26 апреля 2024, пятница, 10:08
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 13
0 +
Виталий, 10:24, 5.12

Плохо...,ну смотря для кого.Такое назначение явно делалось с умыслом и не для оппозиции. Расчёт сделан на то,что-бы для власти это как раз-таки было хорошо.

Ответить
0 +
РР, 12:22, 5.12

Жанна ну Вы как маленькая, от фигуры на посту ничего независит, А пролесковский известен только тем что его дочка объявляла результаты евровидения

Ответить
0 +
Realist to Виталий, 15:13, 5.12

Расчёт сделан на то,что-бы для власти это как раз-таки было хорошо.

Разьлік такі мо й рабілі, калі ставілі. Але я маю вельмі вялікі сумніў, што ён для ўлады апраўдаецца. Рэдактары дзяржаўных газэт (у тым ліку й раенных) дагэтуль успамінаюць выступ цяперашняга міністра 5 гадоў назад на нарадзе ў Жодзіна. Тады Праляскоўскі іх страшыў тым, што адсочвае, колькі разоў яны надрукавалі прэзыдэнцкі партрэт на першай старонцы й колькі разоў памянулі там "бацькава" імя. Уражаньне было такое, што ўваскрос Жданаў. Так што па метадах работы Праляскоўскі спазьніўся гадоў на 60, ня меней. Мае знаемыя палкоўнікі-прафэсары, якія выкладалі ў ВИЗРУ, са сьмехам расказваюць, што Праляскоўскі доўгі час ня мог даслужыцца ў вучэльні да капітана - ня даў Бог такіх здольнасьцяў. Ды й ніякі ён не ідэёляг. З былых вайскоўцаў Ідэёлягам быў Замяталін. Так, гэта быў адкрыты вораг беларусчыны, які дужа й не хаваў свае мураўёўскія перакананьні. Але й па адукацыі контрпрапагандыста, і па свайму паслужному сьпісу гэта быў прафэсыянал. Праляскоўскі ж -- прапаршчык на ніве ідэялёгіі. І ён на пасту міністра інфармацыі накіруе...
Вядома, ва ўлады есьць пэўная спадзёўка, што ўтворыцца з Расеяй і Казахстанам адзіная эканамічная прастора й не спатрэбяцца болей заходнія крэдыты, у сувязі з чым зноў можна начале прэсы паставіць ротнага старшыну. Але з тае прасторы шчэ невядома што атрымаецца. Хутчэй за ўсе, нічога вартага. Так што рана птушка засьпявала.

Ответить
0 +
БА, 15:26, 5.12

Прошу пояснить какой такой идеологии он идеолог...

Ответить
0 +
Александр, 16:09, 5.12

«Очень плохо, что министром информации назначен идеолог»
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Согласен. Лучше было бы,если бы руководителем службы безопасности президента был бы назначен проктолог

Ответить
0 +
новенький русский, 18:34, 5.12

БА, 15:26, 5.12

Прошу пояснить какой такой идеологии он идеолог...

Рабской сущности холопа, лизоблюдства и вечной власти "наших властителей!!

Ответить
0 +
Peter - Warsaw, 19:46, 5.12

Ochen plocho, shto voobsche suschestvuyet byurokratichesko - faschistskiy urod pod nazvanyem: Ministertvo Informacyi. Zachem ono? Za shto berut berut dengi ego chinovniki - sotrudniki? Tolko za to, shto nakladyvayut shtrafy na zhurnalistov i gazety. Ved' nichego poleznogo eti ludi ne delayut. Eto chast' apparata represyi. Takogo ministerstva net ni v kakoy drugoy cyvilizovannoy evropeyskoy strane.

Ответить
0 +
сват, 20:43, 5.12

Какая информация - такой и министр.

Ответить
0 +
Realist to БА, 0:06, 6.12

Прошу пояснить какой такой идеологии он идеолог...

Калі Вы пра Замяталіна, дык я пра яго напісаў - "мураўёўскай". Ён гарачы прыхільнік заходнерусізму. Ва ўсялякім выпадку, быў ім некалькі гадоў назад і, мяркую, наўрад ці зьмяніўся. Калі пра Праляскоўскага, дык тут адказаць куды больш складана. Бо "ідэёлягаў" такога кшталту разьвялося ў нашай краіне нібы вераб'ёў на сьметніку, а вось уцямнай дзяржаўнай ідэялёгіі няма, хоць нямала паперы зьвялі ў макулатуру яе ўслаўляючы.

Ответить
0 +
нешта..., 0:44, 6.12

а смысл? как-будто его поставили с целью уничтожить "существующую" свободу слова...

Ответить
0 +
EF, 1:39, 6.12

Что первичнее, информация или министр?
Никакой министр не удержит информацию в стране в эпоху инета, если только не запретят интернет в стране.

Ответить
0 +
Дед, 13:04, 6.12

Главное направление блорусской идеологии восхваление "всенародноизбранного" в чём преуспевают Зимовские Пролесковские и прочие жополизы

Ответить
0 +
очередная жертва, 17:32, 6.12

Не за горами в Беларуси будет осуществлена массовое закапывание населения,путём отслеживания через интернет самых ярых представителей "антигитлеровского" режима.

Ответить