29 марта 2024, пятница, 18:26
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 44
+91 +
Жыве Беларусь, 13:24, 30.03

Здзекваліся пры жыцці Ларысы Антонау́ны, здзекваюцца і пасля смерці, Пачвары.

Ответить
+22 +
BDFY, 13:37, 30.03

Отпусти им, Отче, ибо не ведают, что творят????

Ответить
+7 +
44, 15:05, 30.03

привыкли отпускать, пустьт найдуться те кто спросит.ноги всю жизнь вытирают а он прости. хватит

Ответить
+57 +
Да, 15:29, 30.03

Рашистам нельзя ничего прощать!

Ответить
+16 +
BDFY, 15:59, 30.03

44, 15:05, 30.03
привыкли отпускать, пустьт найдуться те кто спросит.ноги всю жизнь вытирают а он прости.
==
Читайте внимательно мой пост.... Имеющий разум, да поймёт, о прощении в нём речь не идёт...

Ответить
+33 +
эмилия плятер, 16:49, 30.03

Страна непуганых идиот-ш(ов) ! Пока у этой стукачки ничего не сгорит или не упадёт ей на голову, это зомбированная чмошница будет гадить и отравлять жизнь окружающим ! Проучить эту кур..ву - «инфоказачку» Ольгу Бондареву просто необходимо !

Ответить
+44 +
😎, 15:12, 30.03

И что, у этой стукачки ещё ничего не 🔥сгорело?😡

Ответить
+88 +
Margarita, 13:25, 30.03

Не згінай мяне, я не сагнуся,
Не баюся ні страхаў, ні зла.
Нездарма я з зямлі беларускай
Непахіснай сасною ўзрасла.

Напрасткі йду няходжанай сцежкаю,
Мудрасць продкаў у гарачай крыві,
Ні прад кім не схіляю паспешна
Крыху гордай сваёй галавы.

Абмінаю ўсю набрыдзь, што вокал,
Чалавечы мой блытае лёс.
Гляджу ўдаль, не маргнуўшы нат вокам.
Розум цемру праніжа наскрозь!

Ларыса Геніюш

Ответить
+94 +
Петр, 13:27, 30.03

Русские коммунофашисты ненавидят все беларуское. И жаль в 1994 г они пришли к власти.

Ответить
+14 +
Михаил, 14:59, 30.03

"И жаль в 1994 г они пришли к власти".....................Наши покорные отцы им это позволили. Оставили "наследство".

Ответить
+34 +
Хватит уже , 15:30, 30.03

Сколько непокорных сгноили в ГУЛАГе, сколько расстреляли в Куропатах!
Удивительно, как наш народ вообще выжил!

Ответить
+98 +
Радар, 13:28, 30.03

Верю , придет время когда вместо Ленина на центральной площади г Зельвы установят памятник Ларисе Гениюш

Ответить
+11 +
Вілейка, 18:16, 30.03

Матчынай мовы, багатай і слаўнай,
што ў скарбах народа, як фонд залаты,
не аддавайце бяздумна, бяспраўна,
не прадавайце святога, браты!
Ларыса Геніюш

Ответить
+70 +
Пр, 13:47, 30.03

Как же эту нечисть, подобную бондаревой вычистить из страны?

Ответить
+43 +
123, 14:13, 30.03

Сколько же можно позволять ей так глумиться над белорусами , над языком?
Неужели в Гродно не осталось патриотов, которые смогут доходчиво дать ей понять, что лучше ей сидеть тихо?

Ответить
+25 +
Хватит молчать , 15:31, 30.03

А это дело только гродненских патриотов? Или всех беларусов? Кто живёт за границей - вам вообще ничего не угрожает: звоните во все госорганы, трясите чиновников, не молчите!

Ответить
+18 +
Прапанова, 15:55, 30.03

Эмигранты, выходите с плакатами и стихами Ларисы Гениюш!

Ответить
+14 +
Вілейка, 17:53, 30.03

Не маўчым. Алеж ўсім мажліва камэнтаваць па беларуску. Калі ўжо вы на гэтым сайце навогул камэнтуеце. Ці вы не беларусы?

Ответить
+14 +
Вілейка, 17:50, 30.03

Пакуль мова чужынская пануе над беларусамі.

Ответить
+55 +
абрл, 14:00, 30.03

Бондаревой этой не будет места в Беларуси.

Ответить
+41 +
абрл, 14:02, 30.03

Она даже внешне напоминает ту зубастую преподшу из Украины, которая хотела русский мир. Лицо русского мира.

Ответить
+34 +
рэпрэсаваная-1949, 14:10, 30.03

Шкода, але час ушанаваньня Народам, вялікай пакутнай паэткі Л. Геніюш, бо не настаў час гэтага Народа, атручанага "совком" да ступені... самазьнішчэньня!
З выбару... самім Народам, у 1994 року шляху "назад в СССР" (бо у нас няма ни нефти ни газу), згублена 30 рокаў, а значыць загублена ДВА-ТРЫ пакаленьні!

Рэха страшнай "ПрОмОскОвскОй Диктатуры Лукошенко", якая й прывяла да нападу Масковіі на Украі'ну, адчуецца яшчэ на некалькіх пакаленьняў Літвінаў ("бело - русов" ці "белых русов" ці "русов белых")!!..

Але дзіўна, шо нейкая прамаскоўская курва, праз запалохваньне "чиновников", фактычна, кіруе... Інстытутамі Права ("Судебной системой") ні толькі Гародні, але ж і ўсей "БелО-Русссии"!..

Самі "беларусы" дазвалюць рабіць тое, шо яна робіць! Плен дасьць толькі рэальнае пакараньне лахудры-даношчыцы!

Ответить
+41 +
Prelege, 14:10, 30.03

"Адзінай мэты не зракуся, і сэрца мне не задрыжыць, як жыць, дык жыць для Беларусі, а без яе зусім не жыць..." © Л.Геніюш

Ответить
+23 +
Тьма, 14:11, 30.03

Что вы творите?

Ответить
-1 +
н, 18:01, 31.03

ТЬМА, 14:11, 30.03 ровно то что вы и позволяете

Ответить
+41 +
Нт, 14:16, 30.03

Русские нацисты - рашисты борются с памятниками беларуским деятелям.

Ответить
+44 +
Жыве Беларусь , 14:19, 30.03

Мы – як зубры,
Мы у сябе дома,
Тутэйшыя, што ад вякоў жывуць.
Мы – як дубы,
Нас можна знішчыць громам,
Але з зямлі нас роднай
Не скрануць…
(Верш Ларысы Геніюш)

Ответить
+37 +
Жыве Беларусь , 14:19, 30.03

Хай славіцца наш беларускі род –
Душой з вясны і воляю са сталі,
Каб з гнёздаў нам не пеўнікі на плот,
А горда арляняты выляталі!

(Верш Ларысы Геніюш)

Ответить
+27 +
127, 14:25, 30.03

Паталягічнае ўбоства ў выглядзе
"русссско-мирной" лахудры, адчуўшы... моц уласнага ўплыву "на бело-руссский... народец" праз "стукачества" - ўшчэнт зарвалася...
Сама стукачка не спыніцца...
Партызанам даволі размазваць...
"сопли толерантности" - трэба караць!

Ответить
+33 +
Жыве Беларусь , 14:32, 30.03

Матчынай мовы, багатай і слаўнай,
што ў скарбах народа, як фонд залаты,
не аддавайце бяздумна, бяспраўна,
не прадавайце святога, браты!
* * *
Сёння на пласе родная мова.
Вырваць жывую палежыць з агню.
Слова «кахаю» — слабае слова.
Мужнае слова — «абараню»!

(Ларыса Геніюш)

Ответить
+30 +
Мова гэта зброя , 15:05, 30.03

Давайце назло тым, хто крадзе помнікі беларускім патрыётам, пісаць больш каментаў па-беларуску!!!
Пакажам, што беларуская нацыя ЖЫВЕ!

Ответить
+6 +
Менск, 18:26, 30.03

Жыве вечна!

Ответить
+28 +
Гражина, 14:39, 30.03

Теперь они не просто совершают преступления против народа, теперь они при этом еще и плюют нам в лицо и в душу.

Ответить
+12 +
Правдоруб , 14:49, 30.03

Лично приеду на похороны этой бондаревой!...

Ответить
+28 +
Ирина, 15:01, 30.03

Вы считаете, что Бондарева достойна похорон?

Ответить
+29 +
А. И., 15:10, 30.03

На какие то шиши она ездит по Беларуси, разыскивает беларуские символы. Не получается наказать физически, надо докопаться до её финансовых спонсоров.
По сути она является ставлеником российского ФСБ, под прикрытием. И финансируется ими же. Или кгб.

Ответить
+28 +
Да, 15:32, 30.03

100% так и есть. Финансируется каким-нибудь Россотрудничеством.

Ответить
+30 +
Мы усё памятаем, 15:16, 30.03

Вон з Беларусi,орчае атрэбье

Ответить
+29 +
prelege, 15:20, 30.03

Акупанты руйнуюць помнікі нашым патрыётам, але не у́ сілах сьцерці памяць аб іх, бо яна у́ нашых сэрцах, пакуль мы жывем. Гадоу́ 15-20 таму наведвау́ магілы Л.Геніюш і яе мужа на Зельвянскіх могілках (побач з АЗС і трасай на Вау́кавыск, Пагранічны, Беласток), ужо тады на надмагільных плітах з цяжкасьцю чыталіся вершы паважанай паэткі: у мужа, які у́се жыцьцё працавау́ урачом - "Да сонца асьветы у́зляцеу́ нібы птах з палоскі сялянскае, вузкае, адзін толькі ведау́ у жыцьці сваім шлях - пачэсны, цяжкі, беларускі..." І у́ самой - "З беларускай учэпістай гліны і з рабра прынямонскіх вярбін, я галінка ля белага тыну напалову забытых сьвятынь..." Гучыць, як песьня. У гэтым годзе планую абавязкова наведаць магілы нашых слынных землякоу́ і людзей з сабою прывязу, каб ведалі.

Ответить
+22 +
Просьба, 15:34, 30.03

Калі ласка, не проста пастойце побач, а пачысціце літары на помніку, прывядзіце ў парадак.

Ответить
+7 +
Нт, 18:28, 30.03

Пасля перамогі над лукашызмам і рашызмам у кожным горадзе, у кожным мястэчку зробім вуліцы і плошчы Ларысы Геніюш!

Ответить
+8 +
СЕРЖА 👊, 22:36, 30.03

рюзькия казаки, рашисты, рпцэшники , это всё одно и тоже - гнать их с Беларускай земли ,
покуда они будут здесь жить, житья беларусам не будет !

Ответить
+7 +
Запавет Каліноўскага, 22:57, 30.03

Кастусь Каліноўскі: Бо я табе з-пад шeбеніцы кажу, Народзе, што тагды толькі зажывеш шчасліва, калі над табою Маскаля ўжэ не будзе.

Ответить