19 красавiка 2024, Пятніца, 13:25
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 7
0 +
Anatol Starkou, 21:27, 7.03

Дзеля чаго АГЛ ў лістападзе 1996 года дзярж пераваротам змяніў Канстытуцыю-94? Якім такім нечалавечым шляхам у баку ад шляху ўсяго цывілізаванага свету з тых часоў ён вядзе беларускі народ? Куды? Навошта?

Каб сваёй палітыкай і яе правадырамі ва ўладзе, судах і СМІ даводзіць да самагубства людзей, якія усяго-толькі жадаюць быць вольнымі людзьмі ў вольнай, а не дыктатарскай Беларусі, дзе па іх меркаванню галоўным кіраўніком дзяржавы павін быць ЗАКОН абавязковы для выканання усімі грамадзянамі, а не САМАДУРСТВА аднаго, занадта ўладалюбівага, а таму можна сказаць хворага на ўладу чалавека?

Я нагадаю тым з вас, хто забыўся ці ня ведае, што менавіта пасля змены ўлады Вярхоўнага Савета (пасля лукашэнкаўскага канстытуцыйнага перавароту-96) у нашай краіне пачаліся самагубствы беларускіх грамадзян, якія не пажадалі жыць побач з АГЛ - не стваральнікам, а разбуральнікам адзінства нацыі, пятнаццацігадовым тэрмінаторам нашага былога спакойнага памяркоўнага жыцця.

Я веру, што ў найблізкай будучыні наш народ возьме ўладу ў свае рукі і асудзіць лукашызм і яго паслугачоў за злачынствы супраць беларускага народа, аддаўшы тым самым належнае памяці Яны Паляковай.

Адказаць
0 +
,kz ds ht[yekbcm&, 21:36, 7.03

ЗАВТРА И НЕ НА ПЛОЩАДЬ! А ВСЮДУ, В КАЖДОМ ДВОРЕ!!

Адказаць
0 +
керлич, 22:03, 7.03

Земля ей пухом прости прими и успокой ее душу.

Адказаць
0 +
ДЕНЬ СОЛИДАРНОСТИ, 22:34, 7.03

Почтим память Яны и в день солидарности.
Захватите фото и свечки. Позовите своих друзей и родных, пусть они тоже придут.

▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐
▐16 марта 2009 Октябрьская площадь 18-00 ▐
▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐▐

Адказаць
0 +
kom, 8:41, 8.03

А во сколько Пугочев вышел на пенсию? В 40 лет? Хотелось бы более подробно знать об этом

Адказаць
0 +
Shakespeare, 8:43, 8.03

Страна должна знать своих "героев". Адреса, фамилии, должности.

Адказаць
0 +
Владимир Спиридонов, 21:59, 14.03

Ребята,
вот такое стихотворение получилось

"Я не знаю как мне слова распознать..."
автор В.Спиридонов

Памяти Яны Поляковой http://lenta.ru/news/2009/03/09/dead/

Я не знаю, как мне слова распознать,
И не знаю, зачем ищу их и жду,
Не ивовые ветви на вечную гать,
Но камень к кургану несу твоему;

Я не знаю зачем, наощупь, слепец,
Не Сизиф! как награду приемлю свою,
Чтоб один, незнакомый в столетьях юнец,
Первый меридиан разглядел на веку.

Ты прими нашу боль, как магнолии цвет,
Как рассветное небо печаль за тобой, -
Устремлённые ввысь подставляют хребет,
Как Сократ, обуянным святой простотой.

Но стократ подтвердит век столетий уклад –
С высоких путей не ступают назад.

...
...........
http://zhurnal.lib.ru/editors/s/spiridonow_w_n/pamjati.shtml
В.Спиридонов

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны