28 марта 2024, четверг, 11:14
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 30
+179 +
Ales, 12:40, 24.03

Пасьпяваем патаньчым....нават сьцягамi памашам.....А на заутра?Усё тое самае--паступовая здача Незалежнасьцi Улада вынайшла выдатны спосаб суicнаваньня з незадаволенымi--Вiдовiшчы--выпусканьне пару.......Спосаб знаёмы з часоу Рымскай Iмпэрыi... Але гэта усё да пэунага часу--Рускi Мiр ужо тут......i неузабаве канцэрты будуць ужо з iншай тэматыкай--прыклад Крыму.........хто ня згодны--палiчыце колькасьць незадаволеных ля Кабака на касьцях--сапрауднай беларускай Ганьбы--iусё стане зразумела!

Ответить
+126 +
DD, 13:17, 24.03

Объединяться надо. Может концерт ничего и не изменит, но на данный момент иного у нас нет.

Ответить
+162 +
Асисяй, 12:49, 24.03

Всё это было бы смешно, когда бы не было так грустно!

Ответить
+93 +
анатолий, 14:12, 24.03

Молодцы белорусы что собрались, вопреки Лукавому.

Ответить
+108 +
Жужа, 15:19, 24.03

Не вопреки. С согласия. Мингорисполком разрешил. Ничего в этой стране не будет

Ответить
+172 +
ales, 13:15, 24.03

Са сьвятам цябе мая РАДЗІМА ! З Днём Волі БЕЛАРУСЬ !

Ответить
+192 +
vin kod, 13:20, 24.03

З Днём Волі БЕЛАРУСЬ ! без диктатора !

Ответить
+261 +
Один раз в год..., 13:30, 24.03

День Воли в неволе...

Ответить
+126 +
ZB-BY-BULBASH-BREST, 13:38, 24.03

Са святам беларусы! Абаронiм нашу Радзiму калi патрэбна будзе ад iмперскiх расейскiх пачварау!!! Абаронiм нашу Беларусь!!!!

Жыве Беларусь!!! Жыве вечна!!!

Ответить
+40 +
Горин, 17:35, 24.03

Без денег в кармане и голодный желудок нет смысла жить в этой стране

Ответить
+169 +
Кот, 14:38, 24.03

Свята Волi у загоне...Сумна.

Ответить
+100 +
ага, 14:58, 24.03

Вдобавок там толпы переодетых "тихарей" бродят между зрителями.

Ответить
+73 +
лео, 14:50, 24.03

Лука,ты где?Приходи,порвем! ....Усix вольных беларусау з нашым святам!

Ответить
+44 +
лео, 14:59, 24.03

Лук@,ты где?Приходи,порвем#!...Усiх вольных беларусау са святам!

Ответить
+94 +
Имя, 16:31, 24.03

Концерт разрешили потому что надо было ответить Бабичу и К. Так что на сей раз Дзень Волi сыграл на руку власти. Вчера в Гродно, сегодня --Минск.
Не удивлюсь, если в подготовке этих мероприятий принимали участие отделы идеологии Гродненского Облисполкома и Минского горисполкома.

Ответить
+51 +
Без стёба., 17:16, 24.03

Очень недостаточно. Но и это лучше,чем надеятся что лучшая жизнь с неба свалится.

Ответить
+8 +
Глас, 0:19, 25.03

Почему мало информации о событии?
Не нужен человеку типографский буклет.Распечатайте на чёрно-белом принтере и бросьте в почтовый чщик.
Пора переходить на самиздат! Если есть организации и их члены, неужели трудно распечатать и распространить по всему городу?

Ответить
+98 +
Валерий, 17:33, 24.03

В день воли надо всем собравшимся не петь и танцевать ,а идти шествием с возгласами о преступной власти и отставке лукашенко.Ну потанцевали ,попели ,а дальше __как жили в гавне ,так и будут жить.Для чего все митинги__для сплоченности с требованием к лучшей жизни .Именно требованием.А чтобы послушать концерт ,то нет смысла и запрещать ,слушайте хоть до утра.Я думал ,что то произойдет .Ан нет .Значит народ доволен политикой его любимого лукашенко.Довольствуйтесь,а он пусть вас и дальше давит ,доводит до краха и самоубийства.Танцуйте,впереди еще есть праздники.

Ответить
+91 +
Менск, 17:46, 24.03

Загналі народ падалей ад вачоў ("в Киевский сквер") і атачылі металічным заборам з усіх бакоў , як скот у загоне, толькі ток уздоўж аслоны не прапусьцілі!
На пропускных "турникетах" стаяць
МацальшчыКІ й МацальшчыЦЫ -
хлопцы, дзеўкі гадоў па 17 -20, пэўна, "милицейские курсанты и курсантки", якія задужа старанна выконвалі "свою работу" - абмацвалі нават ніжнія швы куртак, мо' шукалі голкі ці нажы...
А злашча стараліся дзеўкі - абмацвалі жанчын зьверху (абмацвалі шапкі, шалікі...) і да нізу... Адна мацальшчыЦа з радзімкай на твары дык прымусіла старую зьняць і вывярнуць ваўняную шапку й торбу!
Мы з прыяцелькай у стойла ні пайшлі, а назіралі за ўсім гэтым б..... м звонку!
Нават шкода тых "курсантов" - фактычна дзеці, якіх Злачынны Рэжым выкарыстоўвае ў якасьці ці Паліцаяў ці Hitlerjugtnd!..
Вынікі з апісанага - рабіце самі!

Ответить
+4 +
вадя, 23:42, 24.03

Это не дети,сказал бы Червень Красавчику...Зелёный фургон

Ответить
+4 +
snake, 3:23, 25.03

Ну а что вы хотели от загончика?

Ответить
+46 +
Менск, 18:10, 24.03

Па пярымятры усяго металічнага забора ўздоўж стаяць маладзенькія хлопчыкі -"менты"- чорнакуртачнікі расставіўшы ногі - мыш не праскочыць - толькі калі "через турникет"!..

Ответить
+72 +
Нина, 18:26, 24.03

Дырявые шунявки задержали Дашкевича после выступления.

Ответить
+53 +
Дастала, 20:23, 24.03

Свабоду Змiцеру Дашкевiчу!!!

Ответить
+9 +
snake, 3:25, 25.03

Танцы в загончиках малополезны.
Даёшь марш рассерженных белорусов!

Ответить
+3 +
Белы легіён, 7:41, 25.03

Слава Богу, что не все белорусы превратились в тутэйшых...

Ответить
+3 +
Тьфу Титыч, 8:56, 25.03

Стадо баранов в загоне, окруженном цепными псами. Ни ногой!

Ответить
+8 +
VS LU, 9:24, 25.03

Цытата: "На выхадзе з пляцоўкі ў Кіеўскім скверы міліцыянеры патрабуюць ад наведвальнікаў, каб тыя хавалі бела-чырвона-белыя сцягі."

Гэта такая рысачка маленькая... Гэта ўсё, што трэба ведаць пра свята "Дзень Волі" у сённяшняй Беларусі.

Ответить
+2 +
збан, 10:23, 25.03

Дзьве дзяўчыны выходзілі з ачэпленай пляцоўцы - ў адной з' іх быў намаляваны БЧБ павет на палічку, а на плячох ен быў накінуты.
Малады апрычнік - паліцай загадаў ёй зняць павет - яна з'няла яго й панесла ў рукох - апрычнік доўга назіраў усьлед, каб той павет яна не накінула на плечы зноўку...

Ответить
+7 +
Цыганскі Бубен!.., 11:54, 25.03

Пець, танчыць можна толькі ў радасьці на волі!..
У Кіеўскім с'кверы пелі, танчылі, выходзіць ў гонар сваей няволі ды наўпрост - у гонар свайго рабства!

У гонар Дня Волі... мусіла быць шэсьце па галоўных Вуііцах і Прас'пекту з адзіным і едным Патрабаваньнем да так званых "урадникащ" "верхней-нижней палаты и депутатов" - ПАЗБАЎЛЕНЬНЕ ЛУКАШЭНКІ ДЗЯРЖАЎНАЙ УЛАДЫ!
Для чрга "депутаты" ў тых "Палатах" сядзяць і для чога іх корміць народ, як корміць і нязьлічоных апрычнікаў Злачыннага Рэжыму - "милицию", якая апранутая па-апошняму "писку моды" за грошы налогаплацельшчыкаш - за нашыя грошы (за грошы нашых дзетак) - ўсе маладзее й маладзее, нахабна з'дзекваючыся з бяспраўных грамадзянаў РБ, ператвораных Табарам Лукашэнкі за 26 гадоў, у РАБОЎ - у ЦЯГЛАВЫ СКОТ!

Ответить