16 чэрвеня 2024, Нядзеля, 15:54
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 7
+5 +
All about us, 13:50, 25.06

Да, бойкот возможно, шанс. Но самое главное, бойкот покажет упырям, сколько на самом деле людей в Беларуси за них.

Как бы там они не "считали" наши бюллетени, а знать реальную картину все же хочется. И будут считать, поверьте, такие реальные шансы выпадают не так уж часто. Поэтому и надо нам всем проявить сплоченность и солидарность. Все их потуги с террористами, с новыми законами и их изменениями, новые заклинания на цифре 500 самым красноречивым образом свидетельствуют: рейтинг режимных неуклонно стремится к нулю.

Адказаць
+2 +
пратсак, 14:48, 25.06

ганьба сыноу застанецца таму хто пойдзе на выбарчыя мейсцы у любой якасци.
.

Адказаць
+6 +
yes, 14:58, 25.06

Вот это эффективнейшее средство - оповестить всех членов избирательных комиссий о том, что ФАЛЬСИФИКАЦИИ - ЭТО ПРЕСТУПЛЕНИЕ, за кот. придёться отвечать !

Адказаць
+3 +
народ, 15:28, 25.06

Предлогаю вводить запрет для выдочи виз всем членам комиссии на выборах!

Адказаць
+5 +
Рубцов Юрий Михайлович Гражданин Республики Беларусь, 16:07, 25.06

Большое спасибо брестской демократической коалиции "Спадчына" за проявленную инициативу.
Ждем присоединения к этой инициативе и другие области и организации.

ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ.

Адказаць
+3 +
Чегеварвар, 17:18, 25.06

Мяркую, што ў чальцоў (сябраў) выбарчых камісіяў ёсьць неварагодная па рэдкасьці магчымасьць САПРАЎДЫ паўплываць на лёс краіны.
І справа зусім не ў зазначанай "адмове ад удзелу", як напісана ў гэтым артыкуле. Шлях з "адмовай ад удзелу" могуць дзеля сабе абраць УСЕ ("з'ягджаю на лецішча", "цёшча просіць дапамагчы менавіта на гэтыя выходныя", "зьбіраюся у адпачынак" і г.д.).
А сапраўдны шанец дзеля сапраўднага УПЛЫВУ на будучыню сваіх дзяцей - гэта менавіта АКТЫЎНЫ удзел чальцоў і пільны нагляд па забяспячэньні ЗАКОННАГА парадку выбарчай хады.
То бок гэта: сапраўдны улік галасоў, кантроль за правільнасьцю падліку (нават да прастаўленьня асабістых подпісаў на лістку якога небудзь аднога кандыдату), праверка і сапраўднае адлюстраваньне выбарчых галасоў у пратаколе (сума вашых подпісаў за абранага кандыдата мусіць супасьці з той, што запісана ў вынікавым пратаколе), кантроль за тым, каб не прыпісвалася колькасьць наведвальнікаў выбарчага участку.
Гаворка ідзе менавіта АБ ЧАЛЬЦАХ камісіяў, а не аб простых выбаршчыках, дзеля якіх даўно абраная адзіна правільная стратэгія - БАЙКОТ. За "выбары" - толькі гэбільныя агенты. Гэта відавочна і даўно ўжо зразумела.
Але гаворка АБ САПРАЎДНЫМ удзеле ідзе менавіта аб тых, каго прымусяць (альбо хто сам пажадае) стаць ЧАЛЬЦОМ камісіі.
Так, на гэта патрэбная асабістая мужнасьць. Так, ня кожны зможа абраць дзеля сабе гэты шлях. Але будучыя чальцы, адкажыце сабе на пытаньні: калі я прамаўчу, убачыўшы парушэньні, ці я не стану саўдзельнікам за легітымізацыі "палаткі", што з "шырока заплюшчынымі вачыма" прыймае законы, якія адбіраюць будучыню ў вашых дзяцей?! На каго вы будзеце наракаць, калі гэбілы ўломяцца ў ВАШЫЯ ЎЛАСНЫЯ кватэры, ламаючы дзьверы і аконныя шыбы пры -24'С, зьбіваючы вас саміх і вашых родных?

Нагадаю, што адказнасьць чальцоў за лёс краіны (гэта не "высокія словы", а рэчаіснасьць) - вялічэзная. На вас спадзяюцца вашы дзеці і ўнукі.
Лукашызм ня вечны, як і ўсё пад небам. І хутка ўсе злачынцы будуць адказваць па законе перад беларусамі.
Не рабіце сябе саўдзельнікамі зладзействаў, пазбаўляючы нашых дзяцей лёсу, а краіну - будучыні.
Калі не стае духу, тады, напраўду, лепей адмовіцца ад удзелу з рознае нагоды. Але пашана і гонар тым, хто здолее перамагчы свой страх, за які СашаРэзідэнт кіруе 18 год. Хто ня будзе перашкаджаць і нават дапаможа удзелу незалежных назіральнікаў ад апазіцыі. Хто не паспрыяе ЗАКОННАМУ парадку правядзеньня выбараў, ЯКІЯ потым маюць адбыцца ажно ў 2018 годзе.
Не тапіце СВАЮ краіну ў балота лукашызму на доўгі тэрмін.

Адказаць
0 +
Спадчына, 19:59, 25.06

усяму свой час, Чегеварвар, 17:18, 25.06 ! Надыйдзе хвіліна..Але ці Вы не ведаеце якім чынам непадрыхтваныя чальцы бываюць падманутыя старшынямі камісій???
Ці не Вам вядомыя разнастайныя спосабы уплыву,залежнасьці ітгд...Вось тое і яно: тут дадзены шлях для тых хто не ведае што і навошта і як. ЛЕПЕЙ АДМОВІЦЦА. А далей...будзе працяг:)))

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны