19 красавiка 2024, Пятніца, 0:31
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі

Ці рэабілітуюць улады Ларысу Геніюш?

5

1 лістапада на імя Генеральнага пракурора Рэспублікі Беларусь П.П.Міклашэвіча Аргкамітэтам па ушанаванні ахвяраў сталінскіх рэпрэсій, Саюзам беларускіх пісьменнікаў, РПГА “Беларускі Хельсінкскі Камітэт” было накіравана прадстаўленне па рэабілітацыі вядомай беларускай паэткі Ларысы Геніюш.

Каментары 5
0 +
Светлана, 15:13, 2.11

Ужасает как мало занешь о Беларуси всю жизнь прожив здесь. Стыдно признаться, но мне даже в голову не приходило что автор таких изумительных стихов до сих пор не реабелитирован. Великие и прекрасные произведения. Очень жаль что в школьной програме есть место Чергинцу и нет места Гениюш.

Адказаць
+1 +
Бенедзікт, 17:53, 2.11

Светлана, 15:13, 2.11

Ужасает как мало занешь о Беларуси всю жизнь прожив здесь. ...
----------------------------
Вядома. Прахіндзеі, кшталту "пісацеля" Чаргінца і побач не стаялі, каля вялікай Ларысы Геніюш...

Адказаць
0 +
Галя, 20:29, 2.11

подскажите, а где можно почитать полный текст обращения в генпрокуратуру?
спасибо!

Адказаць
+1 +
Auhien Sidoryk, 22:46, 3.11

Разумею пачуцьці і памкненьні Беларусаў. Але шкада высілкаў і мармаваньня часу. Ня гэтай брыдотнай "уладзе" рэабілітаваць нашую сьветлую і вялікую Ларысу Геніюш.

Адказаць
+1 +
Anna, 17:04, 4.12

Я бы тоже подписалась под этим представлением. Лариса Гениюш как никто другой заслуживает реабилитации. Так человеку исковеркали и поломали жизнь... а ведь это настоящая белоруска, до мозга костей, не сломали ее, как ни старались гэбисты.
Конечно, при нынешнем режиме сделать это не удастся, но все-таки этот вопрос нужно поднимать и поднимать и добиться того, чтобы справедливость восторжествовала.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны