшлі на такі ўзровень (прыватнага) меркаваньня і (агульнай) інфармаванасьці, калі нашым ворагам становіцца не толькі нацыянальная трагедыя Беларусі, але і канкрэтная трагедыя усёй Эўропы.
Гэта ўжо "гудзіць у нашых нервах" - што людцы, якія маюцца быць заклапочаныя наперш справядлівасьцю, афіцыялы-чыноўнікі Эўропы, будуюць з намі адносіны не на глебе (сьвяшчэннай) сумленнасьці, але на глебе нейкай мёртвай статыстыкі: "...а сколькі кампутараў у вас забралі, а што яны сказалі, а калі яны абяцалі аддаць кампутары..."
Каб правільна пераняць сытуацыю, важна прыняць наступнае:
ЯНЫ ТАК БУДУЮЦЬ АДНОСІНЫ І ПАМІЖ САБОЙ!!!
І ДОМА І НА ПРАЦЫ!!!
(Расейскі) газ атручвае, а калі абагравае - то закалыхвае камфортам і “ўсяленскай” безатказнасьцю).
Натуральна, Эўрачыноўнікі гэта адукаванейшая квецень сваіх народаў (Гэрманіі, Францыі, Брытаніі...) І там., там лепшых НЯМА - як Большасьці, як культуры, як народнай рысы-традыцыі, як носьбітаў каштоўнасьцей жыцьця. У нацыянальным жыцьці народаў Зах.Эўропы гэты холад фармалізму чаргуецца і сумяшчаецца толькі (горычам) жарсьцей унутры краін. У ІХ НЯМА ЗАЛАТОЙ СЯРЭДЗІНКІ (мэнтальнага, маральнага стану), якая адкрываецца сумленнаму чалавеку, які пападае ў Беларускую сытуацыю (зьлева зьвер-раша, справа эўра-каша).
Таму трэба прыняць як аксыёму, што адчуўшы сябе дасканала-свабодна, сумленна, мы пападаем на харызматычны (БІБЛЕЙСКІ!) фронт усяго Сьвету, дзе такіх людцаў адзінкі, а адпаведная культура (сумленнага маналіту, нераздвоенасьці) толькі пачынае афармляцца.
Зыходзячы са згаданага, для правільнага кірунку трэба сапраўды анёльскае цярпеньне і сьвядомая ПРАЦА з гэтым эўра-блудам. Ды калі прыгледзецца, яно як "лёд", што ужо не такі і "тоўсты", бо зь ім змагаецца сэрца і самаго заходне-эўрапейскага чалавека і гэты лёд ўсё больш танее, бо чэрствасьць "лядніком" пакрывае не толькі растучую беларускую дэмакратыю, але і цэлыя дзяржавы Зах. Эўропы.
Нам трэба -
Адказваць папулярна і шчыра, без апломбу на іхныя пытаньні, інфармаваць, працаваць з эўрачыноўнікам роўна на яго ўзроўні, але разам з тым грунтавацца, мець (трансцэндэнтны) пасыл, цяпло УСЁЙ ПРАЎДЫ - вось што прынясе найбольшы плён.
Не “ныць”.
Не зыходзіць на яго утылітарны ўзровень (каб не скуксіцца), але і не ганарыцца, не фанабэрыцца сваім маральным пераўзыходзтвам - вось што прынясе найбольшы і найглыбейшы вынік для УСІХ бакоў Трагедыі пад назвай Беларусь-Эўропа (+раша).

ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ!
Багаславеньні новай Літве!

Ответить