24 апреля 2024, среда, 21:13
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 13
+45 +
Таша , 23:38, 16.01

Варвары,с таким подходом о каком культурном наследии может быть речь

Ответить
+20 +
kolas, 8:41, 17.01

Вот так и сделали коммуняки в Беларуси "Иванов ,родства не помнящих".
Потомки стукачей и вертухаев!

Ответить
+6 +
Сара Казм, 9:13, 17.01

Славяне (slavs). Слова "парадак" у славян выклікае аллергію. У гэтым праблема і у эканоміцы, і у культуры, і у палітыцы, і у навуках. Трэба выціснуць із сябе ортодоксіальнага раба. А ёсьць жа у беларусах і карані еўрапейскіх продкаў. Не ўсе ж сярод насельніцтва рафінаваныя прышлыя нашчадкі скіфа-савроматских палонных (славы) і рабоў. Выцісні з сябе раба (slave) і абудзі ў сабе дзедавы гены балта еўрапейца.

Ответить
+30 +
Ня ведаюць што робяц, 23:44, 16.01

Ну, прычына знікнення жытла і млына Бохвіцаў тут адна -матэрыял і аўтэнтыка (лістоўніца пайшла на паркет). Ўсё што гавораць мясцовыя жыхары гэта полупраўда і хітрыка. Самі дапамаглі знішчаць (сацыяльна набліжаныя да "мінскіх і брэскіх , пінскіх рабушоў) Паравая машына "Ю. Пінштча" 1905 года была выкінута з млына яшчэ ў 1979 годзе. Ў мяне захоўваецца таварны знак гэтае ўстаноўцы. Круціў вал "мучное ангельскае манафактуры" (а гэта было трохпавярховае установа з 8 прыладамі, 23 каменнямі, 48 рамнялі, тармазамі, ліфтом), гусенічны трактар на правую гусеніцу накінулі рамень і ён стоячы на калодках працаваў ў сэнсе ехаў. Пра Вошкаўцы , ці пра Васькаўцы як пісаў пан Фларыян Бохвіц у мяне шмат аўтэнтыкі і ўспамінаў, дасць пан Збаўцы здароўя напішу артыкул. Аўтар , як мясцовыя хітруны, запамяталі прыгадаць пра знікненне панскага інвентара (санкі, карэта-лінейка, аўто Фіат 1909 года захоўваліся у амбары да 1990 года) Таксама маўчаць пра парк з якога за ноч знікла чатэры дрэва пробкавага дуб

Ответить
+5 +
Агнешка, 11:29, 17.01

Это результаты нашествия с востока.

Ответить
+34 +
Гриша, 23:46, 16.01

Если в строне не чтят историю то ничего хорошего её не ждёт и в будущем.

Ответить
+16 +
биг, 8:06, 17.01

Вот так и сделали коммуняки в Беларуси "Иванов ,родства не помнящих". Разобрать историю ,пропить ,сдать на металлолом, прожрать или тупо стырить и сгноить не известно для чего.Вырезать реликтовые Дубы ,как Ваня Цыцынков когда то и набить себе карман.
Еще пару лет этого совхозного правления и остануться для истории только коттеджи и страшные гигантские уродливые домины.

Ответить
+9 +
выслать, 0:11, 17.01

за это надо лишать гражданства

Ответить
+11 +
она, 2:39, 17.01

МАНКУРТЫ.....

Ответить
-9 +
ЭД, 9:09, 17.01

Почему народ смотрит на власть? Почему не берет власть в свои руки? Нет у власти денег на восстановление, неужели не понятно. Бюджет дырявый. Народ сам должен своими руками, в складчину поддерживать памятники.

Ответить
0 +
Юрий, 9:38, 17.01

Вы прям так умны, что просто заглядение... Сколько памятников вы поддержали? Если государству это не нужно, так народу и подавно

Ответить
+14 +
mix, 9:49, 17.01

Это не белорусы, это наследники ассимилированных, приехавших или привезенных людей, скорее с востока, взамен согнанных или пропавших без вести белорусов

Ответить
0 +
из народа, 0:57, 20.01

КАК ВЫ ПОСТУПАЕТЕ С ИСТОРИЕЙ, ТАК И ОНА ПОСТУПИТ С ВАМИ!

Ответить