26 красавiка 2024, Пятніца, 20:14

Расея заняла апошняе месца на Чэшскіх хакейных гульнях

3

Нацыянальная каманда Расеі ў хакеі саступіла ў трэцм матчы запар на чэшскім этапе Еўратуру.

Матч Чэхія - Расея скончыўся з лікам 2:1 на карысць гаспадароў турніру. У першым перыядзе шайбы закінулі Філіп Хіціл і Мацей Странскі, у складзе нацыянальнай каманды Расеі ў трэцім перыядзе вызначыўся Аляксей Кручынін, паведамляе РБК.

Параза стала для нацыянальнай каманды Расеі трэцяй запар. Раней каманда Іллі Вераб'ёва саступіла ў выязным матчы турніру ў Яраслаўлі швэдам з лікам 1:2, а затым з тым жа лікам саступіла фінам. Такім чынам, на турніры расейцы закінулі ўсяго тры шайбы.

Для новага трэнера нацыянальнай каманды Расеі Іллі Вераб'ёва гэты турнір стаў першым пасля таго, як ён узначаліў каманду. Перад стартам Чэшскіх хакейных гульняў пра сыход у адстаўку абвясціў былы настаўнік нацыянальнай каманды Алег Знарок, які прывёў нацыянальную каманду Расеі да перамогі на Алімпіядзе. Знарок застаўся ў нацыянальнай каманды ў якасці кансультанта.

Чэшскія хакейныя гульні сталі апошнім этапам падрыхтоўкі да чэмпіянату свету ў хакеі, які адбудзецца ў Даніі ў траўні. Гэты турнір адбудзецца 4-20 траўня. На групавым этапе нацыянальная каманда Расеі згуляе супраць каманд Швэцыі, Чэхіі, Швэйцарыі, Беларусі, Славаччыны, Францыі і Аўстрыі.