29 марта 2024, пятница, 4:39
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 9
+24 +
zanvza, 17:06, 9.03

Жыве Беларусь, калi у нас ёсць такiя хлапцы!

Ответить
-8 +
Александр, 18:30, 9.03

А дзе вядомы?

Ответить
+5 +
tankien, 21:23, 9.03

няхай бы удакладніў, пра канцэрты менавіта якiх андэграўндных артыстаў гаворка і дзе знаходзіцца тое шырокае кола

Ответить
+7 +
Людміла, 1:09, 10.03

Вінсент, даведалася пра Вас пару гадоў таму дзякуючы вельмі станоўчым водгукам вучаніц, якія павярнуліся да БЕЛАРУШЧЫНЫ дзякуючы ВАМ. ДЗЯКУЮ і я.

Ответить
+1 +
Волат, 3:15, 10.03

Я,напрыклад,не ведаю такого выканауца.Пры тым што,паважаю хип-хоп культуру.Гэта болей падобна на модныя паветы,быть супрать улады!

Ответить
-2 +
Гнілы Рак, 3:23, 10.03

слова "сьпецыяльна" у тэксьце - гэта сакавітая ТРАСЯНКА. Сапраўды - адмыслова

Ответить
+4 +
Имя моё-легион, 8:24, 10.03

Люблю беларускую мову, але не такую.Давайце будзем карыстацца той, якую вучылi у школе мы, старэйшае пакаленне. якую ведае большасць насельнiцтва!!!!!

Ответить
+6 +
Зорка Венера, 12:14, 10.03

Няужо мы павiнны карыстацца моваю той, якая прайшла дзяржауны прэсiнг з боку СССР i ня ведае большасцi тых шыкоуных выразау, якiя, дзякуй Богу i цудоуным людзям, пакрысе вяртаюцца да нас? Альбо Вы ня ведаеце пра падзеi паскуднага 1939, калi перайначылi мову нашу, наблiзiушы яе да расейскай? Дык пачытайце! У Вiкiпедыi, дый ня толькi, пра гэта багата. А што да ведання мовы старэйшым пакаленнем, то не перабольшвайце. Мова пастаянна развiваецца, гэта я Вам, як лiнгвiст кажу! Давайце i мы разам з ёю! Тым больш, што у дапамогу створана столькi старонак у сецiве i выдадзена не адна праца, возьмем хаця б "Дзiцячую ЗаМову" Глеба Лабадзенкi! А то гэтая Вашая катэгарычнасць лянотай i нехаценнем да самаразвiцця папахвае! Р.S. Мала мову любiць, трэба за яе змагацца!

Ответить